Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi zsebpénzt adsz a...

Mennyi zsebpénzt adsz a gyereknek havonta?

Figyelt kérdés
2009. aug. 13. 18:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
2000-et.
2009. aug. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
100%
Én 8000-ret
2009. aug. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
28%

apa nekem 2000-et adna, MAXimum. A velem egykorúak már HETENTE kapnak ennyit, nem havonta. No meg a csp, 26e, nehogymár ne tudjon nekem pénzt adni. Egyesek megkapják a csp-t. Más gyerekeknek tesznek félre a szülei, hát nekem NEM. Hülye idióták, nem gondolnak rá, hogy miből lesz meg az egyetem. Nincs semmi zsebpénzem, 1650 ft-om van! Nem tudom, hogy hogyan indulok az életbe majd, egyetem nélkül (esetleg egyetemmel, de egy csomó hitellel) semmi pénzzel. Pedig nem vagyunk szegények! Nem értem, sztem ebből a szempontból nagyon hülyék....

És mégegyszer: nem kapok zsebpénzt :S ;-(

2009. aug. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%
6 évesnek heti 500 Ft.Persze minden egyes csúnya szó -50 Ft.
2009. aug. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
46%

20:26-os vagyok

bazzzmeg, egy 6 éves kap annyit amennyit én. sőt, többet. mert egy hónap több mint 28 nap...

2009. aug. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
10 éves a lányom, és heti 300.-Ft-ot kap. Imádja, hogy nagylányosan azzal kizárólag ő gazdálkodhat.
2009. aug. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetem, hogy egy 6 éves mit kezd a zsebpénzzel? Heti 500 Ft, ez rengeteg egy ilyen kicsinek, nem?

Egyébként "trend" lett zsebpénzt adni a kisgyerekeknek is, vagy csak én vagyok lemaradva? 28 éves vagyok, karácsonyra, születésnapra kaptunk pénzt testvéremmel (ne gondoljatok nagy összegre!), abból gazdálkodtunk egész évben. Amikor középiskolás koromban kollégiumba kerültem, akkor kaptam először zsebpénzt. Ha előtte kellett fagyira, üdítőre, kértem, adtak. Ruhákat megvették, ha kellett vmi extra, könyv, vagy vmi, akkor a fent említett összegből vettük meg. Kicsit ledöbbentem azon, hogy egy 6 éves is kap zsebpénzt... bár egy pozitív oldalát látom, hamarabb megtanulja beosztani, és ez a -50 Ft büntetés is jó módszernek tűnik.

2009. aug. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
A 21. 31-es vagyok. A lányom akkor kapott először zsebpénzt, amikor suliba ment. Először 200.-ft-ot, majd ebben az évben már 300.-ft-ot. Pontosan azért kapta, mert meguntam, illetve nem akartam vele örökösen harcolni, hogy csokit ké, vegyünk fagyit, kindertojást, dinóstojást, matricát, újságot. Természetesen ésszerű határok között azért mindent megkap, de tanuljon meg dönteni, hogyha újságot vesz, akkor esetleg nem marad pénze fagyira, deha spórol három hétig, akár játékot is tud venni. Nemrégiben a saját zsebpénzéből vett nekem életében először a névnapomra ajándékot, teljesen egyedül a szomszédunkban lévő kisboltban. Annyira édes volt, mert írtó büszke volt magára.
2009. aug. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%

A 6 éves anyukája vagyok,így van ahogy az utolsó mondja,minden csokit,chips-et ebből vesz.Egy pöttyös-rudi 80 Ft!Hidd el jobban járok így.Így megtanulja,hogy a pénz bizony véges,nem telik mindenre.Mostanában nem nyaggat játékért a boltokban.Csak megkérdezem,hogy elég rá a pénzed?Ha nem akkor ennyi,nics játék.

Kár,hogy csak pár hónapja jutott eszembe ez a zsebpénz dolog!

2009. aug. 14. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
én 14 vok és havonta kapok 1500,- sztem 1 hatéves kis fiúnak nem is kéne zsebpénzt adni és 10 éves korom óta kapok cssak
2009. aug. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!