Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Műtét után megnémult?

Műtét után megnémult?

Figyelt kérdés
Barátnőm kislányának a fogát kiműtötték nemrég. Elesett és beletört a foga, nagyon csúnyán. Előtte igazi cserfes kislány volt, de mióta hazajöttek nem beszél, nem veszi fel a szemkontaktust, ha kérdezik nem válaszol, csak ha nagyon kell neki valami, mutogat. Óvodás kislány, barátkozós kis dumagép volt..amikor találkoztunk, mindég ugrott a nyakamba, puszit kaptam, most semmi:-( nem is válaszol senkinek. A doktor nénije végtelenül kedves volt hozzá, jól sikerült a műtét is. Amikor észhez tért műtét után, a kórházi napokon végig rúgott-vágott mindenkit. De mióta hazajöttek szó szerint befelé fordult. Tudom, hogy megviselte a műtét, de ennyire? Akkor miért nem mondja, hogy fáj a foga helye, vagy hogy mi a baja? Nem eszik, nem iszik, félnek, hogy kiszárad. Mi játszódhat le a fejében? Valami ötlet?
2012. nov. 3. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ott volt vele a mamaája a kórházban? Ha nem, akkor könnyen érthető, hogy "sokkot kapott", bár nem tudom mennyi idős, és hogy felkészítették-e arra, ami történt vele (mármint nem a balesetre, hanem a műtétre). Ha ott voltak vele, akkor is elképzelhető, hogy haragszik, amiért ilyesminek tették ki őt (tudom, muszáj volt, de attól lehet, hogy ő így éli meg).


Az is lehet, hogy a fájdalom miatt nehezére esik beszélni, nyelni, pláne rágni. A műtéti heg még lehet lobos, a fájdalom sugározhat, ha kap gyógyszereket, attól levert lehet, meg egyébként is nyilván gyenge mé egy kicsit.


Ha nagyobb, és látható helyen van a foghiány, félhet tőle, hogy gúnyolni fogják, vagy hogy csúnya lett. Remélem, tejfog volt.


Esetleg az is lehet, hogy büntetésnek éli meg a műtétet, amiért rosszalkodott vagy nem volt elég óvatos, ésettől fordult magába.


Szóval sokféle oka lehet. Remélem, hamar túl lesz rajta, jobbulást kívánok.

2012. nov. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mikor történt a dolog így lehet hogy már nem érvényes amit írok, de nekem felnőttként műtöttek ki két fogamat az állcsontomból, és 2 napig világomról nem tudtam úgy fájt és még utána is baromi kellemetlen volt. SEMMIT nem tudtam enni inni is csak szívószállal. 2 nap után is csak azért kezdtem el fájdalmak közepette banánt joghurtot stb. mert szoptattam még a fiam és nem akartam hogy elmenjen a tejem.

A másik dolog amit írtak előttem. Én 3 éves voltam mikor kivették a mandulámat és abban az időben anyukám nem jöhetett be velem a műtétre amit ráadásul nem altatásban végeztek! Életem legelső élménye amire emlékszem tehát igen sokkoló lehetett ha így megmaradt bennem tisztán emlékszem hol volt helyileg, ki volt a doki hogy nézett ki és milyen mesefigura volt az ajtón (egy bizonyos kutya amitől sokáig paranoiásan féltem).

Szóval simán lehet hogy neki is sokk élmény volt ha elvitték műteni oda anyuka biztos nem mehetett be vele.

2012. nov. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

SZerintem elsősorban ne várjatok tőle sokat. Ne próbáljátok vidámítani, nevettetni. Legyetek körülötte, mint normnálisan. NÉha lehet direkt vele foglalkoznik, hogy megértitek, hogy fáj neki és ez elfog múlni és minden rendben lesz. És ugyanolyan szép, mint eddig, és ugyanúgy szeretitek, csak jobban féltitek, ne legyen ilyen máskor. De csak röviden, nem kell ezzel egyserre sokat foglalkozni.

Ivást próbálgassátok különféle szívószálakkal, érdekes poharakkal, ha egy két nap után nem megy, sajnos meg kell mondani, hogy vissza kell menni a kórházba, ha nem iszik, mert rosszul lehet.

Szeretgessétek, ne akarjatok kihúzni belőle sokat egyelőre, természetesek legyetek.

2012. nov. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát!!! Anyukája végig bent volt vele, 5 éves kislányról van szó, sajnos egy darabka tejfog felnyomódott az ínyébe azt kellett kiműteni:-( Talán 5 perces kis beavatkozás volt, azt hiszem csak kábítva volt, szülei végig bent lehettek vele, van egy bátyja is, imádják egymást, őrá mindég hallgatott, de akkor őt is rugdosta. Fel lett készítve a beavatkozásra, a doktornéni gyereknyelven egy kiskutyán is bemutatta mit fognak csinálni, hogy utána ne fájjon. 2 napot voltak kórházban, azóta szomorú, csak egyedül "játszik", de inkább mesét néz. a szívem majd megszakad érte, legjobb barátnőm kislánya. Semmit nem mond, kap fájdalomcsillapítót is. A foga helye nem látszik neki, mert a szemfoga mellett belül tört le. Anyukája mindég kérdez tőle valamit, hogy legalább válaszoljon, akkor ez nem jó? Pont ez miatt nem válaszol, mert "nyaggatva" érzi magát? Még egyszer köszönöm a válaszokat, kipróbáljuk a szívószálat, más poharat viszek ma neki:-) megfogadunk mindent:-) köszönöm!
2012. nov. 4. 06:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!