Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire gyakori, hogy szülés...

Mennyire gyakori, hogy szülés előtt pár héttel a magzat meghal az anyahméhben, mert rövid a köldökzsinor, vagy a nyakára tekerdett, és oxigén hiány miatt megy el?

Figyelt kérdés
Istenem, ma találkoztam egy anyukával és szomorúan mesélte, hogy a 38-ik héten nem érezte a babát mozogni. Elmentek a kórházba, majd uhg-n nem láttak szívhangot. :( Egyből beindították neki a szülést, meg kellett szülnie a kisbabáját. Holtan jött világra. :( Azt mondták az orvosok, hogy túl rövid volt a köldökzsinor és megfulladt. :( Azt hittem, hogy elbőgöm magam, nehéz volt vissza tartanom, hogy ne sírjak. Már előre félek, ha közeledik a szülés ideje, akkor ez akár velem is megtörténhet.:( Nem veszik észre uhg-n, hogy a zsinor rövid??? Mennyire gyakori, hogy vki így veszíti el a gyermekét? Félek....
2010. febr. 4. 12:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
jaj nekem ne ilyezgesss itt nekem még két hettem van ááááááá de amugy meg én azt hallottam h nem tud megfulladni akkor most mi is van?
2010. febr. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Egész nap nem érezte a magzatmozgást, majd bementek a kórházba, ahol már csak azt tudták megállapítani neki uhg-n, hogy nincs szívverés. Mikor megszülte, akkor szembesültek vele, hogy nagyon rövid volt a köldökzsinor, ami pluszba még a nyakán is volt. Én is nagyon félek ezek után.....
2010. febr. 4. 12:09
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem azért nem annyira gyakori, szerencsére! Rossz is bele gondolni! Én is sokat izgultam igaz,annyi rosszat hall az ember! Arra kell gondolni, hogy minden jó lesz! Sok szerencsét és boldogságot nektek! 6,5 hós baba boldog anyukája!
2010. febr. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Szia! Szerencsére az, hogy elhal a magzat ennyi idősen nagyon ritkán fordul elő. Amiatt ne izgulj, hogy esetleg rövid a zsinór vagy a pici nyakára tekeredik, hiszen ezek a fejlődését nem befolyásolják, nem a száján vesz a pici levegőt. Nekem 3 gyerekem is született a nyakára tekeredett köldökzsinórral, de egyiknél se jelentett ez gondot. Ha rövid a köldökzsinór, akkor nem tekeredik rá, viszont a szülést megnehezítheti, mert visszahúzhatja a picit. Egyébként a köldökzsinór egy igen rugalmas dolog, nem tudja megfojtani a babát... Szóval jobb lenne, ha pozitívan néznél előre, mert a fölösleges stressz egyikőtöknek se tesz jót.
2010. febr. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
33%

Attól nem hal meg, hogy a nyakára csavarodik. A baba nem a száján vesz levegőt, hogs elszorítsa a légcsövét. Plusz a köldökzsinór nagyon ellenálló, spirális szerkezetű.


Egy jó doki meg látja, milyen hosszú a zsinór.


Én valahogy nem tudom elhinni, hogy rövid zsinór miatt meghalhat egy baba. Biztos hülye vagyok, de a józan eszem mást mond. Kell, hogy legyen értelmes, más oka is, pl lepényi elégtelenség.

2010. febr. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
Biztosan nem azért halt meg a baba, mert megfojtotta a köldökzsinór, hanem amiatt, mert a nyakra-tekeredés következtében úgymond "megtörik" a köldökzsinór, így nem tudja akadálytalanul szállítani az oxigéndús vért és a tápanyagokat. Van egy mondat, amire mindig emlékezni fogok, egy orvos mondta a magzatról: "Aki nem lélegzik, azt nem lehet megfojtani." A magzat még nem tüdővel lélegzik, így megfojtani sem tudja őt a köldökzsinór. Hány meg hány baba jön úgy világra, hogy a nyakán van a zsinór. Szinte az összesből víg, egészséges baba fejlődik. Mondom, az egyetlen valós rizikó az az, mikor gátolva van a tekeredés miatt a pici ellátása. Végülis izgalomra sajnos van ok, de ritka a fenti eset... Ne aggódj, minden rendben lesz! 10 hetes baba anyukája
2010. febr. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%
Ez egy nagyon szomorú történet!!!! Nekem is volt egy ismerősöm akinek a 38. héten hunyt el a babája. Nagyon sajnálom ezeket az embereket. Mégis dühös vagyok egy kicsit rájuk, mert többségében kismamáknak mesélik el ezzel a frászt hozva rájuk, mint Rád is, az első válaszolóra és Rám is, mert Én is babát várok. Ha jól megfigyeled többségében rémhíreket lehet olvasni, hallani és miért? Mert a szép élmények már nem annyira izgisek és akkor uncsi a terhesség? Ne haragudj kedves kérdező, de a helyett, hogy a kérdéseddel akár több tíz akár száz kismamára félelmet és aggódást hozol, inkább az orvosodnak tetted volna fel ezt a kérdést, aki valószínűleg megnyugtatott volna Téged. Így most további félelem vár Rád, mert nincs kizárva, hogy olyan anyukák is fognak Neked válaszolni akikkel sajnos megtörtént ez a tragédia :( Nem az a célom a válaszommal, hogy megbántsak bárkit is, mert Én is érző ember vagyok, csak jó lenne, ha nem a rémisztgetésről hanem a jó dolgokról lehetne többet olvasni. Boldog és nyugodt babavárást kívánok Mindenkinek!
2010. febr. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocs az OFF-ért, de miért nem az van felpontozva, aki a kérdésedre válaszolt többnyire tudományos alapokkal alátámasztva csak amiatt, hogy te megnyugodj? Ehelyett felpontozol olyat, aki egy szót nem írt a kérdésedre, hanem a vállára hajtotta a fejed, hogy sírhass rajta...
2010. febr. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a környezetemben is előfordult. A sógornőm a kiírt napon ment, rerggel még volt szívhang, 2 óra múlva a magzatvíz sötét színnüen ment el, akkor vizsgálták, már nem élt a pici.:( Rettenetes, hogy mit éltem át még én is, hogy a szülők...elképzelni se tudom. De nem lett bizonyos/egyértelmű, hogy a nyakára tekeredett köldökzsinor okozta-e...sokféle vizsgálatot végeztek és nem találtak más okot. Megnéztem a picit: gyönyörű, jól fejlett kislány volt. A sógornőméket kárpoltolta az élet azóta egy tündéri ikerpárral, ők császárral születtek, de nekik is nyakukon volt a köldökzsinor és az első gyermeküknél is, aki természetesen született.

Én most vagyok 30 hetes kismama. Kicsit izgulok, de ezek tényleg ritkán előforduló tragédiák. A gyerekek nagyon nagy %-a épen és egészségesen megszületik.

A doki szerint sokat kell pihenni az utolsó hetekben.

Boldog babavárást!

2010. febr. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
61%
Azt írod, hogy sötét színű volt a magzatvíz. Ezzel meg is magyaráztad: magzatszurok került bele. Ez volt az oka, nem a köldökzsinór.
2010. febr. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!