Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyermekeitek hány éves...

A gyermekeitek hány éves koruktól tudják egyedül kifújni az orrukat?

Figyelt kérdés
A kisfiam 4 éves lesz januárban, de egyszerűen nem hajlandó rá, még mindig szívnom kell az orrát. Pedig egyébként egy nagyon okos, értelmes gyerek, de ez egyszerűen nem megy neki. Nektek is ilyen nehezen ment, vagy csak nekem van ilyen gondom?
2012. nov. 11. 14:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyik gyerekem már 3 évesen tudta, a másik inkább 5 volt.

Ne aggódj ezen, meg fogja tanulni szépen, ameddig meg nem megy magabiztosan és hatékonyan, addig szívjad neki, ha szükséges.

2012. nov. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Enyém decemberben lesz 4... ha folyik letörli zsepivel, fujja is, de csak éppenhogy, ha igazi eredményt akarok, akkor orrporszívó :(
2012. nov. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
42%

A tesóm egyik fia még 3 évesen is nagyon nehezen tudta kifújni zsepibe az orrát, egy ismerős kisfia meg már mésfél évesen ügyesen fújta.

De azt gondolom, hogy átlagban azért olyan 2 évesen már kitudják elég hatékonyan fújni.

2012. nov. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Keresztlánykám eltanulta a testvérétől, már legalább másfél éves kora óta zsepibe fújja, sajátom 21hós, kézzel lábbal tiltakozik ellene, igaz, itt nincs kitől ellesni a technikát. Magának szívja orrszívóval.
2012. nov. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
fiam 2 évesen tanulta meg e még nem volt benne erő,aztán annyira nem volt beteg hogy mire legközelebb taknyos lett elfelejtette hogyan kell.mire oviba ment már nagyon ment neki,erő is volt benne bőven.de sokat gyakoroltuk,sokat tanítottam.lufival,vattával próbálgattuk hogy az asztalon fujja el ha befogja a száját,aztán már csak az erőt kellett megtanítani.
2012. nov. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A lányom szerdán lesz 4 éves, és még fújni sem tudja, szívja. Úgyhogy porszívó, bár azt meg szereti, mondjuk mind a 3 gyerekem szereti.

Az ikrek 2 évesek, ők sem tudják, sorban állnak a porszívónál, hogy ki legyen az első.

2012. nov. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez gyerek függő. Ha gyakran próbáljátok fújni az orrát akkor hamarabb megtanulja. Amúgy náthás? Nekem van egy 2 éves gyerekem és már tudja fújni az orrát egy hónapja. Jó mondjuk az enyém azért tanulta meg, mert utálta a porszívó hangját és félt tőle, így átálltunk a zsepire. Meg mindig hangosan fújtuk előtte az orrunkat, hogy lássa, így is lehet. Próbáld meg mindig és majd megszokja.

Itt van néhány oldal:

[link]

[link]

[link]

egyébként majd idővel megtanulja ne félj. Ezért nem kell aggódni

2012. nov. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kisfiam 3 éves múlt, pont most volt taknyos. És sajnos nem az a típusú, ami csak úgy dől az orrából, hanem ezt bizony ki kell szívni neki porszi-orrszival. De inkább előveszem, minthogy homlok-, arcüreg-, vagy fülgyulladást kapjon, ha ráhúzódik neki.

Ki tudja már fújni ugyan az orrát, de elég erő még nincs benne, hogy minden trutyi ki is jöjjön neki.

Egyébként épp nemrég volt egy hasonló kérdés, ahol megjelent egy szuperanyu, és ledorongolt mindenkit, hogy milyen anya az ilyen, aki nem tanítja meg a gyerekét rendesen...

Bevállalom, szaranya vagyok, de szakadjak meg, akkor se tudom neki megtanítani, hogy fújjon ELÉG ERŐSEN. Az enyém is okos, értelmes, de ez a dolog még várat magára sajna.

2012. nov. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Lányom februárban lesz 4 és ugyanez a helyzet.

Próbáltam mindenféle praktikát, pl gyertát elfújni orral, vattalabdacsokkat orral fújkodva focizni. Az orrfújás kb abból áll, hogy az orra elé teszi a zsepit és a szájával utánozza hozzá a várt hangot :) Marad az orrszívó, micsináljunk...

2012. nov. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mind a két fiam 3,5 évesen,kiscsoportos ovisként.


Én "megkínoztam" őket,a zsepit a szájuk elé tettem,így rákényszerültek arra ,hogy az orrukkal is kezdjenek valamit.Hamar rájöttek a lényegére.

2012. nov. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!