Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiamnak a lerakódást a...

Kisfiamnak a lerakódást a torkából hogyan távolítsam el?

Figyelt kérdés
Sajnos már hetek óta "krümmög", (nem találom a helyes kifejezést rá) próbálom megtanítani neki, hogy köpje ki a váladékot, amit felköhög, vagy felszív, hanem lenyeli. Még ez nem is lenne baj, de bevallom kicsit már idegesítő, ugyanakkor meg sajnálom, hogy tehetetlen vagyok, mert nem tudom mit tehetnék még? Ha orvoshoz vinném, egyből antit írnának fel, amire úgy gondolom egyáltalán nincs szükség, mert nem lázas, nem fáj semmije máig. Ma mondta reggel, hogy kicsikét fáj a torka. Próbáltam belenézni lámpával, és mintha össze lenne nőve a torka. :( Hólyagokat láttam, de nem vagyok benne biztos. Mit csináljak?? Hagymateát, mézet, inhalálást, teát, citromos gyömbéres mézet próbáltam már, de hatástalan. Ti mit tennétek?
2012. nov. 25. 13:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Vegyél neki köptetőt. A Lándzsás Útifű szirup is jó nekik, mi ezt kaptuk láz nélküli köhögésre, és Cataflam a torok gyulladásának csökkentésére.
2012. nov. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, azt nem írtam, volt már köptető is, 2 féle is, Lándzsás Útifű, és Erigon szirup is, de semmi. :( A Cataflamot akkor adtam, de azt is 2x, amikor nagyon beteg volt, 2,5 éve, mert az nagyon erős még szirup formájában is. :( Vigyem orvoshoz? Ügyelet van ma csak. Na de jókedvű, nem fájlal semmijét jelenleg. Nem tudom mit tegyek, megvárom Férjem, és kiokoskodunk vmit. Köszi azért!
2012. nov. 25. 13:28
 3/9 A kérdező kommentje:
4 éves lesz amúgy nem sokára.
2012. nov. 25. 13:29
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos, de szerintem a mandulája van begyulladva, arra kelleni fog sajnos az antibiotikum. Holnap elvinném dokihoz.

Ha lázas, vagy nagyon fáj neki, akkor pedig még ma az ügyeletre.

2012. nov. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az enyém ugyan így van már hetek óta, tegnap este belázasodott, azóta visít, hogy fáj a torka, neki is össze vannak nőve a mandulái, úgyhogy holnap orvos.

Sajnos ha a váladékot nem sikerül kipucolni onnan, az előbb utóbb valami galibát okoz. Én már hetek óta várom, hogy mikor lázasodik be, hát úgy tűnik nem hiába.


Mi már kipróbáltunk minden létező praktikát, orvos is sok mindent javasolt, de nem szívódott fel a váladék, sajna így valószínű atb lesz a vége, de legalább az helyre pakolja rendesen és nem fog nyűglődni az ünnepek alatt.

2012. nov. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Stodal szirup, 2 nap alatt kiürült neki, ráadásul arra késztette hogy szó szerint vissza hányja a váladékot.
2012. nov. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Köptető: Ambroxol például.

A Lándzsás útifű és az Erigon szirup nem kimondottan köptető.

Haa torka össze lenne nőve, már nem itt írogatnál, ne haragudj, de eü végzettséggel ilyen kifejezést még nem hallottam.

Ha hólyagos a torka, mutasd meg orvosnak. Erre még nem kell antibiotikum, de ha tüszős lesz a mandulája, arra kelleni fog.

A salvus vizes inhalálás nagyon jó, de csak akkor ha pár napig, naponta 2szer 15-20 percet inhalál rendes porlasztó géppel.

A sima inhalálás, amikor a meleg víz/kamilla fölé hajol, az nem sokat ér.

Jobbulást!

2012. nov. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én ezt nem értem. Ha a gyerek a köptetők mellett ise javul én bizony elvinném orvoshoz. Másik te ha csak nem orvos vagy honnan tudhatod, hogy ténylegesen nem kell antibiotikum. Ugyan is ha a mandulájával van gond akkor kell és én nem is várnék ezzel tovább mert rámehet akár a szívére is a dolog. Ez NEM játék.

Laikus anyukák ne akarják felül bírálni az orvos döntését, hanem beszéljék meg vele. Pl mi a baj torka stb. Ettől én frászt tudom kapni.

eü-s anyuka.

2012. nov. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Voltunk ügyeleten mégis, mert pont a mi dokink volt ott. Szerinte orrmandula gyulladása van, a torka kicsit piros csak. Ceclor antit írt fel, Cataflam cseppeket. Szerencsére jó kedve van, vidám, jókat mókázunk, délelőtt nem volt jó, a Cataflamot adtam neki csak, és már jobb lett a hangulata. Oviba nem viszem a jövőhéten. Kíváncsi leszek holnapra milyen lesz. Bízom benne, hogy sokkal jobban. Köszi a válaszokat! Mind hasznos volt!
2012. nov. 25. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!