Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha februárban tölti be a 3...

Ha februárban tölti be a 3 évet a lányom, érdemes akkor elkezdeni az ovit, vagy jobb, ha majd csak 3,5 évesen kezdi, szeptemberben? Tesóval itthon vagyok.

Figyelt kérdés
Az egyik óvónéni azt mondta, jobb, ha nem év közben csatlakozik...

2012. okt. 27. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Tesó miatt nagy valószínűséggel be sem veszik.
2012. okt. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kezdjétek el februárban. Eleinte úgyis sokat lesz beteg, hazaviszi a kistesónak, ezt kalkuláld bele.
2012. okt. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Be van már íratva? Mert ha nincs, akkor hogy kezdené februárban? Felénk májusban van a beíratás (év közben nincs), és akkor mondják meg, hogy mikor kezdhet, ha felvették.

Szerintem csak szeptemberben kezdje, főleg ha otthon vagy a tesóval.

2012. okt. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szeptembert javasolnám, ha meg tudod oldani.

Egyrészt a beszoktatás szeptemberben van, amikor a gyerekek megtanulják a szabályokat, megismerik egymást. Ilyenkorra kialakulnak a baráti körök, ráadásul ha februári, akkor ő lesz a legkisebb közöttük. Akkor sok a taknyos beteg is, szinte mindent hazahoz.


A másik ok az az iskolakezdés. Ha most megy kiscsoportba, akkor 5,5 éves lenne nagycsoport után, és akkor még nem mehet iskolába. Tehát vagy beviszed oviba februárban, és akkor valamelyik csoportot ismétli (az enyém a kiscsoportot ismételte, mire megszokott mindenkit és lett barátja, addigra új csoportba került új óvónőkkel), vagy szeptemberben kezdi és akkor azzal a csoporttal végigjárja 3 évet az oviit és 6,5 évesen megy suliba.

2012. okt. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a cipőben jártunk (a lányom januári), nem kezdtük el év közben. Ehhez hozzájárult a lányom lelkialkata is, ő ugyanis nehezen barátkozó, visszqhúzódó típus, és nem akartam, hogy egy összeszokott csoportba, kész hierarchiába csöppenjen bele. Nekünk jobb volt így, hogy a következő év elején, a többiekkel együtt szokott be.
2012. okt. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk nem szeptemberben van a beszoktatás, hanem év közben is. Mennyivel jobb, ha szept.-ben 10 másik gyerekkel szokik be?
2012. okt. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Áprilisban volt a beiratkozás, akkor nem vették fel, csak azt, aki idén (decemberig) betölti a 3 évet.

Eredetileg úgy gondoltam, nem kezdi el, majd csak szeptembreben, amikor a tesója 2 éves lesz. És abban az évben, ha úgyis itthon vagyok, akkor haza is hozhatja a betegségeket.

De egyre inkább valószínű, hogy a tesónak el kell kezdeni szeptemberben a bölcsit, mert vissza kell mennem dolgozni (a gyes nem lesz elég, sajnos). És akkor hogyan szoktatnék egyszerre 2 gyereket, 2 helyen?

De persze ma még nyerhetek a lottón, akkor marad mindenki itthon :)


Amitől félek ráadásul, hogy a kisebb csoport (2 kiscsoport van, egyikbe a 3 év alattiak, a másikba a 3 év felettiek járnak), nagyon fiús... (2-szer annyi a fiú, mint a lány)


Nagyon köszönöm a válaszokat.

2012. okt. 27. 16:15
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányom márciusban lesz 3,ő akkor kezdi.
2012. okt. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!