Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Propolisz megfázásra?

Propolisz megfázásra?

Figyelt kérdés

3,5 éves kisfiam már egy hete meg van fázva, ma már köhögött is. Olvastam a neten, hogy nagyon hatékony vírusölő a propolisz. Otthon sajnos csak alkoholos oldat formájában van egy pici üvegben. ezt is lehet adni neki? pl teába keverbe 10-15 csepp naponta?

Vagy van töményebb "ehető" kivitelben?


Használtátátok már?


2012. nov. 29. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Én adtam már a fiamnak tinktúrát ennyi idősen, nincs abban annyi alkohol, hogy megártana, főleg, ha csak betegség esetén kapja, nem folyamatosan. Nálunk bevált már sok esetben.
2012. nov. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is szoktam adni, de 10 csepp sok, nem szabad, ahány éves annyi csepp, az enyém 3 éves, de azt mondta a méhész 3 évesnek max 5 csepp.Érdemes allergiapróbát csinálni mielőtt adnál neki, ha még nem kapott propoliszt.A csuklójára pár cseppet cseppenteni és ha 1-2 óra múlva nem lesz elváltozás a bőrön mehet neki folyamtosan növelve az adagot: 1. nap 1 csepp, második nap 2 csepp és így tovább.Szerintem kakóba tedd bele, mert egyedül abba nem érzik nagyon ki a rettenetes íze!
2012. nov. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez az ízkérdés érdekes, mert például a fiam meg van veszve érte, neki ízlik :D Ő még úgy is megissza, ha sima csapvízbe teszem, teában meg egyenesen imádja. Mondjuk elsőre nekem is ízlett, nem is értettem, miért mondják, hogy borzalmas, bár az is igaz, hogy amikor napokig ittam propoliszos teát, akkor már én is rosszul voltam, ha csak rá gondoltam. De van, aki szereti :)
2012. nov. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A 10 csepp az nagyon kevés. 1g kb 35 csepp és abban mindössze 70mg propolisz van. Legalábbis amit mi vettünk arra ezt írták.


Az nekünk kb semmit sem ért. Aztán vettünk egy ha jól emlékszem 300 vagy 350mg-os tablettát az tényleg használt.

2013. jan. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!