Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Minden gyereknél nagyon...

Minden gyereknél nagyon kemény a dackorszak? Vagy vannak könnyebb eset gyerekek is?

Figyelt kérdés

Kislányom 20 hónapos és még el sem tudom képzelni, hogy kisördöggé válhat :) Vannak hisztik, de könnyen lehet kezelni. Itthon ő maga kezeli azzal, hogy befekszik az ágyába, be a cumi és csak akkor jön ki ha megnyugodott. Altatással nincs gond, szinte magától megy lefeküdni. Napi szinten sok mindenre mond nemet, de még olyan kedvesen, nem dacosan. Persze sosem akar öltözni, mindig elfut, mondja h nem jön velem sétálni, de ezeket még könnyen lehet kezelni. Alapjában véve nagyon szófogadó, ilyen természet. Közösségben csendes, visszahúzódó, kell neki idő mire feloldódik.

Szóval el sem tudom képzelni, hogy ez rosszabb legyen. Volt valakinek ilyen mintagyereke, aki utána kifordult önmagából?


2012. nov. 20. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:

talan a lányom naponta kb kétszer 15 perc hiszti a javából aztan lecsendesül és ennyi nyilt utcán közösségbe nincs vele gond

nem üt nem harap nem vagdalkozik nem ordit hányásig

2,5 éves lány

2012. nov. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az enyémek sohasem verték magukat a földhöz, nagyon durva hisztik nem voltak (most 6, ill. 3,5 évesek). Viszont a hatéves lányom kb. 2 éve lett hisztis (már a nagylányosabb fajtából, ami nem kevésbé idegesítő), az apja már most attól fél, mi lesz, ha menstruálni fog :-)))
2012. nov. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom i 2 évesen nagyon édi-bédi volt, mindent meg lehetett vele beszélni, nem volt az a földhözvágommagam típus. Tartott ez 3 éves koráig. Az oviban megváltozott, mindenért nagyon erőszakosan tudott követelőzni. Ez időbe telt, mire leszokott róla.
2012. nov. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam egy ilyen kisangyalból vált kisördöggé. Bár fiúk és lányok közt lehetnek különbségek. Nálunk a dackorszak szörnyü, legalábbis én annak érzem, és már most alig várom, hogy vége legyen, pedig még nem is olyan régen kezdödött...
2012. nov. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A nagylány könnyű eset volt, egyáltalán nem volt vészes vele a dackorszak. 2-3 nagyobb hiszti volt nála 2 éves kora után, de könnyen leszerelhető volt.


A középsőm a nehéz eset. Úgy 2 éves koráig kisangyal volt, utána viszont kifordult magából. Most már lassan 3 éves, de még mindig megdöbbentő hisztiket produkál napjában többször is. Remélem lassan kinövi azért. Szóval igen, előfordulhat, hogy még találkozol daccal, főleg, hogy még nincs 2 éves a kicsid. A dackorszak inkább 2-3 éves kor között jellemző.

2012. nov. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3 gyerek


hát mindegyiknél más volt most a legkisebbek kezdődik

hát szerintem ö lesz a legnehezebb eset :-)


mintagyerek egyik sem volt viszont elég teret adtam nekik

2012. nov. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én lányom 20 hónapos korában olyan volt,mint a tied.Most 28 hónapos,nem hisztis,inkább csintalan:)
2012. nov. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom is ilyen volt, szerencsére kimaradtak nála a durva hisztik. Volt, hogy hisztizett, de csak a kibírható mértékben, könnyen ki lehetett zökkenteni, nem tartott sokáig az ordítás, nyilvános helyen pedig soha nem csinálta. Lassan kezdi kinőni a feleselős korszakot is, remélem, legalábbis, mert ez engem jobban megviselt. :)) 6 éves amúgy, alapjában nagyon jó kislány, az is akar lenni, többször kérdezi, hogy anya, ugye ma nem voltam rossz egyszer sem? Meg akar felelni mindenkinek, oviban sem volt soha gond vele. Olyasmi természet, mint a te lányod is, mintagyerek volt, és az is maradt (egyenlőre).

A fiam most 20 hónapos, eddig nagyon hasonlít a nővérére, remélem, nála is ilyen könnyű marad az élet. :))

2012. nov. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!