Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet valamit kezdeni a...

Lehet valamit kezdeni a kisgyerekkel, ha annyira sír, hogy nem vesz levegőt, és kékül? Néha még meg is szédül, gondolom az oxigén hiány miatt.

Figyelt kérdés
Ezt kinövi majd? Vagy lehet vele valamit csinálni? Volt valaki hasonló helyzetben?
2012. nov. 27. 21:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Affektív apnoe?

HA igen, akkor az a megoldás, hogy nyugodtan szólsz neki, hogy vegyen levegőt, és ismételgeted. A fiamnak is ez volt, az első alkalommal annyira megijedtem, hogy majdnem szívbajt kaptam, de azóta már edzett vagyok:D

Nem kell tőle nagyon megijedni, ki fogja nőni, és nem is igazán veszélyes.

2012. nov. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tesóm ezt úgy adta elő, hogy csak befelé szívta a levegőt, de nem fújta ki. Ha hideg víz nincs kézközelben, ilyenkor szerintem indokolt egy pofon. Nem bántásból, hanem, hogy meglepődjön. Anyunak bevált. (Hozzáteszem sose bántottak minket, szóval tényleg nem ez volt a cél.)
2012. nov. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira sír, rá kell fújni az arcára, ettől meglepödik és levegőt fog venni. Kisgyermekosztályon kórházban bevált szokás. Remélem tudtam segíteni.
2012. nov. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, nem szabad megütni, vagy lelocsolni, a doki mondta. Olvass utána annak amit írtam, ott is leírják, hogy nem szabad.
2012. nov. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislànyom is ezt csinàlja, a fràszt hozza ràm. Ha beüti magàt, megijed, elkezd sírni, nem vesz levegőt, elszürkül. Én is mindig ràfújok és akkor vesz levegőt. Egyszer egy pillanatra el is àjult. Remélem hamar kinövi, mert nagyon ijesztő. 2 éves múlt amúgy.
2012. nov. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekünk a neurológusunk mondta, hogy hideg vízzel meg kell mosni az arcát. Nálunk bevált.
2012. nov. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
a fiam is ilyen volt, mostmár egyre ritkábban csinálja, 4,5 éves. egyszer mostam meg hideg vízzel, a sokktól sokkal rosszabb lett. az arcába fújtam mindig, soha nem ajult el, nekünk használt ez a módszer.
2012. nov. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekünk egyetlen egyszer csinálta a dokinéninél, az asszisztens nővel tök egyszerre fújtunk az arcába, annyira meglepődött, hogy nemcsak, hogy levegőt vett, de a sírást is abbahagyta.
2012. nov. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Fújj az arcára, vagy töröld meg/fröcsköld le gyorsan hidegvízzel. Vagy gyors testhelyzet-változtatás. Még mielőtt elájul.
2012. nov. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!