Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért mesélik be a kisgyerekek...

Miért mesélik be a kisgyerekeknek a Mikulást meg a Jézuskát?

Figyelt kérdés

A hat éves unokám előadta:

- Én már tudom, hogy a Mikulás meg a Jézuska nem létezik. Az ajándékokat az anyukámtól kapom.

De akkor miért mesélik be a kisgyerekeknek a Mikulást meg a Jézuskát?

Azt válaszoltam:

- A kicsiknek szükségük van ilyen csodás lényekre.

A válasz nem elégítette ki. Nem akartam tovább folytatni, mert oda lyukadtam volna ki, hogy a felnőtteknek is bemesélnek csodás lényeket. Más szóval ellentmondásba kerültem volna az apjától kapott vallási neveléssel.



2012. okt. 11. 14:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%

Én is egyrészt feleslegesnek tartom ezeket, másrészt olyan jó, ahogy izgulnak, mikor jön a Mikulás :) Csoda kell a gyerekeknek, én is így gondolom. Ettől még senki nem lett pszichológiai eset :)

Nálunk csak Mikulás van, amúgy ilyen csoda lényekből. Jézuska nincs, mi együtt díszítjük a fát, és adjuk oda az ajándékokat. Ők is készítenek nekünk ilyenkor a másik szülővel, így nem is lehetne nekik beadni, hogy nekik meg nem mi vesszük. Ha vallásosak lennénk akkor nem tudom hogy csinálnánk. Végül is akkor sem hiszem, hogy másként, mert akkor mi lenne ha a gyerek rájön, hogy nem minden úgy van a vallásban, ahogy elmondjuk nekik? Ez tényleg érdekelne egy vallásos szempontjából! Nem csalódás, nem ingat meg egy 5-6 évest ez? Vagy náluk nem a jézuska viszi az ajándékot, ez "pogány szokás" mostanában?


Most 4 és 5 évesek a fiaink, remélem idén még lesz Mikulás :)

2012. okt. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
57%
Mert ez kell nekik. Erre nincs magyarázat. Lányom úgy hagyta el a cumiját, hogy a cumitündér elvitte. És elhitte. Meg ahogy a Télapót várta tavaly is. Meg amikor a tojásokat kereste Húsvétkor. Ezekre szükségük van. Sajnálom hogy az unokádat valaki "felvilágosította".
2012. okt. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Kell neki a csoda. Kisfiam 3,5 éves. DE már tavaly ugye mondhatni nagy volt, és akkora izgalommal várta a mikulást, hogy öröm volt nézni. Ugyanígy a jézuskát is. Bár nálunk a fát együtt díszítjük, de az ajándékot a jézuska hozza. Emlékszem és is nagyon vártam a jézuskát, mikulást. Nagyon jó érzés volt...Én olyan 7-8 éves lehettem amikor rájöttem, hogy mi is a helyzet.
2012. okt. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Én 32 éves vagyok, de még mindig elhiszem, hogy Télapó van :) Olyan jó dolog ezekben hinni :)

Persze még kisebbek a gyerekeim, nem tudom mi lesz velük 6 év körül...

2012. okt. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
57%

kedves Dr Nagy Ferenc!

Belegondolt mar abba, hogy milyen sivar kis elete lenne a kisunokajanak a mesevilag nelkul?

Nalunk itt kulfoldon nem jon a Mikulas a gyerekekhez dec 6.-an, csak az en lanyomhoz. Most lesz 4 eves. Nem tudom mi lesz kesobb, csak azt tudom, hogy amikor visszanezem az arcat a videon, amikor szalad reggel az erkelyajtohoz, hogy jott-e a Mikulas, na azorom minden penzt meger nekem

2012. okt. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Ha nem figyelte volna meg, !!!maga a gyerek!!! adta elő ezt a szöveget végig.

"Én már tudom, hogy a Mikulás meg a Jézuska nem létezik. Az ajándékokat az anyukámtól kapom.

De akkor miért mesélik be a kisgyerekeknek a Mikulást meg a Jézuskát?"

Nem tudom, ki okította ki.

2012. okt. 11. 20:54
 7/17 anonim ***** válasza:

Mindenki hisz valamiben! Ki istenben, ki a sorsban, ki a lélekvándorlásban, ki a halott nagymamában...stb. Ez mind a felnőttek csoda, mesevilága.

A gyerekeknek is szükségük van rá, csak még más formában. De ha belegondolsz, nincs túl sok különbség közöttük. :)


Uhhh... most olvastam végig amit írtál - és egyről beszélünk. Megválaszoltad a kérdésed :) - még jó, hogy nem a gyereknek.

2012. okt. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Roppant furák a felnőttes kérdései, és kijelentései 6 évesen.

"Csak az Isten örök életű."

- Úgy van.

"Lesz-e harmadik világháború?"

- Remélem nem, mert az atomháború lesz.


A spontán természettudományos kérdéseinek megválaszolásával nincs bajom.

"Miért száradnak el ősszel a falevelek?"

- Mert nem kaptak vizet a fa törzsén keresztül. ... Hosszú

szöveg a fa vízszállításáról. A levelek párologtatását nem értette. A mosott ruha száradását felhozva példaként, megvilágosodott.

2012. okt. 12. 10:00
 9/17 anonim ***** válasza:
87%

7-es vagyok. Azért van így Kedves Kérdező, mert te is a realitás talaján állsz. Én már előre félek ha majd egyszer a kisfiam Istenről, Jézusról vagy a Bibliáról fog kérdezni... Hagyjak neki érdeklődési útvonalat, vagy zárjam le egy határozott válasszal? Nehéz....

Ezt majd az Apukájára bízom, ő jártasabb.

2012. okt. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Kedves Heteske!

Nem lehet mindig másra tolni a válaszadást.

Az a lényeg, hogy EGYFORMA választ adjon majd a gyerek kérdésére Apucival. Ez ugyanolyan fontos, mint egyforma választ adjon Apucival a gyereknek arra követelésére, hogy el akar menni a 14 éves Lakatos Rómeóval a Büdös-tóra horgászni (Budapestről Soltvadkertre). Nem az igen vagy nem a lényeges, hanem az, hogy egyformán neveljék a gyereket.

2012. okt. 12. 13:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!