Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Állandó hőemelkedés. Másnak...

Állandó hőemelkedés. Másnak is van így a gyerek? Az állandó hőemelkedés alatt azt értem hogy lányom hője bármikor mérem (ha nem beteg ekkor is) 37,1-37,4 között van.

Figyelt kérdés
Védőnőnek,háziorvosnak már mondtam,de semmi konkrét választ nem kaptam rá.Hogy mitől van?Vagy hogy ez normális-e?2 éves múlt.Mostanra már azért be kellett volna állnia a testhőmérsékletének.Vagy túl aggódom?
2012. okt. 28. 13:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ezt a 37.1-37.4et hol méred? Egyébként a kisebb fiam nekem is ilyen de neki a fenekében mérve 37.22-37.3 az alaphője de ez normális az orvosunk szerint.
2012. okt. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nekem kiskoromtól ennyi szájban mérve,hónaljban max 36,2,ha nem vagyok beteg
2012. okt. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én ezt már hipochondernek tartom. A gyerekek testhőmérséklete általában magasabb. Ezért én 38 fok alatt nem is foglalkozom vele. A gyerekorvosunk szerint lázcsillapítót is 39 fölött kell adni, és 38 fölött egy kis pihenés + odafigyelés kell csak. 38 alatt pedig semmi baja.
2012. okt. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha nem beteg, minek méred?

Szerintem túlaggódod.

2012. okt. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Higanyos hőmérővel a hóna alatt és cumis lázmérővel is ennyi.Azért szoktam mérni mert sokszor kicsit melegebbnek érzem a homlokát és inkább megmérem minthogy beteg legyen és ne foglalkozzak vele.
2012. okt. 28. 13:34
 6/11 anonim ***** válasza:
És ez mióta tart? Azért szerintem ez komoly dolog, és keress egy dokit aki komolyan veszi a szerintem nem alaptalan aggályod.
2012. okt. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nos, én már 25 éves vagyok, és még mindig ugyanannyi az alap testhőmérsékletem, mint a kislányodnak, ha nem vagyok beteg, 36.8 és 37.4 között van. Mikor kicsi voltam, az én szüleim is nagyon aggódtak, de hiába jártak velem orvostól orvosig, semmi probléma nem derült ki. Ha nagyon aggódsz, vizsgáltasd ki a lányodat alaposan, de lehet, hogy nála egyszerűen ez a normális.
2012. okt. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ez mindíg is így volt nála.Sajnos nagyon beteges,így ha már kicsit is meleg a homloka rögtön mérem a lázát.Nem nagyon foglalkozik velünk senki,mert mindenki azt mondja "túl aggódja anyuka".Remélem hogy túl aggódom!De mi van ha mégse?És tényleg valami baj van?Én meg nem foglalkozok vele?
2012. okt. 29. 16:18
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
én is így vagyok, csak nekem 42 fok az állandó testhőm. jó pár vizsgálaton túl vagyok, de soha nem tudták kideríteni hogy mitől van.
2014. febr. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Kiderült végül miért állandóan magasabb a gyerek hője?

Pont ez van 4 éves lányomnál és nagyon aggódom.

2016. dec. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!