Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem volt eddig vérvétel?...

Miért nem volt eddig vérvétel? Vesemedence tágulata van a kisfiamnak,2,5 éves múlt, most vettek tőle először vért ezzel kapcsolatban, még meg sincs az eredmény és már is kiírták a következőt.

Figyelt kérdés

6 havonta járunk kontrollra születése óta, panaszmentes, soha semmi gondunk nem volt az enyhe tágulatával, nem értem, most ezt miért írta ki a doki, annyira rosszul viselte a kisfiam a vérvételt.

Eddig uh+vizelet labor volt.

Nem értem az orvost és beszélni sem lehet vele, tapasztalatokat várnék. (Persze keresek másik dokit!)



2012. nov. 28. 09:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekünk nem volt vérvétel, nem is értem, miért kellene, hiszen a vizeletet azért viszed, hogy abból kimutassák, ha bakteriális fertőzés van. Nálunk 2,5 évesen kinőtte a kisfiam, és hál Istennek ő is mindig tünetmentes volt.
2012. nov. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nektek mekkora volt a tágulat? Egyik oldalon volt csak?

Nálunk ott veszik le a vizeletet is, előtte fertőtlenítik, tasakot ragasztanak fel, szóval az itthoni nem jó nekik, mert én "hogyis" tudnám azt megcsinálni, amit ők (volt hogy kérdeztem, hogy mivel fertőtlenítik, hogy itthon megcsinálnánk, de nem tetszett nekik az ötletem). És milyen sűrűn jártatok? És már nem is kell így többet mennetek?

2012. nov. 28. 14:46
 3/7 anonim ***** válasza:
jobb oldalon volt, egy kisméretű tágulat. Eleinte havonta, majd ahogy nőtt a fiam, egyre ritkábban, a végén már csak 2x voltunk egy évben. Nálunk vinni kellett a vizeletet...kész tortúra volt, húúú de nem szerettem, de azért ügyesek voltunk, kevésszer kellett megismételni. Betadinos vízzel kellett fertőtlítenem, a végén simán belepisilt a vizeletgyűjtő pohárba..persze ezeket a kellékeket nekünk kellett megvennünk. Azóta már eltelt 2 év és nem voltunk, de már nem is emlékszem, mit mondott a dr.nő, talán évente-2 évente kontrollt javasolt?!?!
2012. nov. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Melyik városban laktok? Gondolom nem Szeged. :( Én is inkább itthon megcsinálnám a vizeletetvételt is, mert már akkor is sír a drágám (pedig otthon megbeszéljük, hogy mi lesz) de valamiért már azon kiborul. :(

Olyan érdekes, hogy nem épp gyerekbarát itt a stílus a szegedi Gyerekklinikán.

2012. nov. 28. 15:21
 5/7 anonim ***** válasza:
Én Veszprém. Nincs is itt külön gyermekurológia ...:O A dr néni stílusa is hagy némi kivetnivalót, szóval én nagyon boldog voltam, amikor elmúlt neki szépen. Komolyan már ideges voltam, amikor vinni kellett a vizeletet, mert azért otthon is macerás ám, úgy ráhúzni azt a zacsit, hogy ne folyjon ki, de ne is kerüljön sehonnan se még egy ici-pici bacika se a pisibe, mert akkor kezdhettük előröl. Az elején nagyon sok vizsgálatot megcsináltattak velünk, amit most tuti nem vállalnék be (többek között izotópos röntgen...)
2012. nov. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 D@n válasza:
Csorváson lakok, de Szegeden születtem. Az enyémet is ott csinálták. Sajnos 1 éves körül voltam, és 10 év múlva újra kijött. Eddig 3 műtétem volt. Holnap is menni fogok izotópra. De igazából nagyon fájdalmas, jobb ha kiskorban műtik.
2014. jún. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 D@n válasza:
Egyébként Szegeden a legjobb
2014. jún. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!