Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves kislányom nem szeret...

5 éves kislányom nem szeret oviba menni. Sír minden reggel. Hisztizik. (az óvónők közt is vannak nézet eltérések) A beszoktatás nehéz volt. Az óvónők válasza: el van kényeztetve a gyerek. És nincs már a középpontban. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

2012. nov. 7. 13:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak reggel vagy egész idö alatt?

Az elválás nehéz vagy maga ott lenni nem szeret?

Mi van ha más viszi az ovodába? Akkor is ez történik?

2012. nov. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%

"el van kényeztetve a gyerek. És nincs már a középpontban."


EZ böven elég ok.

2012. nov. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Most kezdte 5 évesen az ovit?

Én anno 5 évesen mentem oviba, addig otthon voltam.

5 évesen meg már elég nagy voltam, ahhoz, hogy megszokjam, hogy otthon vagyok, nem is értettem miért kell bárhová is mennem. Úgy utáltam az ovit, mint a csoda. Minden áldott reggelt végigüvöltöttem.

Lehet, sőt biztosan azért, mert túl későn kerültem közösségbe, mert valóban el voltam otthon kényeztetve, mert nem voltam hozzászoktatva a korosztályomhoz.

Utáltam, gyűlöltem, egy darab jó élményem nincs az oviból.

Aztán annyi. Az iskolát már szerettem, jól viselkedtem, nem voltak gondjaim az életben, sem az iskolákkal, sem a munkahelyekkel, sem a baráti közösségekkel.

Most lassan 30 vagyok és köszönöm jól érzem magam ovi ide vagy oda. :)


Hát figyelj, ez van. Kitartónak kell lenned, el kell magyaráznod neki hogy ez van, ezt kell szeretni.

Ha megint túlreagálod, agyba-főbe okokat keresel, akkor azt a gyerek is érezni fogja, és rátesz még egy lapáttal.

Most neked kell a sarkadra állni.

Lehet a lányodnak sem lesz sok jó élménye, de nem ez lesz a meghatározó az életében. Annyi minden más is lesz, ami szerencsére elvonja majd a figyelmét.

De azért beszélgess a lányoddal, és kérdezd meg mit nem szeret. Ha nincs egyértelmű válasza, mint pl. az óvónő gonosz volt velem, hanem csak mond mindenfélét vagy semmit, akkor csak utálja, mert utálja. Mert valószínű tényleg nem tudja megszokni, hogy nem ő a világ közepe ott. Ha meg konkrét okot mond, akkor annak utána lehet járni.

Kitartást!

2012. nov. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Keresztfiamnál csak az óvodaváltás segített.

Hasonló magyarázatokat kapott az óvónőktől az anyja, de csodák-csodája a másik oviban semmi baj nem volt a gyerekkel. Talán nem mindig a család és a helytelen (elkényeztetett) nevelés lehet az ok. Előfordulhat, hogy az óvónő személyisége, hozzáállása nem megfelelő a gyerek személyiségének. Egy próbát megér!!!!

2012. nov. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!