Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Költözött valaki 1-másfél...

Költözött valaki 1-másfél éves gyerekkel? Milyen volt?

Figyelt kérdés
15 hónapos lesz a kislányom és pár nap múlva költözünk. Félek a felfordulástól is, hogy mi hogy lesz. Szerencsére segítségünk lesz, de én aznapra az egyik nagyszülőhöz megyek a kicsimmel, ott fog aludni napközben(2-3 hónapos kora óta nem aludt ott). Aztán este meg az új helyen. Kell félnem tőle?
2012. nov. 28. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:

nem kell félned, neki még az számít, ohgy a saját dolgai meglegyenek, nem foglalkozik az új falakkal

ha megvan a szokásos alvós játéka, vagy párnája, meg a sját ágya, észre sem fogja venni a költözést

tapasztalatból mondom, mi költöztünk akkor, amikor a nagy 14 hónapos volt és akkor is, amikor a kicsi 8 hónapos (akkor volt a nagy 2 év 2 hónapos), egyáltalán nem zavarta őket a felfordulás

sem az, hogy napokig pakoltam és dobozok voltak mindenhol, sem az új környezet, sem az, hogy lett kertünk a korábbi terasz helyett

2012. nov. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

25 hónapos volt a kislányom, amikor költöztünk. Panelből kertesbe, Nógrádból Győr-Moson-Sopron megyébe. Hármunk közül Ő viselte a legjobban...

2012. nov. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi már 2x is költöztünk, nem viselte meg, a lényeg mi is ott legyünk, meg a játékai!

Májusban megint költözünk, a férjem munkája végett, de mindenhol megszokja az új lakást, új barátokat, sosem vágyott vissza a régi lakásba

2012. nov. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem pont ennyi idősek voltak az ikreim, amikor költöztünk. Az egyiküknek semmi baja nem lett volna, de a másik nagyon sírt az esti lefekvésnél. (ott volt a saját kiságyában, a saját szundikendőjével, stb...de nem használt) A nappalokkal semmi gond nem volt, hamar felfedezték a lakást és megszerették. Csak az esték voltak rosszak, akkor 2 hétig ott kellett mellettük (de csak az egyik babám miatt) ülni, addig amíg el nem aludtak. Aztán azt m ondtam a páromnak, hogy ez így nem jó, ehhez fognak hozzászokni, elötte ilynre nem volt szükség, úgy voltak szoktatva, hogy csak kettesben maradtak, nem kellett őket soha altatni. Onnan kb. 1 hétig kellett szoktatni, hogy ismét egyedül aludjanak el, azóta ezzel nincs gond.

Szóval szerintem igenis észreveszik, nem olyan buták már ebben a korban.

De azért nagy vész nincs, szoktatni kell, ha valami nem tetszik neki:)

2012. nov. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
13 hónapos volt a kislányom amikor költöztünk, igaz telken belül az új házunkba. Minket a párommal jobban megviselt, mint Őt:-).
2012. nov. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A lányommal végigcsináltuk 2x is a költözést. Fél éves volt, amikor eladtuk a lakásunkat és anyósomhoz költöztünk addig, amíg nem találunk másik lakást. Aztán majdnem 1 éves volt amikor költöztünk onnan a saját lakásunkba. Egyiknél sem volt semmi gond, hamar megszokta, ezek a gyerekek még nagyon rugalmasan tudnak mindent kezelni.
2012. nov. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
14 honapossal kulfoldre koltoztem, semmi nem volt, elfoglalta magat az uj dolgok felfedezesevel... Nem sirt, jol aludt, jobban, mint elotte. Aztan visszajottunk magyarorszagra, de ez sem viselte meg, ugy orult a regi jatekainak :) Lehet nemsokara megint megyunk vissza egy uj varosba, új lakasba, felek, hogy mostmar jobban megviseli majd. Lassan 19 honapos...
2012. nov. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!