Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » PELUSRÓL leszokás ha nem...

Krisztinarami kérdése:

PELUSRÓL leszokás ha nem akarja felvenni, hagyjam? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Kedves anyukák 22hós gyermekem 2napja nem engedi hogy feltegyem a pelust nyáron kicsit próbálkoztunk de sosem erőltettem ha azt mondta nem ül bilire nem ültettem rá,aztán kaptunk egy szűkítőt és pár napig inkább "poénból" ott üldögélt de nem történt semmi vag véletlenül,ok gondoltam majd tavasszal.A lányom 2napja nem hajlandó felvenni a pelust azt mondtam neki oké de ha éjjel ágyra pisil nagyon mérges leszek reggel arra ébredtem rajtam ül :) álmos voltam kértem szálljon le mondta hogy nem.Szóltam mégegyszer akkor azt mondta nem szabad ágyra pisilni futottam vele wc-re de nem értünk oda időben..nem szidom le ilyenért sosem csak azért ha az ágyra pisil.Aznap és másnap napi 5pisi volt nem szólt csak én vettem észre és vittem wc-re és minden esetben 2percen belül belepisilt,éjszaka nem pisilt és 1szer csurrant be nagy játék közben.Az a kérdésem hogy ha ennyire ágál a pelenka ellen le merjem e vinni sétálni pelenka nélkül.Ugyebár hideg van de ha erőszakkal ráadom a pelenkát nem megy-e el az egésztől a kedve??Vagy most mit tegyek??Egyik anyuka azt mondta adjam rá és kész,de...ezek után elég lenne-e ha addig nem megyünk sétálni amíg nem pisilt?elég-e ha kérem szóljon ha kell és futás haza??elnézést hogy ilyen hosszan írtam de teljes képet próbáltam adni szóval ez csak 2napos dolog,2 mellé pisivel

A válaszokat nagyon köszönöm!



2012. okt. 27. 22:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt egy ilyen időszak, már nagyon nem akarta a pelust felvenni, de persze még nem bírta olyan sokáig visszatartani, hogy biztonsággal hazaérjünk. Röhögjetek ki, én úszópelust vettem, és beadtam a fiamnak, hogy nem is pelus, hanem nagyfiús bugyi. Olyan meleg bugyi nagy fiúknak, ami azért kell, hogy ne fázzon a popsijuk. Persze kizárólag akkor adtam rá, amikor messzebbre mentünk, de soha nem történt baleset. Ezt a bugyipelust, vagy mit, pár hónap után magától hagyta el.
2012. okt. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
hát ezt én is kipróbálom ugyis maradt uszópelus,igazából az érdekelne hogy megbízhatok-e benne hogy szól vagy adjam rá erővel??de akkor nem vetem vissza az egésztől?mert nagyon büszke hogy a nagyok is ide járnak és felsorolom a fél játszóteret rokonságot és nappal kb 2óránként pisil..köszönöm a választ!
2012. okt. 27. 22:55
 3/10 anonim ***** válasza:

Az éjszakai bepisilésre egyetlen megoldást látok: a gumis védőlepedőt. Én soha nem szidtam le, ha bepisilt, hiszen ebben a korban nagyon nehéz még visszatartani a vizeletet és olyan könnyű még letörni a lelkesedést. Az ágynemű mosható, a gumis lepedő védi a matracot, probléma megoldva. :-)


Erővel nem adnék rá semmit, de furfanggal amúgy is sokkal többre mész. Ha mégsem akarja felvenni semmiképp, akkor kénytelen leszel megbízni benne, esetleg vigyél váltás ruhát, hogy ha mégis baleset történik, nehogy megfázzon. Mondjuk a váltás ruha nekem egyébként is alap volt, akárhová mentünk, egy kis táskában volt összekészítve minden, és mindenhová vittem.


Egyszúval én bíznék benne és semmiképp nem szidnám le, ha mégsem sikerülne. Annyi baj legyen, kimosod a pisis cuccot és kész. A lelkesedését érdemes kihasználni...


Sok sikert! :-)

2012. okt. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm!akkor váltás ruha :) ráadásul holnap szülinapi bulira hivatalos jobb lenne ha a nagy élmény és játék hevében nem ott pisilne össze mindent.tényleg köszi
2012. okt. 27. 23:18
 5/10 anonim ***** válasza:

Nincs mit! :-)


Összejövetelekkor bizonyos időközönként egyszerűen fogd kézen, vidd el wc-re, hátha pisilnie kell. Bíztasd is adott seteben, hogy a többiek is látni fogják, milyen ügyesen pisil a wc-be. ;-)

2012. okt. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
hogy magamtól nem volt ennyi eszem :D ok ezt is köszi
2012. okt. 27. 23:29
 7/10 anonim ***** válasza:
:-))) Nekem sem magamtól lett ennyi, a negyedik gyerekemet gyűröm. A rutin, meg az évek. ;-)
2012. okt. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

úszópelus elég rossz ötlet ugyanis az átengedi a pisit :D

ennyi erővel jobb a bugyi, az legalább felfog egy keveset ;)

de ha már pelus, van bugyipelus, sőt a liberonak van leszoktató pelusa, ez nem bír el egy nagy adag pisit, csak a becsurgást szívja fel :)


mindenesetre úszópelussal nem próbálkozz, inkább ott ahol vagytok told le a bugyit nacit, vedd fel úgy, hogy a térdénél fogod a lábát hátulról, úgy könnyen tud pisilni :)

2012. okt. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem is az kell, hogy felfogja a pisit, hiszen a leszokós időszakban nem bepisil a gyerek, hanem észrevétlenül elindul neki, majd észbekap, és visszatartja. Azt a keveset pedig pont megfogja, ami ilyenkor becsurog. :-)
2012. okt. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
mindenkinek nagyon köszönöm!
2012. okt. 28. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!