Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 13-14hónapos gyermeketek...

13-14hónapos gyermeketek miket tud? Mit csinál? Mennyire önállósodik? Milyen kedvenc játékai vannak? Miket szeret játszani?

Figyelt kérdés
2012. nov. 21. 23:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

-próbálkozik a sétával, de még csak pár lépés megy neki, tud kb 20 szót mondani, rengeteg szót megért

Szereti a könyveket nézegetni, szereti a mondókákat, imádja a tv macit. Kedvenc játéka mindig más, most éppen a biciklijét szereti tologatni a lakásban. "bújócskázni" szeret az asztal körül :) Önállóan hogy mennyit játszik, változó, attól függ hogy milyen a hangulata, de általában fél óránál többet nem játszik el egyedül. Enni akor eszik egyedül ha pl a szendvicset felkockázom és ő kézzel megeszi, vagy a kiflit egyedül elnyammogja. Kanállal még nem tud enni, de próbálkozik már, van amikor betalál a szájába :)

14 hónapos kisfiú

2012. nov. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
és a tiéd?
2012. nov. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém csak 12,5 hós. :) Az önállósodás alagútjának a végén még nem látom a fényt. Nagyon anyás, mindenhez kellek Neki.

Most próbálgat egyedül menni, mely néhány lépés után kudarcba fullad, de hősiesen felkel, s próbálja újra. :) Vagy jön, megfogja a kezem, s sétálni kell Vele.

Mindent utánoz, pl. ha kávézom, kéri a kanalat, s kevergeti a semmit a joghurtos poharában.

Beszélni, nem beszél, csak gagyog ezerrel, persze, ha nem értem mit akar, akkor teljesen fel van háborodva, s kezdi előről a mondanivalóját. :) Konkrétan kedvenc játéka nincs. Nem nagyon kötik le a játékai, de a konyhaszekrény kipakolásával órákat el tud tölteni. (tegnap pl azzal játszott, hogy az összes fokhagymát, hagymát bedobálta a kukába). Amit most nagy élvezettel csinál: kapott szülinapjára bébitaxit, én meg kötöttem rá zsinórt, hogy könnyebb legyen húzni. Na, Ő most ezt a zsinórt a nyakába akasztja, s megy körbe négykézláb a lakásba. :) B@romira élvezi. :D

2012. nov. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszotokat! :)

Az én kislányom 13,5hónapos. 3hete kezdett el járni, nagyon ügyes, soha nem esik el és nem is megy neki semminek. Nagyon sok játéka van, de igazából egyikkel sem szeret nagyon hosszú ideig játszani. Leginkább a tologatható játékokkal(ilyen húzós játékok)van el. Viszont a póker zsetonokat nagyon-nagyon szereti. Pelenkacsere után szorgalmasan elviszi a koszos pelust a kukába, ha mondom neki hogy "kérem szépen" akkor vigyorogva hozza amit kérek. Apa most tanította meg vele hogyha nyújtja neki a kezét és mondja hogy szevasz akkor ő ügyesen kezet fog vele. Ad puszit az arcomra, mutatja hogy mennyire szereti a babát, kutyát stb.(öleléssel). Régebben már tudta, hogy baba, mama, aja(anya), vauvau de mostanában semmit nem mond, most minden pa, nem tudom miért van ez. Önállóan enni nem akar még csak kézzel csipegeti a kaját, a kanalazást nem is próbálja, sőt cumisüvegből/csőröspohárból sem hajlandó még egyedül inni, de van egy ilyen szívószálas pohara, na abból sétálás közben is szépen iszik. Kávézásnál ő is mindig jön és elveszi a kanalat hogy ő is kavarni akarja. Múlt hétvégén "segített" sajtos pogácsát készíteni, nyújtotta a tésztát nyújtófával és szaggatta is :) tök édes volt, csak sok idő volt mire végeztünk.

2012. nov. 24. 22:41
 5/6 A kérdező kommentje:
Bocsi még az első válaszolótól kérdeznék! Hogy érted, hogy kb. 20szót mond? Pl. miket? Nekem is sokat megért, de valahogy nem akarja mondani.
2012. nov. 24. 22:43
 6/6 anonim ***** válasza:

cica, maci, ámpa - lámpa, anya - aja, apa, papa, mama, hinta, palinta - painta, bicikli - bicih, tehén - búúú, atta - asztal, szék, cici, ájé - kávé, pápá, vijá - virág, áji - dávid, tigj - tigris, ékh - ég (a lámpa), tente, taksz - taxi (a babakocsi), vissz - víz, tiktak, baba

Ezek jutottak most eszembe nagy hirtelen. Megérteni viszont nagyon sok mindent ért. Pl ma levette a zokniját mind a kettőt. Kértem hogy adja ide a zoknit, oda is hozta az egyiket, utána megkértem hogy hozza ide a másikat (nem mondtam hogy zoknit) és hozta is a másik zoknit. Pelust viszont nem visz kukába :) Aranyos lehet a kislányod :)

Ő is szokta ölelgetni a játékait, és ad puszit is de csak akkor ha olyan a hangulata, ráadásul cuppanósat :)

Viszont a járás az még várat magára :) Pár lépés és utána elveszti az egyensúlyt.

Első voltam

2012. nov. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!