Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit mondjak a gyerekeknek...

Mit mondjak a gyerekeknek (karácsonyfa)?

Figyelt kérdés
Még csak november közepe van, de már mindenhol feldíszített karácsonyfákba botlik az ember bárhova megy... A boltban, a plázában, a belvárosban, mindenhol... Lányaim 4,5 és 3 évesek, hozzánk a Jézuska hozza a feldíszített karácsonyfát. Mit mondjak, a többi helyen miért díszeleg már most ott a fa? Az oviban oké, ott kb. egy héttel karácsony előtt állítanak fát, ezt azzal magyarázom, hogy oda előbb hozza a Jézuska, mert karácsonykor már nem mennek oviba, viszont a Jézuska szeretné, hogy együtt a kispajtásokkal is tudjanak örülni a szép fának, és együtt is tudjanak készülni az ünnepre...

2012. nov. 13. 10:29
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Igen, szép dolgok ezek... Már én is nagyon várom a karácsonyt, nagyon szeretem... Sőt, már magát a készülődést is várom. Idén először sütünk a lányokkal mézeskalácsot, remélem jó lesz. :)
2012. nov. 13. 11:55
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kerdezo, mi is az iden sutunk eloszor a kisfiammal mezeskalacs hazikot. :)) Mar meg is vettem hozza a falakat csak ossze kell raknom es mehet a feldiszites. Mar alaig varom. Az adventi napra mar meg is van es ezerrel megy a keszulodes, tervezgetes.

Nallunk kozosen van fadiszites es az ajandekok szenteste/ejjel kerulnek a fa al es Karacsony reggel talja meg mindenki. Nallunk a szenteste csak a zabalasrol meg forralt bor ivasrol szoll. Aztan Karacsony reggelen johet az ajandekozas. :) De ahany haz annyi szokas es mind szep! :)

2012. nov. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Jaj, ez is nagyon jó ötlet és valóban szép... Nálunk "sajnos" csak a szenteste a szűk családé, aztán karácsony egyik napját egyik nagyszülőnél, másik napját másik nagyszülőnél töltjük, így nem lenne idő ajándékbontogatásra már reggel. De mint írtam, valóban jó ötlet ez is...
2012. nov. 13. 13:22
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Az 1. válasza jó ötlet.

Mi is együtt diszitjük pici koruktól kezdve a fát. Alig birják kivárni hogy már mikor diszitsük. Nálunk az a szokás hogy 23-án este diszitjük fel. Az ajándékot vacsora után hozza a Jézuska (bár már a két nagyobb sejti, szerintem tudja is, hogy az anya teszi a fa alá, ugyanis volt hogy ránk nyitottak csomagolás közben, vagy hallották a sustorgást és mondták hogy ugye ti csomagoltátok az ajándékot? pedig mindig alvás után szoktuk).

Szerintem jó dolog együtt disziteni a gyerekekkel, nagyon élvezik.

2012. nov. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

2,5 éves a kisfiam.

25-én és 26-án nagyszülőkhöz megyünk, ezért a mi sztorink, hogy 23-án szépen fel kell díszíteni a házat és a fenyőfát, hogy mikor éjjel jön a Jézuska az anygalokkal, szép legyen. Mikor kisfiunk aludni megy, becsomagoljuk az ajándékokat és a fa alá tesszük. 24-én reggel bontunk. A 24-ét szűk körben tartjuk. A nagyszülők ajándékát is a fa alá tesszük, mert az angyalok nálunk hagyták, hogy mi vigyük tovább nagyiéknak. Így boldogan szaladhat az ajándékkal a kisfiunk a nagyiékhoz 25-26-án :)

2012. nov. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

2. kérdésedre válaszolok:

Amikor még naiv, pici gyerek voltam - a karácsonyfa közös feldíszítése után mindig elmentünk Apuval sétálni hátha találkozunk a Jézuskával. Ahol lehetett látni a világító karácsonyfa égőket az ablakokból, ott már járt :) Imádtam!!!Tele voltam izgatottsággal, hogy hátha meglátom Őt. Sokszor haza sem akartam menni, persze mikor haza értünk már ott voltak az ajándékok. Anya meg mindig csodálkozott, hogy "tényleg nem találkoztunk vele"?

Éveken át mindig elkerültük a Jézuskát...


Nekem ez olyan szép élmény, hogy biztos továbbviszem ezt a családi hagyományt.

2012. nov. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nálunk már nagylányok vannak, de mi mindig is úgy csináltuk, hogy közösen karácsonyfa díszítés, aztán el kellett bújni, hogy a Jézuska nehogy meglássa őket, és akkor vittük oda az ajándékokat :)

Nálunk sosem volt kérdés, hogy itt vagy ott miért van már ilyen korán karácsonyfa, hanem a gyerekek mindig örültek, hogy "Júj, itt már járt a Jézuska, hamarosan hozzánk is jön!"

:)

2012. nov. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!