Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél éves gyereknek a lego...

Másfél éves gyereknek a lego duplo vagy a playmobil 1.2.3 a jobb?

Figyelt kérdés
2012. nov. 6. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Lego duplo. A playmobil szerepjátékokhoz jó amikor már ovis lesz. De másfél évesen szerintem még korai a duplo is...
2012. nov. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nekünk volt/van mindkettő, a lányom másfél-két éves kora körül a duplonál oda-odajött ha én elkezdtem, de magától nem és nem is sokáig kötötte le. A palymo-t viszont 1,5 évesen már imádta, rengeteget játszott vele, gyakorlatilag kedvence volt nagyon sokáig. Most 4 éves, volt egy dulo-s korszaka, de már a rendes kis lego-val játszik - playmo-ból is a normállal, de sok 123 figura/jármű használatban van még, mert kombinálja. mai napig kedvence a playmobil...

a fiam most 2,5 éves, kb kétéves kora óta nagy dulo-s, mellette sokat játszik a playmo járművekkel is, meg emberkék/állatkákkal is, de ő kifejezetten szeret építani is a duplo-val. mivel a nővérének már van rendes kicsi lego-ja, így azzal is szokott babrálni, és úgy látom egyre jobban leköti és egyre ügyesebb vele. De ha gyorsan akar vagy nagy formátumút építeni akkor csakis duplo!

összességében: a lányomnál a szerepjáték miatt a playmo jött be jobban, a fiamnál a konstruálós rész miatt az építőkocka. Még szerencse, hogy mi nem vettük, hanem örököltük a duplo-t, mert kb megütött volna a guta, hogy a méregdrága játék alig 1-2-3 évig van forgalomban nálunk... de pl ismerősöméknél meg van 3 gyerek, már az elsőnek is rengeteg duplo-ja volt, a második-harmadik gyerek meg giga mennyiségűvel játszhatott már, ők nem is ismerik a playmobilt és remekül elvoltak a duploval, de mosnom, annyi féle tematikus mindenük volt, hogy bármilyen szerepjáték-részt belevihettek, amire nálunk a playmo szolgált. Viszont kisikolás koruk után már nem játszanak vele, már "babás" játéknak számít, míg a playmobil nem ennyire gyorsan kinőhető. Az 123 szettekből is sok minden kombinálható később a rendes playmohoz is.

2012. nov. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Legót vegyél!

A playmobil minősége gyengébb!

Volt 10 playmobil babánk, abból 4-nek kitört keze vagy lába, valamint. Kiegészítők

Indít le esnek a babáról, amit egy 1,5 éves simán megeszik, mint pl. Korona, karkötő, cipő...

2012. nov. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3. nem ugyanarról beszélsz, mint a kérdező. Ő a playmobil 123-at kérdezi, ami kifejezetten kicsiknek van kitalálva, nem törik, mert egy be van öntve a keze-lába a babának, és nincsenek leszedhető kiegészítők sem!

pl:

[link]


a minősége pedig tökéletes, egy duplo babánál előbb leszedik pl a forgós sapkát, vagy törik ki a kezét, mint ennek... az én fiam nagy rombolóművész sajnos, elég sok duplo figurát szétszedett, de a playmo123 babákkal nem tudott mit kezdeni a rágcsáláson kívül, de hál istennek masszív műanyag és nem reped, nem törik.

A rendes playmobil már nagyobbaknak való, az tényleg szétszedhető, de nyilván ezért is van a kicsiknek külön az 1-2-3 kategória kitalálva...


szóval kedves kérdező, ne aggódj a minőség miatt, az utolsó kicsit összekeverte....

2012. nov. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kisfiam 32 honapos. Tavaly karacsonyra kapta az 123 playmobil vonatot es az allatkertet. Akkor volt 22 honapos. Pakolgatni nagyon szerette de igazan csak 2 eves kora utan kezdett el vele jatszani. Pl az allatkertet felallitjuk es az allatokat beleteszi majd megeteti oket... 2 eves koraig csak pakolgatta ide-oda. Iden karacsonyra mar nagyobbaknak valot kap mert szeret vele jatszani. Vettem is neki decemberre egy playmobil adventi naptarat.

Lego duplonk is van. En a sima alaplapot es a kockakat ajanlom kezdesnek. Kisfiam eloszor a rendorseget kapta de nem tudott vele mit kezdeni azon kivul, hogy tologatta a rendor autot. Ahogy itt mar irtak nagyobbaknak valo akik mar ismerik a szerepjatszast, tudjak mi a rendorseg... Igy vettem neki egy hatalmas nagy csomag sima duplo kockat meg egy alaplapot. Imadja!!! Olyan nap nincs, hogy ne epitene vele. Ehez a csomaghoz tartozott nehany sima auto amit ossze lehet kapcsolni es lehet ra epiteni. A sima kezdo duplo szerintem nagyon jo. De a fiam kb. 2 eves kora ota epitt belolle hidat, garazst, tornyot... addig ezt is csak pakolgatta.

2012. nov. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!