Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák hogy telnek a mindenna...

Anyukák hogy telnek a mindennapok? . Mi a napi rutin nálatok? Hánykor keltek? Mit csináltok napkozben? Mikor fekszetekle?

Figyelt kérdés
Kozbe annyira unalmasnak tunnek a mindennapok szeretném tudni hogy ti hogy toltitek el ?lehet h a kicsim is már elunta a mindennapi ugyan azt?1éves és8honapos amig kicsi volt napi program szerint éltunk életunket gondolom most jobb ha minél változatosabb nem?Este nem hajlando lefekudni mindig 10 és 11kozt alszik el lehet h napkozben nem hancurozik eleget ahoz hogy elaludjon rendes idoben?A ti gyerekeitek mennyit alszanak napkozbe 1-2évesen?mikor keltek :fekszetek?

2012. nov. 22. 00:31
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

A mai napom: elviszem a férjem dolgozni, utána a picit (egy éves lesz két hét múlva) elviszem anyuhoz, mert megyek edzeni, utána meg körmöshöz.Körmöshöz havonta járok, edzeni viszont heti kétszer. Addig mamázik a fiam. Kb. délre fogok végezni, megyek érte, megebédelünk, utána jövünk haza.

Itthon valószínűleg aludni fog egy órát minimum, addig én dolgozom a gépen. Ha felébredt játszunk, mondókázunk. Apa 4 körül hazaér, akkor játszunk mind a 3-an egy órát. Ez nálunk szent. Napi egy óra közös játék!

Fél 8 körül szoktuk fürdetni és fél 9 körül már alszik is!

2012. nov. 22. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1év 9 hónapos a lányom. Reggel 8 körül kel. Még alig nyitja ki a szemét, már hozza is a könyveit olvasni (lapoz, és sorolja mit lát benne). 1/2 9körül tejet iszik, aztán jön-megy körülöttem, ugrál rajtam (szó szerint). Játszunk, a gépen képeket nézegetünk. Ez van általában délig, illetve ha vásárolni vagy postára menni kell, akkor azt délelőtt csináljuk. Nem reggelizik, így 1/2 12 -12 közt ebédel. Újból jön az olvasás, éneklés. 1-fél 2 között megy aludni, 1 -másfél órát. 3kor "megnézi" a Hupikék törpéket a tv-ben (azaz csak a zenéjét, a többi már csak háttérzaj). Utána próbálok valamit etetni vele (tejszelet, túrórudi vagy épp vajas (vagy valamilyen) kenyér). Délután van, hogy átmegyünk az unokatesókhoz, vagy csak ki az udvarra levegőzni egy órát. 1/2 7kor fürdés, negyed 8kor vacsora. Aztán kb 9ig ismét rajtam ugrál.... negyed 10kor alszik.


Főzni ritkábban szoktam, mivel a férjem sofőrködik - így van, hogy 5-8 napot nincs itthon :o(

Egyébként nekem is az az érzésem, hogy sosem fárad el.

Persze szoktunk labdázni, formabedobózni, játszani az állataival, bújócskázni, és mint írtam, rengeteget ugrál, motorozik, szóval egy örökmozgó.

2012. nov. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

15 hónapos kislány. Reggel 7 körül ébred, rögtön tejet kap, amit az ölemben ülve, mesenézés közben fogyaszt el. Öltözés mindkettőnknek, reggeli (általában csak nekem, ő nem kér). Délelőtt sajnos megy a tv, de elszaladgál közben, én próbálok ezt-azt a konyhában, házimunkában megcsinálni, de azt igényli, hogy vele legyek a nappaliban. 9 körül gyümölcs, 10 körül lemegyünk sétálni, játszani, vagy egyéb program. 12 körül ebéd, és általában fél 1 körül alszik, gyakran 2-3 órát is. Du. 3 körül gyümölcs vagy uzsonna valami más, utána várjuk apát, játszunk. Vagy van valami program, vásárolnivaló apával, akkor kocsiba száll a család, vagy csak olyankor otthon maradunk, én házimunkázok, közben apával játék. Este fél 7 körül vacsora neki és nekünk. Fürdés 3/4 8 körül, általában 1/4 9 körül alszik. Én 10-11 között fekszem le.

A kistesó február elején születik, kíváncsi vagyok, mi lesz utána.

2012. nov. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Fél 7: ébredünk, férjem készülődik munkába, 2 éves felébred, 4 évest keltem 7-kor.

3/4 8-kor elvisszük a nagyot oviba, utána bolt,posta..mikor mi vagy egyből haza. Gyors rendrakás, mosás indítás, főzés előkészítés.

9-kor reggelizünk, amíg a kaja fő játszunk, ha pepecselősebb mesét néz addig vagy segít.

11-re kb kész vagyok, ha jó idő van játszótér vagy udvar, ha rossz bent játszunk.

12 ebéd, majd gyors rendrakás a konyhában, meseolvasás, kb. 1-re alszik, kb fél 3-3-ig.

Fél 4: ovi, utána ha olyan az idő még kint maradunk kb fél 5-ig. Akkortájt jön a férjem, onnantól kinek mihez van kedve.

VEgyesen mesenézés, ovis élmények megbeszélése, játszanak a gyerekek együtt vagy külön vagy valamelyikünkkel.

6 felé vacsi előkészítés, fél 7-kor vacsi.

7-fél 8 fürdés, öltözés, játékok elpakolása, ágyazás...

8 körül meseolvasás, utána ha melléjük fekszünk fél 9-9 között elalszanak, ha kijövünk (most szoktatjuk őket az önálló elaalvásra) akkor az zűrösebb, a vége kb fél 10 a mi ágyunkban :-(

Ha ügyesek voltunk ekkor már mi is le vagyunk fürödve, ha nem akkor fürdés, tv, beszélgetés..alvás. Én kb 10-11 körül alszok el, férjem éjfél körül.

Éjjelt a kicsi átalussza, nagy felkel pisilni 1* akkor szól, elkísérem, visszafekszik, alszik.

2012. nov. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!