Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyszerűen nem értem, hogy az...

Egyszerűen nem értem, hogy az Anyukák többsége miért a vegyszeres, színezékes, agyon illatozott baba"ápolási" szereket használja, ami köztudottan káros?

Figyelt kérdés

A környezetemben minden Anyuka az ilyen szemetet veszi drága pénzért, amikor lenne más megoldás is! Kozmetikus barátnőm készít házi szappant, csak természetes olajokból, természetes illóolajakat ad hozzájuk, és kecsketejet.. Az Én kislányom ekcémás, de a barátnőm szappanjával kordában lehet tartani, és nem viszket Neki. De akinek a babája nem küzd ezzel, annak is sokkal egészségesebb egy ilyen szappan, mint a vegyszer!! Hiába próbálom mesélni a tapasztalataimat, javasolni, hogy próbálják ki, egyszerűen nem!! Meghallgatják, de utána semmi. Pedig ismerősök vagyunk, nem vagyok csaló, Én is ezt használom, tényleg 100% természetes, kézzel készül, tiszta..stb.

Meg tudjátok Nekem magyarázni, hogy mi lehet ennek az oka?


2012. okt. 31. 14:33
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
100%
nálam pl. az, h nincs a kôrnyezetemben, aki ilyennel foglalkozna. pénzunk meg nem volt sosem bio tisztálkodási szerekre, pl. netrôl. én a dm saját márkás cuccait vettem a fiamnak kicsi korában.
2012. okt. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert mindenkinek joga van (egyenlőre még) eldönteni ebben az országban, hogy:

- hogyan él

- miből tartja fent a családját, ha nem ütközik törvénybe

- mit vásárol

- mit fogyaszt, mit nem

- hogyan neveli a gyerekét

- mennyit költ magára, a háztartásra és a gyerekére

- stb ...


Ha jó "biznisznek" találod, akkor álljatok össze a barátnőddel, csináljatok honlapot és áruljátok esetleg TeszVeszen, Vaterán, Börzéken, etc...


Egyébként, én azt nem értem, hogy mások miért szólnak be más emberek életébe független milyen dologról van szó!



u.i.: Remélem boldogság tölti el a szívét annak, aki lepontoz! Mivel úgyis megtörténik ...

2012. okt. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
95%
Amíg nincs rossz tapasztalatuk azzal,amit használnak,addig úgysem fognak váltani.Kislányomnak az egyik márkás fürdetőszertől konkrétan lehámlott az egész testéről a bőr.Akkor visszatértünk a gyógyszertári készítményre.Azóta is azt használom fürdés előtt és utána is,de most adtál egy ötletet,hogy a napi kézmosásunkhoz kerítsek valami természeteset:)
2012. okt. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
100%

De téged miért érint, hogy ki mit használ?

Nem értem, miért kell folyton másokkal foglalkozni...

2012. okt. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
100%
Mert a boltiak népszerűbbek, mint a házi készítésűek. Vagy még az lehet, hogy drágállják a házit.
2012. okt. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
91%
Nem mindegy neked?
2012. okt. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
95%
Miért veszik a drága öblítőket, amikor ecettel tökéletesen ki lehet öblíteni a ruhákat? Miért költenek drága vízkőoldókra, amikor erre is kiváló az ecet? Szerintem ne akard megérteni és ne húzd fel magad rajta. Nem éri meg. :)
2012. okt. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
88%

Ezen már én is gondolkodtam. Választ nem tudok rá. De ugyanez igaz a takarító/tisztító szerekre. Próbálunk vegyszer mentesen élni, és vannak nagyon jó és nagy olcsó bevált módszereink. Legtöbben csak legyintenek, ki se próbálják. Pedig vagyonokat lehet megspórolni.

Az ok lehet pl. neki eddig nem volt baja tőle, ezért nem is érdekli hogy nem természetes. Az hogy a környezetet is szennyezi vele, az sem érdekli, mivel mindenki más is ezt csinálja, és az hogy egy ember vált nem fogja megváltani a világot...

2012. okt. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
68%

Én ilyeneket használok 36 éve. Gyerekeimnek is a mocskot veszem. Gyönyörű a bőrük. 4 éves a nagyobbik.

A te gyereked ennek ellenére ekcémás.Hm...........

2012. okt. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 A kérdező kommentje:

Ja, de tulajdonképpen mindegy! Csak nem vagyok az a fajta ember, aki sz@rik másokra, Én szeretek segíteni, főleg azokon akiket ismerek, és jóban vagyunk! Ismerem a gyerekeket, kedvelem Őket az Anyukájukkal együtt.

Akkor Én is visszakérdezhetek? Miért baj az, ha valaki valami olyat szeretne megosztani másokkal, ami bevált, jó, és hosszútávon is csak jót tesz? Az ára pedig pont annyi, ha nem kevesebb, mint mondjuk a Johnson's termékei.. Sőt, ha azt nézem, akkor sokkal kevesebbe kerül, mert nincs szükség testápolóra, olajra..stb.

Az egyik anyuka nemrég ott sírt a játszótéren, hogy úgy néz ki ekcémás lett a kisfia. Erre javasoltam a szappant, mert Nekünk bevált, elmondtam róla, hogy miből készülnek, milyenek vannak, átküldtem Neki egy tájékoztatót, de semmi! Akkor mi a fenének sír, ha úgyse akar javítani a helyzeten? Inkább kenegeti szteroidos krémmel a gyereket.


Hát, erről beszélek.. tuti, hogy a Johnson's-tól lett a babádnak baja! Ugye? Sajnálom!

Ja, és nem a "bizniszről" szól a dolog, Kedves Jóindulatú Válaszoló!

Mindjárt Én kérek elnézést, mert jót akarok!

2012. okt. 31. 14:57
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!