Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet megtanítani egy...

Hogy lehet megtanítani egy másfél évest, hogy egy kicsit egyedül is játszon?

Figyelt kérdés
Egyszerűen igényli hogy egy légtérbe legyek vele. Ha főzök akkor is ott van leül a padlóra megnéz egy könyvet, de egyedül a szobájába még sose volt el egy percet se. Miért? Hogy csináljám? Köszönöm előre is a válaszokat!
2012. okt. 25. 12:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Idegrendszeri érettség és idő. Siettetni nem tudod. Játsszál vele nagyon sokat, beszélj hozzá sokat, másfél évesen az én kislányom is folyamatosan igényelte, hogy szem előtt legyek. 2 múlt augusztusban és gyönyörűen eljátszik a szobájában, de ez is kedv kérdése, ha csak úgy mondom, hogy menjél és játsszál egy kicsit a szobádban, akkor csak úgy működik, ha épp neki is ez volt az elképzelése. :-)
2012. okt. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elsőnek igaza van, az én esetemben kivétellel az, hogy játszani sokt a gyerekkel. Nekem nem volt rá időm, hogy leüljek vele, de folyamatosan egy légtérben voltunk, és beszéltem hozzá, énekeltem neki, vagy mesét mondtam. A konyhában le volt terítve egy pokróc, arra kiszórva az aktuális játék. Kb 2 éves kora óta játszik huzamosabb ideig a szobájában, de egy idő után mindig kijön. Szerintem az a legjobb, ha a konyhában is vn egy kis játszósarok.
2012. nov. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálam pont ugyenez volt a helyzet. Most, hogy elmúlt 2,5 éves mostmár van hogy el van egyedül 10-15 percet. Sőt megnéz egy-egy 10-15 perces mesét. Én is azt hittem, hogy rosszul csináltam valamit, de nem ő ilyen. Szóval türlemesen ki kell várni, míg magától kezd érdeklődni a játékok iránt, és akkor fog is velük játszani.
2012. nov. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!