Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Olyan sok helyen látom, hogy...

Olyan sok helyen látom, hogy "dackorszak", de pontosan mit foglal ez az időszak magában? Milyen idős korban jellemző? Milyenek ilyenkor a gyerekek?

Figyelt kérdés

2012. aug. 31. 15:49
1 2
 1/14 MRC31 ***** válasza:
100%

Ha általánosan akarom mondani akkor lázadókor. Szülő, kormány, kötöttségek stb. felé. De egy mélyen tisztelt illető így foglalta egy mondatba: amit a szülő dackorszaknak nevez azt a gyerek az önállósodás korának.

Korban ~13-14 évestől úgy 18-20 éves korig legalább, néha kicsit tovább.

2012. aug. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 MRC31 ***** válasza:
100%
Bocs, nagyon fáradt vagyok, elképzelhető, hogy a kisgyerekek viselkedésére gondolsz. Amit tudok, hogy már igen kis korban kialakulhat és igen tág az intervalluma időben. Hogy mi teszi az édes kis csöppséget toporzékoló kis ördögfiókává? Az ego, azaz az akaratosság, az én jobban tudom, majd én eldöntöm, az ellenkezés, stb. Érdemes szakirodalmat olvasni erről, illetve Eckhart Tolle-től olvasni vagy hangoskönyvet hallgatni, rendkívül sokat segíthet! Remélem most már hasznosat válaszoltam...
2012. aug. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

szia, nekem 2 éves a lányom, és nála most kezdődik az első dackorszak.

hogy pontosan mit foglal magában, azt nem tudom még:-))), de hogy milyen leírom, 3 nap után a hajad égnek áll tőle...:-DDD

Ez most egy szimpla sétálni indulós példa lesz, de ez bármilyen tevékenységgel behelyettesíthető, és képzeld el, ha még időre is kell menni:

-fél órát könyörögsz, mire hajlandó megmozdulni, konkrétan olyan mintha a fülén ülne, nulla reakció

-mindez egy elindulás során kb. 100x, mert felkel, peluscsere, mosakodás, reggeli, fogmosás, öltözködés, cipőhúzás, stb.

-Ha odamész, hogy felemeljed, és akkor azt gondolod, hogy gyorsabban célt érsz, nagyot tévedsz, mert elkezd sírni, hogy "Nem! Ő jön egyedül!" DE NEM JÖN!!, NEM CSINÁLJA, NEM VESZI FEL.

Így elkezdesz vagy fenyegetőzni, hogy melyik plüssállat repül, ha nem jön, vagy beígérsz vmi kívánatos dolgot, mert különben egyszerűen nem tudsz vele mit kezdeni, én nem vagyok híve, hogy ordítva vergődjön a földön a gyerek, bár már ilyen is volt, mert van, hogy bármit mondasz, a dühe annyira elönti, mivel még nem tudja kezelni, hogy e hall, se lát...

Aztán vannak ilyen árbeszédek:

-eszel kalácsot?

-igen. (levágom, megvajazom)

-tessék, jó étvágyat!

-Elkezd sírni, és abba nem bírja hagyni, beszélni is csak percek múlva tud, mire kiderül, hogy ő akarta megvajazni...vagy hogy nem kér rá vajat, vagy nem is kalácsot akart volna, hanem kenyeret, de mivel még kicsi, nem tud olyan jól különbséget tenni...


-kérsz egy ölelést?

-igen, anya, szejetlek...elkezd odabújni, majd ellök, és elkezd vernyogni, mert csak Ő ölelhet, én nem...

Szóval nem egyszerű velük ilyenkor.


Nagyon rossz nézni, hogy szenved, de nagyon idegsítő, és fárasztó minden nap ehhez asszisztálni is.

Meg kell találni az arany középutat, hogy ne is "törd be", megmaradjon a saját kis személyisége, ki tudjon nyílni, de egy idomított, megfélemlített robot legyen.


Amúgy sztem ez a 2-3 éves, és a 13-17éves korúakra jellemző.


kicsit össze vissza lett a válaszom, de remélem azért kihámozol vmit belőle...

2012. aug. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 éves a nagyobbik kislányom. Nála teljesen kimaradt ez az időszak.

