Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kézi orrszívó? Ki hogyan...

Kézi orrszívó? Ki hogyan használja?

Figyelt kérdés

Csak érdeklődök, mert sokaktól hallom hogy semmire sem jó, és éppen vásárlás előtt állunk.

Tudomásom szerint úgy kell használni hogy be nyomom a pumpát, berakom az orrába és elengedem a pumpát és a vákuum kiszívja a váladékot.

Vagy nem így nem kell használni? Vagy miért nem nem jó akiknek nem válik be?


2012. nov. 23. 15:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez valóban semmire sem jó, vásárlás után nagy eséllyel kukába vágod. Azért nem jó, mert - egyszerűen - nem szív.

A legjobb az orrsziporszi :)

2012. nov. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%

Jól gondolod. Mindhárom gyerekemnél csak ilyent használtam, és bevált.

Csak ma divat Magyarországon a porszívózás. Németországban viszont tilos, mert tönkre tesz az orrban levő pihécskéket.

2012. nov. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekünk nem volt orrsziporszi, csak ez a kézi. Azért mondják hogy nem jó, mert nem olyan hatékony, mint a porszívós. Nem szívja ki elég alaposan és mélyről a gyerek orrából a cuccot. Akkor pedig esélyes lesz arra, hogy az arcüregére megy.

Mint mondtam nekünk nem volt porszívós, mikor taknyos volt a gyerek sűrűn szivogattam ,és szerencsére soha nem volt gond, már 3 éves, fújja magától az orrát. Szerintem sokaknak van csak kézi, főleg a szegényebbeknek, de ha biztosra akarsz menni, akkor vegyél porszisat. De arra készülj, hogy 2-2,5 éves koráig, amíg nem fogja tudni magától fújni az orrát a gyerek, addig végig fogja üvölteni a porszizást.

2012. nov. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Gyorsan áttúrtam a netet, de az égvilágon sehol nem olvastam, hogy káros lenne a porszívózás, sőt, "orvos-válaszol" oldalakon is kérdezték, és azt mondja a doki, hogy nem lesz tőle semmi gond.
2012. nov. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekünk kézi van. Úgy kell használni, ahogy írod. Ügyesen kell, hogy meglegyen a vákum benne. Én szeretem, mert egyszerű, gyors és a gyerkőc is megszokta. A nagy tudja mire jó és nem ellenkezik, sőt. 2 éves és fújja az orrát is már.

Az orszi-porszit sose próbáltam.

2012. nov. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
bocsi a lemaradt r betűért: *orrszi
2012. nov. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én egész pici kora ota szivtam az orrát a kisfiamnak porszivos orrszivoval nekunk nagyon bejott én csak javasolni tudom hogy ilyet vegyetek rokonomnak kézit kuldott americábol a tesoja és 1xhasználta utanna o is vett porszivost mert egyszeruen nem szedte ki.Nem rég volt megfázva a kisfiam és egyáltalán nem sir amikor szivjuk sot besegit ez attol is fugg hogy van hozzászoktatva aztan észre veszi o magátol is hogy utanna mennyire jo.1éves és8honapos már tudja fujni az orrát is de nem annyira eroteljesen hogy kiuruljon az orra.Fiziologiás sooldattal szoktuk használni igy hamarabb is gyogyul és konnyebb az orrszivás is.Remélem segitettem...
2012. nov. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt már mindenfélre orrszívóm, kézi, elektromos, szívós, de egyedül az orrszívós szívta ki a többi semmit.
2012. nov. 24. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2012. nov. 25. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!