Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy oldod meg ezeket a szitukat?

Hogy oldod meg ezeket a szitukat?

Figyelt kérdés

2 éves: este mese, puszi, szeretlek...jó éjt. 8-kor kezdjük, akkor alszik el, ha mellette maradok vagy a mi ágyunkba dől ki fél 10 körül. Ha kijön a szobájából kijön a nagyobb (4) is, onnantól vele is dettó.


Vacsora: le-fel ugrál, izeg-mozog mindkettő, szólunk hogy aki felkel annak elvesszük a vacsiját, és aki nem eszik rendesen nem kap kakaót. Hiába tartom be, nap mint nap eljátszák.


Mesenézés: napközben a kétéves Mickey egeret néz, délután ovi után a nagy is nézne valamit. Oltári hiszti, üvöltés, toporzékolás, senki sem ért semmit az elindított meséből.


Reggel a nagy: ha ő kap először kakaót az a baj, ha a kicsi akkor azért nyávog. Minden reggel hisztivel indul.


Nagy húzásai ovi hatására: fogd be a szád! felkiálltás ha rászólok valamiért, agresszív hangon, ingerülten.

Ha a kicsit fegyelmezem, beleszól, odajön, támadóan.

ha valami nem tetszik neki egyből üt (ezt ránk nem, csak a kicsire)


Hiába vagyok következetes, nem tudom betartatni a szabályokat, lesz@rják mit mondok, büntetés ide-oda, újra és újra megteszik.


Ha már kiborul a bili és kiabálás veszekedés van, jön a nagy hogy bocsánat hogy rossz voltam, szeretlek, puszi, puszi.


2012. nov. 22. 14:04
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

Először is elgondolkodnék, hogy mit csinálok rosszul. Az már egy jó dolog, hogy ide kiírtad a kérdésed! Mennyi mesét néznek a gyerekek? Nálunk bevált, hogy csak hétvégén van mese nézés dvd-n. Hét közben esti mese van (meg napközben ha ráérek olvasni)olvasva!

Én egyik gyerekemet sem altattam, volt egy-egy nehezebb időszak amikor ki-ki jöttek a szobájukból, de vissza lettek küldve, aztán már nem jöttek ki. Nem fekszem melléjük, nincs a mi ágyunkban alvás, kivéve ha betegek és figyelni kell rájuk.

Mindig csak olyat ígérek amit be is tartok. Ha azt mondom, hogy nincs addig ez vagy az (vacsora, kakaó...) akkor nem is adom oda nekik amíg nem viselkednek rendesen.

A "fogd be a szád"-nál megfognom a kezét magam felé fordítom, a szemébe nézek és határozottan azt mondom, hogy ezt nekem nem mondhatod, meg a tesónak, apának sem mert nem engedem meg! A kicsi fegyelmezésénél ugyan ez, te vagy a felnőtt nem mondhatja meg neked, hogy te mit csinálj. A gyereknek szüksége van a határokra, úgy érzi magát biztonságban.

Nem biztos, hogy büntetni kell. Próbálj meg türelmes lenni és következetes. Szeretgesd őket sokat, a nagyobbat fogd be magad mellett, adj neki feladatot, had érezze, hogy nagynak lenni jó!


Talán van amit tudsz használni...

2012. nov. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Megoldásom nincs, de talán vigasztal a tudat hogy nem vagytok egyedül. Nálunk hasonló a helyzet. Iszonyat rossz, hogy néha magam is úgy érzem hogy csak fegyelmezésből áll az együtt töltött idő, és teljesen tehetetlen vagyok. Mindenki azt mondja hogy több időt kellene velük tölteni, amikor 100%-osan csak rájuk figyelünk, meg következetesnek lenni. De hiába vagyok következetes, leszarják, több időt meg nem tudok velük tölteni építkezés és munka mellett, ha megszakadok se. Jó lenne osztódni vagy 4 felé, akkor jutna belőlem mindkét gyereknek, meg a férjemnek, és még a házimunkát is lenne aki megcsinálja.
2012. nov. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonlóa helyzet, mindkettő full-figyelmet próbál bármi áron szerezni :-(

Talán elmúlik.

A nagyobbnál a mesenézés-megvonás működni látszik, amúgy próbálom a rutint máshogy szervezni néha (máshova ültetem, más sorrend) hátha azon is múlik.

Kitartást!

2012. nov. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is van 2 éves és 4 éves.

A 2 évessel nincs különösebb gond, de a 4 éves nem fogad szót. Rászólunk tízszer, meg sem hallja, aztán mire eljutok a 15. rászólásig, már ordítok, no erre meg elkezd sírni.

Fenyegetni szoktam és zsarolni, de ezek sem jönnek be mindig. Vagyis egyre ritkábban.

Mintha a 2. dackorszakát élné vagy nem tudom.

De több 4 éves gyerekes ismerősöm panaszkodik, hogy újra dacol a gyerek, úgyhogy én sem vagyok egyedül, te sem vagy egyedül. Már ha ez megnyugtat téged.

2012. nov. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!