Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért akar mindég elszökni a...

Anyyí7 kérdése:

Miért akar mindég elszökni a 27 hónapos kisfiam?

Figyelt kérdés
A kisfiam 2éves múlt és mikor kimegyünk a lakásból rögtön "szökni" akar, akatív gyerek, mindig menne főleg kint, amint pár lépés előnyt szerez már szalad is és nem is akár hogyan persze megállni nem akar, szerintetek hogy tanítsam meg rá, hogy ne szaladjon mindig?
2012. okt. 31. 14:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon veszélyes dolog. èn ezt elszaladgálásnak hívom. lányom is 2 éves és ö is pár hónapja müveli, de kezd leszokni róla.


Ilyenkor érdemes mindenhova babakocsit vinni, és elöre megmondani neki, ha elszalad nem hallgat a stopppp-ra akkor egyszerüen bekötöd a babakocsiba. valószínü 1-3 alkalommal elöfog fordulni hogy babakocsiba kell kötnöd és ordító gyerekkel haza baggyognod. de ha kitartó vagy és követklezetes vagy is az elszaladgálás nem megengedett, vagy minimum a stoppra kell hallgatnia akkor kb pár hét alatt leszokik róla.

Persze be fog próbálkozni mindig, de nem fog annyira elszaladgálni.


lányomnál ez bejött. aztán most mikor a kistesó született újra kezdte, és megint újra tréningeztem, de már kezd hatni és már hallgat a Stoppra.

2012. okt. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

off.

28 hónapos lányom ugyanezt csinálja,már mindent kipróbáltam.Ezért hátizsákos babahámot használok.

De nagyon várom az ötleteket,a megoldásra.....

2012. okt. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

meg kell nevelni :)

tudom, most nagy okosságot mondtam :D

én azt csináltam, hogy ha elszaladt, nem fogta meg a kezem akkor mentünk haza. volt nagy hiszti, sírás-rívás, de aztán megértette.

közben persze tanítottuk, hogy az autók veszélyesek, körül kell nézni, stb...

még az hozott nagy változást a fiamnál, hogy sétáknál azt játszottuk, hogy ő egy autó, én meg mondtam, hogy piros a lámpa mikor nagyon előre sietett. akkor megállt, majd ha utolértem akkor mondtam, hogy sárga, zöld, mehet! :)

2012. okt. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok. azt lehagytam, hogy elég sok idő volt, vagy 2-3 hónap mire normális tudtunk sétálni.

na meg azt elfejtettem írni, hogy hetente 2x kivittem egy mezőre ahol kedvére rohangálhatott, szerintem ez is segített neki, hogy volt lehetősége leveztni az energiáit :)

2012. okt. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3.al egyet értek !Nálunk is így alakítottam ki!Pláne volt a dologban hogy dackorszakkal egybe kötve ment a tiltakozás a pocakomban lévő kistesó ellen!Így tehát rohantam utána :)Végül motorozva mentünk már mindenhová és ez mindkettőnknek bejött :)
2012. okt. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat a "babakocsiba való beültetésről" csak annyit hogy már ezelőtt egy fél évvel is kimászott kb.3mp alatt az öt pontos biztonsági öv közzűl! :D

A motorozás sajnos szintén élég nehéz dolog vele mert kb.20km/h sebességig feltud gyorsúlni és amíg utat lát szintén nem áll meg így inkább szaladunk vele (esti kocogás gyanánt)!

Kitalálhatnák már az automata fékezős mocikat is a gyerkőcöknek nem?

Valószínűleg megpróbálok vele határozottabb lenni és az első elszaladásnál hazavinni.

Köszönöm a válaszokat,ha eszetekbe jut még valami szívesen veszem!

2012. okt. 31. 21:51
 7/7 anonim ***** válasza:

27 hónapos ikerfiaimnál, már mindent kipróbáltam

babahám-utálták

babakocsi-kimásznak

erősebb rászólás-sikertelen

Most kötelezően fogják a kezemet séta közben, néha csak 10 métert megyünk, mert leülnek a földre egy "kis" hisztivel,na ekkor irány haza és délután újra próbálkozunk.Néha már eljutunk a boltba is ami tölünk 10 perces sétára van. Kitartó vagyok!

2012. nov. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!