Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy szoktassam le kisfiunkat...

Hogy szoktassam le kisfiunkat az ajtó mániájáról?

Figyelt kérdés

Már vagy fél éve is meg van, hogy folyton nyitja csukja, vagyis inkább csapkodja az ajtókat. (Az egyik ajtónkat már meg is kellett javítani miatta) És ez már-már minden vita kiváltója. Nem tudunk már mit kezdeni vele, tanácstalan lettem. Légyszi segítsetek.

Köszönöm.



#leszoktatás #kisfiú #ajtó mánia
2012. nov. 11. 20:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%

Kitámasztani, leragasztani nem tudjátok?


Nálunk a szoba ajtó hungarocell-el van kitámasztva (a zsanérnál) a fürdőszoba ajtó(harmónika) vastag cellux-al van leragasztva. Így nem kell állandóan veszekednem a fiammal az ajtó csapkodás miatt.

2012. nov. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ááá..nálunk ugyanez a helyzet. Ő 17 hónapos, nem tudom a Tiéd mennyi. Én beruháztam ilyen párszázforintos ajtóbecsapódás gátlóra, ami tulajdonképpen "rácsapódás gátló", hogy ne csapja a kezére a gyerek az ajtót. Vettem 3-4 darabot, és rátettem az ajtókra, amikor már az idegeimet is szédszedte az örökös csapkodásával. Ha olyan ajtóhoz megy amin nincs ilyen szivacs, akkor leszedem arról amelyiken van és ráteszem arra amelyiket készülődik csapkodni. Most már múltidő! Mert leszokott róla. Mivel nem csapódik be, így semm jó nincs benne. Még "rájárt" az ajtókra olyan 1 hétig, de mivel semmi dörrenés durranás nem volt, így lassan el is felejtette. Ha szemfüles és mégis be tud csapni 1 ajtót akkor kajánul vigyorog, de ha rászólok abbahagyja, nem is csinálja többet, de ha mégis akkor megyek az ajtóbecsapódásgátlóért.

Szóval nálunk ez vált be.

Fent az emeleten sajnos kb 9 darab szekrényajtó van, amit elér, és imád csapkodni, amelyikeket tudtam összekötöttem, amelyikeket nem azokat csapkodja, hát ilyenkor nincs mit tennem harcolok vele....:/

2012. nov. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk ugyanez, de talan most mar kezd kicsit leszokni. Az hagyjan, hogy butorhoz csapja, azt ki lehet vedeni, de a kilincset is tonkrevagja, a bejarati es a hatso ajtonk zarrugoja lassan bemondja az unalmast. Nagyon nehezen zarjuk nyitjuk. A hatso ajtobol csak ugy tudom kivenni a kulcsot, ha bezarom az ajtot. Egyszeruen nem talaltam mas megoldast, racsapok a kezere...lassan kezd hatni. Egyre kevesebbszer jatszik az ajtoval. A bejarati ajtokrol mar teljesen leszoktattam, de a belso ajtokrol meg nem teljesen szokott le.
2012. nov. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
ja, az enyem egyebkent 27 hos, olyan 2 eves koraban kezdte. A fiokokrol, szekrenyajtokrol mar sikerult leszoktatni, utana kezdodott az ajtomania. A szekrenyajtokat reteszekkel lattam el, fiokokra nem tettem nyitasgatlot, csak 56 millioszor elmondtam, hogy nem szabad. Vegul megunta. Az enyem az ajtot nem a csapkodas miatt szereti, csak szeret olyat jatszani, hogy elmegy es koszon, es csung a kilincsen, de mikor bfele jon, akkor kivagja az ajtot, ezt mar kivedtem, de az ajtokilincset nehez.:S
2012. nov. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A mi kisfiúnk 3 éves múlt, és már jó ideje kikészít minket az ajtómániájával. Már azon gondolkozunk, hogyha befektetnénk egy műanyag játszóházba - ami nekünk drága -, akkor esetleg békén hagyná az ajtókat végre.

2012. nov. 11. 22:28
 6/16 anonim ***** válasza:
89%
Ha az ajtók érdeklik, akármit veszel neki, nem fog vele játszani.
2012. nov. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Jajj, ismerős. Kisfiam másfél éves, minden ajtót becsuk, akkor is, ha ott állok. Még a egy kastély kovácsoltvas kapuját is be kellett csuknia, mert nyitva volt, majd elveszett mellette. De akkor nem egyedi...:)
2012. nov. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Elnevettem magam a kérdésen. De csak azért, mert nálunk is ez volt a menő 3-6 éves korig, bár csak nyaranta nagyiéknál. NÁlunk ugyanis elhúzhatós ajtók vannak. Ott meg rendes. Totál agyunkra ment, mama is vett becsapódás védőt amit írt egyik válaszoló a kemény szivacsos. Ez bevált, de használni kellett sokáig. És magasra rakni, hogy a gyerek ne tudja eltüntetni.

Érdemes venni ilyen védőt.

Az igaz, hogy bármi mást veszel nem fogja leszoktatni a csapkodásról, mert nem az.

2012. nov. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Olyan játszóházra gondoltam, aminek van ajtaja, hogy kedvére ki-be nyitogathassa/csapkodhassa. Nagyon remélem, hogy beválik.

Az,a becsapás gátló, amiről írtatok, csak a beltéri ajtókra tudnám használni, kisfiam viszont a kerítés ajtótól kezdve az autó ajtajáig mindegyikkel játszik és ez már-már őrjítő.

2012. nov. 12. 21:44
 10/16 anonim ***** válasza:
78%

Mar 3 eves a kisfiad, erti, hogy rosszasagot csinal. Tessek megbuntetni erte.

Teljesen kiakadtam azon, hogy az egyik valaszolo azt irta, hogy 3-6 eves gyermeke maniaja volt ez. Egy 4-6 eves gyerek nehogy mar ne ertse meg, hogy nem szabad csapkodni az ajtot. En tuti sarokba allitottam/terdepeltettem volna...rovid idon belul leszokott volna. De minden egyes ajtocsapkodas utan, mondjuk 5 perc. Egy ido utan mar nem lett volna olyan mokas ajtot csapkodni.

2012. nov. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!