Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2.5 - 3 éves gyermek napirendj...

2.5 - 3 éves gyermek napirendjére lennék kiváncsi (aki még nem ovis), mik a kedvenc játékai elfoglaltsága, szobatiszta e?

Figyelt kérdés
2012. nov. 11. 09:21
 1/5 anonim ***** válasza:

jövő hónapban lesz 3 éves.

reggel f8 körül kel, kakaózik, majd átjön hozzám és kicsit mesézünk az ágyban. rendetcsinálunk, reggelizünk és elmegyünk sétálni, vásárolni, játszóterezni ha van valaki rajtunk kívül.

megebédelünk, ő mesézik kicsit mert nem alszik már délután, én addig előkészítem a vacsit, megfőzöm ha olyan, hogy jó melegítve is. játszunk vagy sétálunk, attól függ milyen az idő. hetente 2x-3x elmegyünk a nagyszülőkhöz.

este jön apa, én befejezem a vacsit, f7 körül eszünk (ha elcsavarogjuk az időt akkor 8 körül), apával fürdés, fogmosás majd fekvés.

mióta nincs éjjelre pelus azóta ki szokott jönni még 1x-2x pisilni, így 8-9 körül alszik el, napunktól függ.

uzsit kihagytam, de délután valamikor van gyümi is, ahhoz nem ülünk le, csak játék közben csipegetünk :)


szeret legózni, festeni, gyurmázni, énekelni, táncolni, autózni, autópályázni, motorpályázni, ragasztani, vágni (ezt most tanuljuk), barkácsasztalával is jó elvan, szeret szerelni, főzőcskézni, szerepjátékozni :)

2012. nov. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

2,5éves kisfiú. Reggel 8körül ébred, átöltözünk, reggeli. 2naponta főzök, amikor nem kell akkor elmegyünk játszóterezni, biciklizni, kis barátaihoz játszani. Ha otthon vagyunk akkor ügyesen eljátszik egyedül, vagy van hogy a nagymama elviszi. Játék közben tízóraizik. Délben ebédel, utána alszik 2órát.

Délután ha felébred uzsizik, aztán estig játék.

Kedvenc játéka a favonat, de nagyon szeret gyurmázni, labdázni. Mostanában a lufit dobálja, de ezzel elvan egy órát is:)

Sokat "rajzol", "fest".

4hónapja szobatiszta nappalra, és 2napja nincs pelenka éjszakára se.

2012. nov. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2,5 éves kislány.

Reggel 7 körül ébred. Megnéz 1-2 mesét, majd megy az apukájával reggelizni, ha épp nem dolgozik.

Délelőtt, ha jó idő van, teszünk egy kört a faluban (játszótér, bolt...). Ha nem tudunk kimenni, akkor bent játszik. Mostanában ismét rákapott a puzzle-ra, nagyon jól elvan vele. Kapott Mega Bloksot, az most újdonság, szívesen építgeti azt is, habár olyankor szereti, ha vele van valaki. Kb. 1 hónapja még a könyveit nézegette, énekel, mondókázik magának. :)

Szeret babázni, főzőcskézni a kiskonyhájában.

Ebéd után már csak ritkán alszik. Ha elalszik, akkor húzza 2 órán át. Ha nem alszik, akkor este 7-kor már kidől.

Délután is sétálunk, ha az idő engedi. Imád nagyiéknál lenni, gyakran van náluk.

Nyáron 1 hónapig szobatiszta volt, aztán egyik napról a másikra vissza kellett rá adni a pelust, és sajnos azóta is így van. :( Tudja, hogy a bilibe kéne pisilni, de nem hajlandó. Szomorú vagyok, de erőltetni nem akarom.

2012. nov. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2,5 éves a Kisfiam.


Újjabban 6:30-7 körül kel. Mesézik,teázik közben. Felöltözünk,reggeli. Utána általában mindig kimegyünk. Kb. 10óra magasságában. Játszótér,bevásárlás,ezt-azt elintézni. Dél,és 13óra között ebédel. Sajnos 2 hete nem bírom rávenni,hogy aludjon délután...:( Remélem ez változni fog! :) Ha nem alszik,akkor evés után játszunk.Tulajdonképp egész estig. Persze játszik egyedül is,velem is. Közben megnéz 1-1 mesét. Uzsonnázni Ő is játék közben.

Vacsorázni 18:30-kor szokott. Utána fürdés-alvás. Legkásőbb 20órára már alszik,de inkább előbb. Ez akkor van így, ha nem alszik délután. Ha alszik,akkor minden tolódik 2,5 órát! :)


Játszani egyedül az autóival szokott,vagy vonatokkal. Ezt képes akár 1-1,5órán keresztül is csinálni.

Nagyon szeret velem a plüsseivel játszani még. Beszélgetnek ( a plüssök), mennek ide-oda, csikizik egymást stb..:))

Szeret nagyon itthon fogócskázni,hogy kapjam el,illetve ha csiklandozom azt is imádja. Mesekönyv jöhet minden mennyiségben. Mondókázni,és énekelni is nagyon szeret. Labdázni (foci) ,rajzolni is szeret.


Kicsit több mint 2 hónapja nappalra teljesen szobatiszta, éjszakai alváshoz kap csak pelust. Elaludni egyedül szokott. Ennek nagyon örülök, mert régen 1 vagy akár 1,5órát is ott kellett vele feküdni.


Kb. ennyi! :)

2012. nov. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Két éves a lányom, és a lányom egyenlőre még itthon hétfőn kezdjük a bölcsit de gondoltam leírom neked ide a még aktuális napirendünket.

Fél hét hét körül ébred a lányom. Öltözés és reggeli. Délelőtt közösen szoktunk főzni és mivel háttérzajként megy a tv-ben a mese ezért ha olyan mese megy ami érdekli megnézi.

10 körül tízóraizik utána játék 11-fél 12 fele ebéd ér rögtön utána alszik. 2 órát biztosan alszik van, hogy kicsit többet és van, hogy kevesebbet. De 3-ig "csendes" pihenőnk van. Utána uzsonna és minden második nap közösen tornázunk utána játék ha nem tornázunk akkor 6-7ig játék és én ekkor szoktam elemenni vele vásárolni is másnapra.

Hétkor pancsi fél nyolc vacsi és utána alvás 8 de legkésőbb negyed kilenckor. Egyedül alszik el.

2012. nov. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!