Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jogosult vagyok T-gyásra, ha...

Jogosult vagyok T-gyásra, ha orvosi vizsgálatok nagyrésze külföldön zajlott? Többi lent.

Figyelt kérdés

Olvastam az interneten, hogy a T-gyás feltétele, hogy 4 pecsétet kapjak a nőgyógyászomtól.

Mivel a férjem külföldön dolgozik, ezért a vizsgálatok nagyrésze itt történt, illetve genetikai ultrahangon az Istenhegyi úton voltunk 2x, de azok nem jelennek meg a kiskönyvben. Összesen 2 db pecsétem lesz a kiskönyvben.

Mi ilyenkor a teendő, jogosult vagyok így is T-gyásra?


2012. nov. 16. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A TGYÁS-t a munkáltató utalja.

A 4 pecsétes igazolás az egyszeri Anyasági segélyhez kell.

2012. nov. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kevered a dolgokat.


A TGYÁS havi járulék, annak jár aki meghatározott időt dolgozott a szülés előtt és a munkabértől függ.


Amihez pecsét kell az az egyszeri anyasági segély, ez 65e körül van. Beszélj a védődővel, ő tud segíteni.

2012. nov. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az az egyszeri anyasági támogatás feltétele, nem a tgyásé:)

Itthon szülsz? Az orvosodnak kell kiállítania egy igazolást, hogy megjelentél 4 alkalommal terhesgondozáson, azzal már igényelheted.

2012. nov. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!


Itt találtam a cikket, hogy a t-gyás igényléshez is kell:


[link]


A szükséges iratok:

...

...

• várandós gondozáson való megjelenést igazoló orvosi igazolás

(min. 4 pecsét - koraszülés esetén min. 1 pecsét -, a várandós nő

gondozását végző szülész-nőgyógyász állítja ki "A várandós nő

gondozási könyve" alapján.)


Ha tényleg kellene a 4 vizsgálat az igényléshez, akkor a magyar orvosom kiállíthatja a külföldi vizsgálatok alapján is a papírt?

2012. nov. 16. 10:24
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem jó a cikk.

Úgy van, ahogy az első kettő írta.

2012. nov. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kiállíthatja, de megnyugodhatsz, hogy a tgyáshoz NEM kell. Ez a cikkben csak elírás, mert a kórházi zárójelentés kell hozzá, nem a terhesgondozáson való megjelenés. OEP-nél dolgoztam, nyugodt lehetsz afelől, hogy nem kell a tgyáshoz ilyen igazolás.


A tgyás egyedül munkaviszonyhoz van kötve, (jogosultsághoz megfelelő idő, meglévő jogviszony igényléskor, vagy előtte max. 42 nappal megszúnő, stb - de CSAK munkaviszonnyal kapcsolatosak a feltételek) más feltételhez nem:)

2012. nov. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek!!!
2012. nov. 16. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!