Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kilenc évesen még rózsaszín...

Kilenc évesen még rózsaszín pulóvert akar hordani a kisfiam. Mit tegyek, hogy valami fiúsabbat hordjon?

Figyelt kérdés
2012. nov. 8. 13:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

29 éves nagyfiúk is hordanak rózsaszín pulóvert!

Nekem nem tetszik ez a divat, de a kollégáim közül is rengetegen hordanak rózsaszín inget, nyakkendőt, zoknit (!), és tudtommal mind heteroszexuális.

2012. nov. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

Emiatt ne fájjon a fejed, minden gyermek életében van egy ilyen "rózsaszínes korszak", anno amikor a fiam alsós volt, ő nagyon kedvelte a pinket a szürkével, nagyon jól kiegészíti egymást a két szín.


Ez legyen a legkisebb problémád, látom ez inkább téged zavar, s nem a gyermekedet. :) Ma uniszex szín, semmi baj nincs vele, a férjemnek is van rózsaszín rövid ujjú inge, ritkán de használja.

2012. nov. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
# 1/2 néhány fiú rózsaszín zoknit hord oviban, télre sokszor harisnyából is ilyen színűt vesznek nekik, de ahogy írtad első válaszadó felnőtteken is láttam már, nem csak kisgyerekeken ilyen zoknit
2012. nov. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Akkor tehát nem gond ha ilyet veszek neki?
2012. nov. 8. 14:23
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyszerűen ez tetszik neki.
2012. nov. 8. 14:24
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Esetleg alkudozhattok arról, hogy pl. kék-szürke-rózsaszín kockás, vagy vmi hasonló legyen, szóval ne totál csak pink.

2012. nov. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha Téged nagyon zavar, akkor beszéld meg a kisfiaddal, hogy varrjatok rá vmi vagány figurát (Verdák, egyebek, nem tudom, nekem lányaim vannak), hátha neki is tetszik az ötlet.
2012. nov. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
3%
Én soha nem adnék rózsaszínt a fiamra. Egyébként a korosztályában a többiek, pl. az osztálytársai hordanak? Mert ha nem, akkor lehet belőle kellemetlensége. Ha a többi 9 éves is hord ilyet, akkor a Te dolgod.
2012. nov. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

8 éves és mostanában kezdi kérdezgetni újra, és meg is érteni talán, hogy nem baj, ha olyan színt szeret, mint a lányok. Nem kért még rózsaszínt, de lehet eljön. Ha eljön, én megvenném neki, a férjem más kérdés.

A lényeg hagyni kibontakozni a gyereket, elfogadnia saját magát és ötleteit, egyéniségét. Sőt, hogy a szülei is elfogadják a kis dolgait (amivel nincs senki kárára stb.)

No persze határok vannak, de ez csak egy ruhadarab.

Ha csúfolják, akkor lehet eldönti neki nincs erre szüksége, és máshogy fog hozzáállni dolgokhoz.

2012. nov. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!