Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Őszi termésekből alkotás egy...

Őszi termésekből alkotás egy 3 évessel?

Figyelt kérdés
Ötletekre lennék kíváncsi, az oviban kiállítanák a műveiket, amit itthon csinálnak és bevisszük, de nem tudom, hogy egy 3 évessel mit lehet csinálni, aminek a java részét nem én csinálom, hanem azért az ő munkája is benne lenne. Falevelekből gondoltam ragasztott képet csinálni, de mit lehetne még?
2012. nov. 13. 13:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi csináltunk fát a kezéből - barna festékkel bekentük, lenyomat papírra, és az ujjakra ragasztottunk leveleket, így készült a fa:)


Csináltunk gesztenyeembert is, én kifúrtam, ő tördelte és szúrta a helyére a hurkapálcikát, és rajzolt nekik szemet szájat.


Egyelőre ennyi jutott eszembe:D

2012. nov. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Gesztenyére én is gondoltam, de amikor volt szedtünk, de be is vittük az oviba mindet, és már felénk nem igazán találni már ilyenkor. :(
2012. nov. 13. 13:38
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 2napja csináltam a 2,5éves fiammal,igaz java részt én csináltam,de ő szedte a faleveleket,adogatta nekem,feltekergette amennyire tudta.Neten találtam az ötletet.A 2nagyinak csináltunk 1-1csokrot,nagy sikere volt,nagyon örültek neki :) Azért linkelek róla 2képet milyen lett.A te 3évesed már lehet azért ügyesebb,és több mindenben tud segiteni.


[link]


[link]

2012. nov. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, Te nagyon ügyes vagy, ez nagyon szép:)
2012. nov. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%
köszönöm! :)
2012. nov. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A kisfiammal mi kettevagtunk kulombozo szinu faleveleket es keszitettunk falevel pillangot. A pillango kozepe egy vekony falevel, a pillango fule/csapja (bocsi nem tudom, hogy hivjak) az ket falevel szara vagy vekonyan kivagott falevel darabka. A pillango szarnyai a kettevagott falevel. Ugy meg szebb lesz ha elotte a szines faleveleket egy konyv koze beteszed, a konyvet jol lenyomod es hagyod 3-4 napig szaradni oket. MIvel jol kiszaradnak es laposak egyszerubb egy feher papira ragaszatani oket. De friss falevelbol is meg lehet csinalni termeszetesen csak ugy nehezebb a ragasztas mert nem lapos:


[link]


Papirbol is keszithettek oszi szinu faleveleket. Korberajzoltok egy feher papirra falevelet. Kivagjatok. Ha apanak van otthon borotva kreme akkor egy lapos talba tegyetek borotva kremet es nyomjatok bele tubusos festeket ossze-vissza. Ezutan keverjetek picit ossze es martsatok bele a papir falevel egyik felet. Ezutan vegyetek ki es tegyetek egy papira szaradni. Ha megszaradt a borotvahab rajta a festekkel akkor nagyon szep. Tegnap pont igy csinaltunk par papir karacsonyfat meg csillagot es mara meg is szaradtak szepen:


[link]


A borotvakrem kb. igy nezzen ki mikor osszekeveritek. Huzogassatok bele csikokat, koroket, hogy keveredjenek a szinek:


[link]


Oszi falevel korona. Nallunk szinten jobban mukodott mar kisaritott es konyvel osszenyomott falevelbol a ragsztas miatt:


[link]


Kicsit idoigenyes de ha egy nagyobb tok magjat kiszedegeted es a magokat befested akkor keszithetsz belolle oszi fat. Legyenek piros, zold, sarga, barna magok. Ugy is jo ha rajzolsz egy kopasz fat vagy kinyomtatsz egyet a netrol es a gyerek raragasztja a magokat. Eleg egy kis potty ragaszto a magra es maris raragad a papirra. En a kisfiamnak nyomtattam egy kopasz fat es o teleragasztotta:


[link]

2012. nov. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket, nagyon jók és nagyon ügyesek vagytok! :)
2012. nov. 13. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!