Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák hogy hozzam ki ezt a...

Anyukák hogy hozzam ki ezt a hónapot ilyen kevés pénzből? Olcsó receptekre lenne szükségem?

Figyelt kérdés
van erre a hónapra kb még 8000 ft om kifizettem rezsit fűtés ennyi maradt meg egy kis alapanyagom is van de elég kevés kicsi kb 5 kiló krumplim 2 kg lisztem 1 kg cukrom 1 kg grízem 4 kilónyi kis húsom 2féle tésztám egyik leves másik pörkölt tészta nincs ötletem mit főzhetnék hogy jusson jövőhó elejére is és a pénz is elég legyen
2012. nov. 16. 12:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
77%
Krumplifőzelék,krumplis tészta,pörkölt,daragombócleves..
2012. nov. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
72%

[link]


nézelődj itt

2012. nov. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
2012. nov. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
46%

Hú hát én nem tudnám kihúzni ennyiből következő hó elejéig. Nálunk csak a napi felvágott, kenyér, zsemle + 1-2 kisebb dolog olyan 1000-1300Ft és még csak 16-a van!

Bocs hogy nem tudtam érdemben segíteni! Kívánom hogy kapj jó ötleteket!

2012. nov. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
30%

Hát nekünk már csak 39500 forintunk van hó végéig, és azon gondolkodom, hogy mit főzzek napi 2000 ft-ból.

A gyerekeknek meg a férjemnek a reggeli, amit elvisznek suliba, munkahelyre 500 ft.

És akkor a maradékból kell az ebédet megoldanom.

Nem tudom mit tudnál tenni :-(

2012. nov. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
61%

Ilyenkor mindíg nagyon elszomorodom. Remélem az előző ötletek segítenek Nektek! Kitartás!

(Szabad megkérdeznem merre laktok?)

2012. nov. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
72%

Ó te jó ég! Nagyon sajnálom, hogy ilyen komoly problémákkal kell megküzdened. És rettenetesen szégyellem most magam, mert épp tegnap keseregtem, hogy 19 ezrem van hó végéig és tessék, mások mennyivel kevesebből próbálnak meg kijönni.

Anyu mindig grízes tésztát csinált, amikor nagyon nem volt pénze, vagy gombócot krumpliból. Egy kis lekvár mindig volt itthon, mert azt mama rengeteget csinált. De simán cukorral is finomak.

Remélem találsz nagyon jó recepteket, amivel következő hónapig ki tudtok jönni ebből a pénzből.

2012. nov. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
hát jegyzetelgetek az előzőkből hátha sikerül .. és az a borzasztó hogy a férjem dolgozik csak a fizetéséből ennyire jut,postánál dolgozik levélkihordóként havi 74 ezret kap én semmit most járt le a gyesem azóta kínlódunk munka sehol önkormányzat szerint a megvan az egy főre jutó létminimum nem kaphatok ellátást igy mihamarabb munkát kell találnom Legközelebb Debrecenben tudnék dolgozni de a bérlet a lakhelyemtől oda 40 ezere forint a fizetésem fele oda lenne de még nem is lenne baj ha találnék munkát. pedig végzettségem az van,,,nem kevés..
2012. nov. 16. 13:20
 9/22 anonim ***** válasza:
64%
nálunk ilyenkor reggel pirítós van vajjal, meg lekváros kenyér, tejbegríz. Főzz 2 napra minimum egyik nap nagy adag paprikás krumpli, másnap a maradékból krumplis tészta (csak tészta kell hozzá), vagy egyik nap pörkölt, másnap gulyásleves a maradékból. Túrós, grízes tészta. Mondjuk én ugy csinálom, hogy veszek egy egész csirkét, leszedem a bőrét, feldarabolom, majd kisütöm a zsírját, és kisül annyi belőle, hogy egy pici olaj hozzá, és a mellét ki is lehet rántani, a nyak, szárny, farhátból szoktam csinálni pörit, a combját meg vagy beleteszem még, és akkor 2 napra megvan a kaja, max több keyeret eszik hozzá az ember, vagy csak a combját feldarabolom, és abból csinálok borsóval, gombával egy kis ragus husit, ami rizzsel teljesen jó, vagy felkarikázok krumplit, hagymát, be a tepsibe, rá a 2 combot, és be a sütőbe. így 1 csirkéből mi 3 napig eszünk, persze kell hozzá venni ezt azt, de az nem olyan drága. Mondjuk én egyedül nevelem a fiam, így neki a napi 1 alma, 1 banán vagy narancs tuti hogy kell, illetve nála a napi tejbevitelre is figyelek. Túrógombóc is jó még. illetve a tésztaételek szerintem még az olcsó ételek. nekem szraztészták mindíg vannak itthon, és ha nincs időm, akkor egy gyors tarhonya leves, lebbencsleves, zöldségleves. Nehéz nagyon sokszor összehozni. GYerekvédelmi tmogatás nézted az önkormányzatnál? amit évi 5* lehet igényelni, és akkor 17500 ft-ot adnak. Én is most igénylem meg , pont a karácsony miatt.
2012. nov. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
64%
Lakásfenntartási támogatásit igényeljetek a helyi önkormányzatnál, az biztos jár. Nem olyan sok de ha a fűtés havi 4000-5000Ft-tal olcsóbb lenne az is segítség.
2012. nov. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!