Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek laktózérzékeny a...

Akinek laktózérzékeny a gyermeke válaszolna nekem egy pár kérdésre?

Figyelt kérdés
Hogy,és mikor derült ki,hogy ez van a gyereknek?Mik voltak a tünetei?Rögtön kiderült,mikor tejet ivott?
2012. nov. 19. 12:27
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és ezt csak a befújásos módszerrel tudják kivizsgálni?
2012. nov. 19. 12:32
 2/4 anonim ***** válasza:

Laktózérzékenység bármikor kialakulhat, nemcsak az első tejivásnál, hanem még felnőtt korban is. Tünetek: hajfájás (tejivás után), hasmenés, bőrkiütés, de hallottam már fejfájást is.


De nemcsak laktózérzékenység lehet, hanem tejfehérje-érzékenység is. Az más, mint a laktóz (tejcukor). Rosszabb, mert akkor laktózmentes tejterméket sem ehet, magyarul semmi tejterméket.

2012. nov. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia, Nekünk valószínű laktóz érzékeny a fiúnk, 4.5 éves most (jan-ban lesz még csak a kilégzéses vizsgálat és igen ezt csak azzal tudják nézni)


szóval 2,5 évesen kezdődött akkor 1 hónapig mindennap 10-20!!! hasmenés volt de nem gyengén minden alkalommal fürdés átöltöztetés...még éjjel is többször..minden vizsgálat kakira bacira stb negativ volt többször is.. allergia vizsgálat vérből szintén negativ akkor nem csináltak ilyen vizsgálatot (kilégzéses) mert idézem "ránézésre nem tejallergiás, ők mésképp néznek ki, esetlenek stb). azóta néha volt néha nem hasmenés laza széklet..mindig volt valamire fogva, sok teljes kiörlésű cucc, rengeteg gyümi , stb de mikor ezeket se kapta akkor is meg volt a hol igen hol nem, erre most kb 2 hónapja mondta a gyerekorvos hogy tartsunk laktózmentes diétát ha elmúlik akkor újra terhelni ha vissza jön (vissza is jött) akkor kérjek időpontot vizsgálatra amit januárra kaptunk, most ott tartunk diétán van és semmi baja a fiamnak..

bocsi ha hosszú lett

2012. nov. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Mind a két kisfiam laktózérzékeny(én is az vagyok)

A nagyobbik,amikor megszületett,átkerült a koraszülött osztályra,mert baj volt a szívével,és várnunk kellett 2 hetet az orvoshoz.

Éjjel nem szoptathattam,így ott kapott tápszert,amitől az arca tele lett csúnya kiütéssel.Most 8 éves,azóta is problémás a tej,itthon már nagyon jól működik a normál tej és termékei kihagyása,de ha a suliban olyasmi van,akkor vagy nem eszik,vagy hasmenése van tőle...

Az öcsi 4 éves,1 éves volt,amikor kiderült,neki ekcémás lett a bőre,amikor el kezdtük bevezetni a normál tejet,így rögtön kivizsgáltattuk,vért vettek tőle,és nála is fennáll az allergia:(!Neki most még könnyebb,mert a bölcsiben külön főztek rá,az oviban is külön hoznak neki ennivalót.

2012. nov. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!