Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Orrmandula műtét, mire számítsak?

Orrmandula műtét, mire számítsak?

Figyelt kérdés
Jövő hónapban kiveszik a kisfiam orrmanduláját,és még a fülét is felszúrják (Heim Pál).Mire készüljünk?Tanácsokra és tapasztalatokra lenne szükségem, már most kész vagyok....én itthon a kicsivel,apa meg majd bent a nagyobbikkal :(
2012. okt. 19. 00:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, nagyon hamar megvan, pár perc az egész. Fél nap múlva már el is felejti a kisfiad. Nálunk is így volt: apja bent a kórházban, én meg a kicsivel otthon. Jobb is így, az apák nem annyira érzékenyek, a gyerek sem látja az aggódást, neki is könnyebb.
2012. okt. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást!És mi az amit vinni kell a gyerkőcnek/esetleg apának?Akkor nálatok is apa volt csak az elejétől a végéig?Bármilyen hasznos infó jöhet!
2012. okt. 19. 12:18
 3/6 anonim ***** válasza:

szia, nekünk most volt a tavasszal.

A műtét kb. 15-20 perc. Nem szabad hogy hanyatt feküdjön és hason, mert akkor a vér ami még folyik picit lemegy a garatra és kihányja. Oldalt fekvés mindenkép.

Rengeteg folyadékot igyon, és ne sírjon! A sírástól váladék termelődik amit szintén kihány..

Én ezért egész nap ölben hurcibáltam a kórház folyosólyán..:))

Volt egy kisfiú aki nem akart inni műtét után 1 órával.. az anyja kiabált vele, hogy igyon. Ezért a kisfiú sírt.. sokat. majd 2 óra sírás után az orvosok rohantak a folyosón hozzá mert vért hányt. Szóval erre oda kell figyelni.


2 típusú gyerek van. Az egyik műtét után 3 órával már rohangál és játszik, észre sem veszi hogy történt valami. A másik típus aki nyűgös, nem iszik, nem eszik stb.. Utóbbi volt az én fiam, ezért nekem kicsit macerás volt az az 1 nap amit bent töltöttünk, de mindent a gyerekért alapon nem érdekelt, hogy ha még egész nap hurcibálnom is kell az ölemben, de neki legyen jó.


Kiskanállal diktáltam bele a teát, vizet stb.. fél óránként két -három kanállal..


Én vittem egy pár darab textil pelenkát a feje alá, hogy arra follyon rá a váladék, ne a lepedőre. és két váltás ruhát, játékokat!


Remélem nektek nem lesz ilyen macerás a csemete :)

2012. okt. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Igen, végig az apja volt vele, 2 éves volt a fiam. Nem tudom mekkora a fiad, de ahol az én gyerekeim műtötték, ott az volt a rendszer, hogy a legfiatalabb volt az első, utána a többiek születési sorrendben. A műtét előtt nem ehetnek-ihatnak, ez fontos. (Így az idősebb gyerekeknek többet kellett étlen-szomjan kibírni.) Úgyhogy érdemes talán megkérdezni, mikor kerül sorra a kisfiad.
2012. okt. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves Első!az én kisfiam 3,5 éves.A Heim Pálban lesz a műtét.

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!De ha valaki esetleg tud még valami mást is,attól is szívesen venném a jó tanácsokat!

2012. okt. 19. 16:39
 6/6 A kérdező kommentje:

Szívószálas almalevet érdemes vinni?Ihatnak?

Tényleg csak pudingszerűségeket ehetnek?Mondjuk ivójoghurt?

2012. okt. 19. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!