Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ilyen időben hogy szoktatjátok...

Ilyen időben hogy szoktatjátok le a pelusról a gyermeketeket?

Figyelt kérdés
28 hónapos kisfiam tudja,hogy a bilibe kell pisilni,kakálni.Szokott is néha szólni,ha pisilni kell.Persze csak ha a kedve is úgy tartja.Sokszor 2-3 órán keresztül száraz a pelusa napközben és éjszaka is alig pisil a pelusba.Ha szól,hogy pisilni kell tartja míg a bilihez érünk.Vagy ha a pelusba pisil akkor is szól,hogy anya pisilek.A kaki miatt egyáltalán nem szól.Január-március környékén kezdhetne az oviba.Hogy lesz így szobatiszta?
2012. okt. 3. 08:06
 1/5 anonim ***** válasza:
a legjobb időpont a leszoktatásra a nyár. Tapasztalatból írom. De legalább jól indít, hogy néha szól, ha dolog van. Te is többször kérdezz rá, hogy nem kell-e pisilni, kakilni. Én még a bugyit is kipróbálnám. Éjszakára nem baj, ha egy ideig még marad a pelus.
2012. okt. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha kis gatya van rajta,akkor ugyanúgy adjak rá nadrágot is?Mert csak megfázna nélküle.
2012. okt. 3. 09:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Én télen szoktattam szobatisztaságra, hisz a szobában télen is meleg van... Sose értettem miért csak nyáron lehet. Mondjuk ilyenkor kicsit lakásfüggő a dolog, nálunk meleg van de nem mindenhol. Rövidnadrágban mászkált otthon. Máig is emlegetei: anya, emlékszel, mikor odakakiltam az ágy mellé? Így utólag belegondolva mázli, hogy nem az ágyba.
2012. okt. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
1. vagyok.nyár azért jobb, mert ha van kertetek, ott akár meztelenül is szaladgálhat."Öntözheti" a fákat,bokrokat. Ha bugyit adsz rá, kell rá a hosszú gatya, hogy ne fázzon meg. De ha mentek valahova, pelust azért adjál rá. Nem minden ember tolerálja, ha pl: a járda melletti bokorba pisilted a gyereket.
2012. okt. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia...sztem is többet kérdezz rá..kell-e pisilni vagy kakilni.Mi is 28 hósak vagyunk.Én csak bugyit és egy melegítőnacit adok itthonra,éjszakára vagy ha hosszabb útra megyünk pelust adok.Általában én megpisiltetem,mert nem nagyon szól,de mindig pisil a bilibe-wc-be,a kaki meg látszódik az arcon(könnyes tekintet stb) és irány a bili...elöbb utóbb úgyis rájönnek a gyerekek maguktól.A z ovodáig még van időtök.
2012. okt. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!