Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyömbérteát adtok kisgyerekeknek?

Gyömbérteát adtok kisgyerekeknek?

Figyelt kérdés
Hogy készítitek?
2012. nov. 3. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem tudom milyen gyömbérteára gondolsz, de szerintem még ne adj neki, mert a gyömbér egy nagyon erős fűszer/gyógynövény, és a kisgyerekek szervezetére nincs túl jó hatással, ráadásul felpörgeti őket úgy, hogy nem lehet őket még agyon ütni se. Én nem ajánlom!


37 hetes kismama

2012. nov. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval. Én sem javaslom, pláne, ha még nincs 2 éves a gyerek.

Ha már mindenáron teát szeretnél adni neki, akkor adj gyümölcsteát, vagy roibos teát. Abban nincs tanin - olyasmi, mint a koffein - amitől felpörögnek a gyerekek.

Meg lehet teagranulátumokat is venni, kifejezetten kicsiknek... már az én lányom nem szerette, meg nekem sem tetszett annyira, mert sztem nem látott sok gyümölcsöt... :S

2012. nov. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nem két éves gyereknek való
2012. nov. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3 éves.
2012. nov. 5. 12:51
 5/7 anonim ***** válasza:
Harom evesnek lehet adni gyomberteat,ime egy recept,amit gyerekszakacskonyvben talaltam,laz eseten is ajanlja,de telen barmikor felmelegit:mogyoronyi gyombert meghamozunk,osszeapritunk,leforrazzuk 4 dl lobogo vizzel,10 percig allni hagyjuk.leszurjuk a gyombert,a teat elkeverjuk egy narancs levevel es egy evokanal mezzel.
2012. nov. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát én háromévesnek sem adnám, max ha tényleg meg van fázva, láza van, gyulladt a torka, de csak úgy a játszótérre, hogy azt igya, úgy nem adnám. :)


Amúgy a mogyorónyi gyömbér nem kevés, terhesség elején én két szeletet forráztam le fél liter forró vízzel, hogy enyhítse az émelygésemet és én pl nem tudtam aludni tőle... Pedig 26 éves vagyok, nem 3. :)

2012. nov. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia,utolso elotti vagyok,megneztem neked,beutottem a google-ba,h gyomber tea hatasa,tedd ezt te is,ott talalsz leirasokat,meg recepteket ,aztan eldontheted,adsz-e neki vagy sem!Van nemi serkento hatasa,de nem ez az elsodleges,bar gondolom,nem mindenkire hat egyforman.minden jot nektek!
2012. nov. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!