A kissebbik 9 hónapos. Ő már most ellenkedik. :D

2012. szept. 1. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

az én lányom 2.5 éves,nála éppen tombol ez az időszak!

semmi nem jó neki,vissza felesel,mindenre azt mondja hogy nem,ha rászólok nem fogad szót,nem azt csinálja amit mondok neki

.

ha éppen ő akar valamit és én nem engedem azonnal ordításba kezd toporzékol,tehát hisztizik.

nem könnyű időszak,már én is kezdek fáradni,de ezzel nem lehet mit tenni.

az én lányomnál pl az ész érvek nem hatásosak.

hiába próbálok vele nyugodtan komunikálni,semmi esély rá.

ez a dackorszak :D

2012. szept. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

A kisfiúk is ilyenek vagy csak a kislányok? Mert eddig csak lányos sztorit olvastam :)


Ne haragudj kedves harmadik, de szét nevettem magam azon amiket írtál:D:D:D tudom neked nem annyira vicces, bocsi! :)

Remélem javul a helyzetetek nemsoká :)

2012. szept. 1. 14:24
 7/14 anonim ***** válasza:
86%
fiukra is jelemzö dackorszak.csak fius anyukák még nem találtak ide.
2012. szept. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
lányomnál is jelen van a dacoskodás ,hisztizés ,néha teljesen ok nélkül ,ja és roszalkodás ,
2012. szept. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

harmadik vagyok:-)

örülök, hogy nevettél, mert kivülről, és néha nekem is(ha kipihent vagyok) nagyon röhejesek ezek a dolgok, és tudok rajta nevetni én is, hála az égnek...:-)


Amúgy van egy mindennapi kis fiú barátunk, és Ő még rosszabb, mint a lányom...:-DDD Úgyhogy én is jókat hahotázok, mikor a bnőm meséli, hogy épp min vergődik az ő 2,5 éves kisfia, aki olyan mint egy kis vaddisznó. :-)))

2012. szept. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Na, én fiús anyuka vagyok! Hát nálunk katasztrofális a helyzet. Most lesz két éves, de embertelen amit művel. Eddig maga volt a tökéletes gyerek. Eddig. Nemrég viszont előtört belőle a kisördög. (mást már nem tudok rá mit mondani) Elmegyünk sétálni, vagy játszótérre vagy boltba, kész kihívás. Az elindulás még csak csak, de ahogy kilépünk a házból, se lát se hall. Nem hagyja már megfogni a kezét, arra akar menni amerre ő jónak látja. Ha esetleg megfogom a kezét, akkor vonyít, ordít, kiabál. Ha a boltban nem kapja meg amit szeretne, akkor elvágja magát a földön és bömböl. Ettől függetlenül sem kapja meg, de erre még nem jött rá. A játszótéren ha elveszi másét és vissza kell adni, akkor megint kitör a lázadás. Ha rászólok, kinyújtja a nyelvét és úgy csinál mint Ficánka a mesében. Többször szóltam rá, de mivel hatástalan volt, két ilyen alkalommal a szájára ütöttem, na azóta alább hagyott. Fürdésnél minden este úszik az egész fürdőszoba, hiába mondom neki hogy a víz csak a kádba való. Rendszerint ilyenkor véget ér a pancsi, aminek ugye megint az a következménye, hogy toporzékol ordít. Ilyenkor van hogy magára hagyom a szobájában, ha lenyugszik kijön. Ez általában úgy zajlik, hogy miután összeszidtam és magára maradt, kb 5 perc múlva megjelenik a mi szobánkban, vagy ahol épp vagyok, és könnyes szemmel behajol az arcomba és mondogatja hogy "szia, szia". Ilyenkor megkérdezem hogy lehiggadt e. Ha azt mondja igen, akkor elmondom neki mit tett rosszul, mi volt a gond. Nagyon szeret rajzolni. Első perctől kezdve megmondtuk neki hogy csak papírra. Ezzel szemben valamelyik nap bementem a szobájába, és látom hogy a falakat, és a falakon lévő állatkákat totálisan kidekorálta. Hát kapott a fenekére. (ugyanis nem első eset volt) De olyan szinten megmaradt benne, hogy este elmesélte a saját nyelvén az édesapjának hogy kikapott mert összefirkálta a falat. Hát mi most ezt a korszakot éljük, nekünk ez a dackorszak. Mindemellett még mindig egy tünemény gyerek hatalmas nagy benne a szeretet, csak az én türelmem meg kezd véges lenni és van hogy kiborulok. A rutinosabb anyukák biztos jobban tudják hogy kell kezelni az ilyen szitukat,majd a következőnél talán nekem is jobban fog menni! :D
2012. szept. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!