Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Adnátok egy pici, otthoni...

Adnátok egy pici, otthoni játékot a kisgyereketeknek az oviba, ha az megnyugtatja őt és könnyebbé teszi a beszokást?

Figyelt kérdés
1 hónapja kezdte a fiam az ovit, az első két hét elég sírósan telt. Aztán amikor annyira nem akart reggel menni, odaadtam neki egy itthoni kis plüssállatot (markában elfér), és másnaptól kezdve megszűntek a sírások. Óvónő mondta, hogy egész nap a kezében szorongatja a nyuszit, de részt vesz mindenben, jól érzi magát. Egy hét után viszont elveszett a nyuszi, onnantól kezdve megint sírós napok következtek, a múlt hét szörnyű volt. Igazából nem tudom biztosra, hogy van-e összefüggés a nyuszi és a sírás között, vagy véletlen egybeesés, ezért nem is tudom most mit tegyek. Ugyanis megkerült a nyuszi, és nem tudom mivel teszek jobbat: ha nem adom neki vissza, és majdcsak megszokja az ovit nélküle is, vagy adjam vissza, vigye minden nap az oviba, kitéve annak, hogy majd megint eltűnik, vagy csak állandóan elkéri, elveszi tőle a többi gyerek. Egyébként a fiam nagyon szereti az ilyen kis állatokat, megnyugtatja, vigasztalja őt. Itthon is van neki, ha bármi baja van, rögtön azt szorongatja. Mit tennétek?
2012. okt. 29. 13:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az enyém is vitte mindig valamelyik plüsst. Egy veszett el a 4 év alatt, de abban ő volt a hibás.

Neki megnyugvás volt az otthoni játék, egy idő után a többiek sem nézték meg. Drága játékot nem engedtem bevinni.


Viszont megmondtam neki, hogy a játék az ő felelőssége. Ő dönthet, hogy beviszi-e vagy sem. De ha elveszik, akkor ne legyen miatta sírás.

2012. okt. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem add neki oda. Majd ő érezni fogja, hogy mikor nincs rá szüksége. Vagy köthetsz vele olyan kompromisszumot is, ha belemegy, hogy a zsákjába reggel beteszitek, és csak akkor veszi elő, ha nagyon szükséges.
2012. okt. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nálunk pont ezért nem lehet játékot bevinni.

Ha valaki cumizik, vagy van alvó állatkája/bármi/, azt lehet vinni, de csak alváshoz kapják meg.

Én biztosan nem adnám vissza, inkább kérném az óvónőt, a lehetőségeihez képest figyeljen oda a fiamra kicsit jobban (tudom-tudom, 25 gyerek van...).

2012. okt. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Túl kicsi még ahhoz, hogy megszokja a szenvedést! Az állatka megnyugtatja, és segít neki beilleszkedni. El fogja hagyni a hordozását egy idő után magától. Lehet, hogy kisiskolásként megint vinni fogja, de csak azért, mert nyugalmat, biztonságot, otthon és anyaillatot áraszt. Add neki vissza, ezzel csak jót teszel vele.
2012. okt. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én adnék Neki. Kislányom csak jövőre lesz ovis, de ha szeretne vinni valamit és az ovónők nem szólnának én vinném. Előbb-utóbb elhagyja majd gondolom, amikor megszokja az ovit, magától lehet leteszi és nem kell majd Neki.
2012. okt. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem adnék neki!

Nálunk csak pénteken lehet bevinni, de így is keresni kell, hol van, majd csak hétfőre lesz meg, addig meg sírdogál érte. Volt hogy elszakadt amit bevitt, mert valaki meg akarta zézni, ő nem engedte, addig húzták tépték míg elszakadt!

Igazából egy kisbarátot kellene keresni neki!

Hívd át magadhoz az egyik csoport társát akit kedvel!

2012. okt. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem add oda neki.

Az én lányom is 3 éves lesz, most kezdte az ovit szeptember közepén-végén. Ő is minden nap egy itthoni játékkal megy az oviba, mert a kedvenc vagy ismert játék biztonság ézetet ad neki. Az ő játéka amit hord magával, egy kb 5-6cm-es kis póni. Nálunk úgy van az oviban, hogy reggel amikor bemegy nála van, utána 9kor, evés előtt beleteszik egy kosárba (az összes gyerektől beszedik ilyenkor a hozott játékokat és ebben a kosárban csak ezek vannak). Utána pedig már nincs is eszében a kis kedvenc, elvonja a figyelmét a többi gyerek és játék. Alváshoz megkapják, utána megint összeszedik. De olyan is volt már, főleg az elején, hogy nem akarta odaadni, nem csináltak belőle ügyet, nála lehetett egész nap ha akarta. Én nem vonnám meg a lányomtól a kis játékát, ha ő ettől nyugodt és jól érzi magát.

Én odaadnám a helyedben a kisfiadnak a nyuszit. Minek sírjon, kinlódjon az oviban, ha csak ennyin múlik az ő jó közérzete? Majd idővel el fogja hagyni, de most még nagyon az elején van, szüksége van rá. Nincs ezzel semmi gond.

2012. okt. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igazából pár nap után, amikor már panaszkodott, hogy mindig elkérik a gyerekek, megbeszéltem vele, hogy a nadrágzsebében tartsa, így ő kívülről is meg tudja simogatni ha szüksége van rá. De aztán csak elővette, és el is veszett. Gondoltam rá, hogy kulcskarikára fűzöm és ráakasztom a nadrág övtartójára :)
2012. okt. 29. 13:30
 9/13 anonim ***** válasza:

Nálunk bárki vihet be 1 db játékot az oviba (általában plüsst, de volt, hogy kirakót vitt be a lányom), soha nem veszett el semmi, és nem is szokott vita lenni belőle. Alapszabály, hogy amit bevisznek az közös, és ha nem játszanak vele, be kell tenni a kincsesbe. Van egy kislány, aki a maciját hordja be minden nap (már nagycsoportosok) atöbbiek simán elfogadták, hogy ez az övé, nem piszkálnak hozzá, őt pedig megnyugtatja, hogy ott van.

Szóval igen, én odaadnám a nyuszit a helyedben a kisfiadnak.

2012. okt. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én oda adnám neki. Nálunk kifejezetten kérik az ovonénik, hogy ha van valami ilyen dolog ami megnyugtatja adjuk neki oda. Még a házirendben is benne van, annál a résznél, hogy mit kell magukkal vinni. "Otthonról hozott szeretett tárgy". Persze akinek nincs rá szüksége annak nem kell. :)
2012. okt. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!