Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Adtok zsebpénzt a gyereknek?...

Adtok zsebpénzt a gyereknek? Hány éves kortól? Mennyit?

Figyelt kérdés
A fiam lassan 6 éves.Adjak neki?Hogy taníthatnám meg neki a pénz értékét,és hogy megbecsülje?
2009. dec. 17. 15:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Az enyém első osztályos, nem adok neki néha mondja, hogy az osztályt. visznek, de én szépen elmagyarázom neki hogy nem, de viszont van kis pénzecskéje szülinapi és haasonlók, abból fizeti minden hónapban a Tappancsot és néha vehet belőle valamit amire nagyon vágyik. Sokat játszunk gazdálkodj okosan társas játékot nem tudom mennyire hasznos, ahogy én csinálom, de én most így látom jónak.
2009. dec. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
6 évesen még én is korainak tartom a rendszeres zsebpénzt, a fiam elsős,7 éves,még nem kap.Majd talán jövőre elkezdjük,de csak kis összeggel,a gyakorlás kedvéért.
2009. dec. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szerintem akkor adj neki, ha kéri. egy idő után, ha látja h pl.: a barátai is kapnak, akkor őis kérni fog. te magadtól ne kezd el.
2009. dec. 18. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gyerektől is függ, hogy mikortól és mennyit. Szerintem te ismered a legjobban a gyereked, hogy inkább játékait, dolgait féltőbb, takarékosabb típus, vagy esetleg hajlamos elkölteni, ha kap. Van olyan gyerek, aki még 17 évesen is félreteszi, gyűjti a pénzét, de van olyan, aki már az első pár forintból játékot, sütit vesz. Persze, minden gyerek nevelhető is erre vonatkozóan, de vannak azért alaptulajdonságok is. Szerintem egy takarékos gyereknek már 6-7 évesen lehet egy picike összeget adni, de inkább csak jelképeset, hogy tudja, neki is van. Viszont van olyan gyerek is, akinek még 13-14 évesen is oda kell figyelni, mire költi.
2009. dec. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
8 éves a fiam, és eddig a legtöbb 100 Ft volt, amit adtam neki. Szerintem még ráér, nincs tisztában a pénz értékével.
2009. dec. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!