Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnám elérni, hogy a...

Hogyan tudnám elérni, hogy a szokott alvásidőben el is aludjon?

Figyelt kérdés
Másfél éves. Egyre nehezebben alszik el nappal is és este is. 1-2 hete tart ez. Így is későn alszik el este, ha a nappali alvás is későbbre csúszik, már én is kidőlök, mire este álmos lesz. Minden nap levegőzünk, mégsem fárad ki eléggé.
2012. nov. 17. 14:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Tisztelt kérdező!ne aggódj nem olyan nagy ördöngőség!:-)

Csak kitartás kérdése....az elején nehéz lesz de megfogja szokni.

Én a gyerkőceimet sosem hagytam sokáig aludni.Max fél nyolc felé már kissebb nagyobb zajokkal próbáltam hatni rájuk,hogy felkeljenek.Ezzel elértem azt,hogy dél felé már bizony lógott a fejük.Délben lefektettem őket,amivel másfél,két éves korig nem is volt gond,utána már hadakozások árán sikerült csak...persze mint mondtam ha kitartó vagy,és nem egedsz,akkor sikerül délben elaltatni a picurt.Persze vannak gyerekek akik már annyira nem igénylik az alvást napközben,nekem ilyen volt a nagylányom,másfél éves korától kezdve sosem aludt napközben.Ebben az volt a tuti,hogy estére 8 körül már mesélni sem nagyon kellett mert kb 10 perc alatt alaludt.

Ha délután fekteted,akkor ne is számíts rá,hogy kilenc tíz óra előtt elfog aludni a babód.Mert ők ha csak fél órát alszanak,abban a fél órában annyira kipihenik magukat,hogy órákra töltődnek fel újból.Ha mindenáron altatni akarod napközben akkor erre a dél körüli idő a legjobb,és max másfél óra múlva szépen lassan ébresztgesd fel.Az esti lefekvéskor minden legyen ütemezett.Mondjuk azt mondod hogy a mai naptól kezdve,ha törik ha szakad a gyereknek 9 kor ágyban a helye.Nálunk úgy van,hogy vacsit készítek 7-kor,amivel úgy 8-ra mindenki megis eszik.utána locsi,pizsomahúzás,és alvás.Nálunk úgy a legkönnyebb az altatás,hogy mesét olvasok a kicsiknek.mert közben látom,őket,és ha kinyitja valamelyik a szemét akkor mindjárt szólok,neki hogy csukd be gyorsan mert akkor nem jön az álommanó.Általában addig mesélek,míg el nem alszanak.De mondom ez függ attól,mennyire fáradtak.Nálunk negyed óra,max fél óra míg elalszanak.maguktól biztosa tovább tartana ha nem mesélnék.

Ne altasd délután már babódat,mert nem fog korán lefeküdni.És az első két hétben mindennap ugyanakkor fektesd le.Mint mondtam ha beütemezed az esti dolgokat akkor simán fog minden menni.megszokja a kicsi.

2012. nov. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!