Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lépnél ha a gyerekedet...

Krisztivan kérdése:

Mit lépnél ha a gyerekedet megharapná a bölcsiben egy másik gyerek?

Figyelt kérdés
Arcon ,de senki nem látta,hogy mi-miért történt.Szóval csak a harapás ténye van meg,meg a nyoma:-(((
2012. nov. 20. 20:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Mondanám a nevelőknek, hogy ez történt, bár gondolom észrevették. Ennyi.Sajnos előfordulhat az ilyesmi.
2012. nov. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
kivenném a gyerekemet a bölcsiből, hogy ne érjék ilyenfajta borzasztó atrocitások. Sőt, 18 éves koráig ki sem engedném a lakásból.
2012. nov. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Az én fiam is harapott már meg valakit anno.Volt mikor őt harapta meg valaki és leszokott róla :-).
2012. nov. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

Semmit nem tudsz tenni.

Állítólag én is haraptam néha a bölcsiben, pedig jó nevelést kaptam a szüleimtől és normális felnőtt lettem.

Ha még egyszer előfordul akkor azért szólj érte.

2012. nov. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az én fiam a harapós.Sajnos hiába tudom,hogy ha atrocitás éri akkor harap,ettől még eszméletlenül szarul érzem magam miatta.
2012. nov. 20. 20:34
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

Kérj tanácsot a gondi nénitől. Mondd el, hogy nagyon bánt a dolog, és szeretnéd vele közösen leszoktatni erről a kisfiút. Üljetek le nyugodt körülmények között és beszéljétek meg, mit kellene teeni. Jutalmazás, büntetés stb. A gondi néninek biztos volt márjópár harapós "gyereke", biztos tapasztaltabb nálad e téren.


És ne felejts el beszélni az "áldozat" anyukájával, bcsánatot kérni és elmondani, hogy mindent megteszel, hogy megváltozzon a helyzet. Ha normális szülő, meg fogja érteni.

2012. nov. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%

szólnék a gondozónak, hogy figyeljen. A gyereket meg betanítanám, hogy kerülje el azt a gyereket, vagy kiabáljon, ha harapni készül, esetleg vágja kupán.

Biztos borzasztóan hangzik, de mikor a gyerekem mondta, hogy bántották, mondtam, hogy üssön vissza, meg is tette. És arra is betanítottam, hogy kiabáljon, ha az óvó néni rángatja. Vissza is hallottam :) Persze nagyobb gyereknél ez jól működik, bár a 2,5 évesem is tanulékony.

2012. nov. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Gondi nénitől kérdeztem,hogy mit tanácsol,de csak vállat rángattak.Nem mondom,hogy ők tehetnek róla,de mivel semmit az ég világon nem tudnak az esetről ezért kicsit bosszant a dolog.Itthon is harapott de már normalizálódott a helyzet.Akkor harap még ha nagyon fáradt vagy ha van a kezében valami és nem tudja azt használni.Természetesen bocsánatot kérek a másik anyukától és lehet tényleg jó megoldás lenne ha ilyenkor a fiam kapna a másik féltől:-((
2012. nov. 20. 21:41
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A lánykám járt így, hogy többször megharapta egy kisfiú, a gondozó nénik eltitkolták, mivel nem feltűnő helyen volt. Az esti fürdetésnél derült ki, mivel a lábán volt a harapás nyom. Aztán jött a többi harapás, ami már látható volt. Annyira megharapta egyszer-kétszer a kisfiú a gyerkőcömet, hogy véres volt a harapásnyom. Borogatták neki, de ennek ellenére is bedagadt. Ekkor szóltam a gondozónőnek, hogy figyeljenek a gyerekre, majd sikerült összefutnom a nagypapával és normálisan megkértem, hogy legyenek olyan kedvesek és magyarázzák el a kisgyereknek, hogy ilyet nem szabad csinálni, a nagypapa sűrűn bocsánatot kért, bár nem sokra mentem vele, de igazából nem az ő hibája volt. Aztán megígérte, hogy beszélnek a kisfiúval, ők büntetést adtak a gyereknek, mégpedig, ha panasz volt rá a bölcsiben harapás miatt, akkor nem nézhetett aznap mesét vagy egy kis sarokba állítást kapott érte. Hála a jó égnek miután én szóltam a nagyszülőknek, a harapdálás megszűnt, lehet tényleg bevált a büntetés. Igazából nem tudják, hogy miért harapott a gyerek, lehet az én gyerekem vett el tőle valamit, nem tudom, de ugye nem ez a megoldás, hogy véresre harapjuk a gyerek kezét. Szerintem próbálj vele többször beszélni erről, mond el neki, hogy ez a másik félnek nagyon fáj.
2012. nov. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%
utolsó vagyok, azt még elfelejtettem, hogy mi is betanítottuk a kislányunkat, hogy ha megharapja a kissrác rúgja el a bokáját, rajtam gyakoroltak. Tudom, hogy ez nem szép dolog, de ha az óvónők nem "érnek rá", hogy figyeljenek, akkor igen is védje meg magát, ahogy tudja.
2012. nov. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!