Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Immunerősítésre propolisz...

Immunerősítésre propolisz tinktúra?

Figyelt kérdés
Kisfiam most kezdte az ovit és 3 nap után beteg lett, szinte nem is jármár oviba.Vettem méhésztől propoliszos tinktúrát.Azt mondta ha még nem szedett ilyet először a csuklójára cseppentsek belőle és ha 1 óra múlva nem lesz semmi változás elváltozás a bőrén adhatom neki óvatosan 2 cseppel indítva fokozatosan növelve az adgot 5 cseppig.Nos megvolt a csuklócseppentés 1 óra múlva semmi változást nem láttam így 2 cseppet kapott mézzel.Szerintetek biztonságos így, segíthet a betegséges kivédésében?
2012. okt. 4. 14:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Bőven elég lenne a Cebion csepp vagy Multivitamin cseppek. Egyik ismerősöm a propolisztól kórházba került, mert a rendszeres szedést a szervezete nem torelálta, erős allergén. Mézzel kombinálva meg főleg.
2012. okt. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
cebion és multivitaminok megvoltak.. mintha semmit nem szedett volna,ugyanúgy elkap minden nyavaját pedig már nyár végén(augusztus elején) elkezdtem adni neki és 2 hét múlva már beteg lett és szinte kisebb megszakításokkal 2 hetente beteg.Bérescsepptől a marslakócskán át már próbáltunk majdenem mindent a 3 év alatt és igazából ugyanúgy beteg lesz.
2012. okt. 4. 14:33
 3/8 anonim ***** válasza:
A Multi-tabs Immuno Kid-et ajánlom,nem tudom próbáltátok-e már,mi szedtük,és alig kaptunk el valamit!
2012. okt. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha ennyire beteges vizsgáltasd ki immunológussal. Sok oka lehet. Az enyémnek pl vashiánya volt. azóta feltankoltuk a vasraktárat és minden rendben. Ő tud immunerősítőt is ajánlani. Nálunk nem volt rá szükség. A vitaminokról meg azt mondta, hogy jobb a változatos étrend. Mondtam, hogy a gyerek elég válogatós. Nem hittem benne, hogy ez változni fog. De gondolom a vasnak köszönhetően helyrejött az étvágya és csak úgy falja a zöldséget, gyümölcsöt.

Egyébként ez a fiam esete volt. A lányom sosem volt ilyen beteges, de megelőzésképpen adtam már neki propoliszt (én is szedtem). Ő utálta, így abbahagytuk. Ráadásul a fogait is elszinezheti.

2012. okt. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jó dolog a propolisz, de én nem adnám így állandó jelleggel. Bajt nem csináltál ezzel, hiszen már bőven kaphat mézet is, egészséges is, de szerintem hagyd meg a propoliszt betegségek idejére. Én akkor szoktam adni, ha beteg, akkor kap 10 cseppet teában, sokkal hamarabb gyógyul. Magamnak is ezt szoktam alkalmazni, bár az ízét rühellem, de hatásos.
2012. okt. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
a multi tabs immuno kid azt írják a használati utasításában, hogy 4 éves kortól lehet adni a gyereknek , nem?
2012. okt. 5. 07:16
 7/8 anonim ***** válasza:
Fél tablettát 4 éves kor alatt is lehet adni neki,gyógyszerész mondta,hogy semmi baja nem lesz tőle.
2012. okt. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekünk a tinktúra semmit sem ért. Mi egy 350mg-os propolis tablettát szedünk rendszeresen és semmi gond nincs vele. Bár én kipróbáltam nagy adagban is napi 4et szedtem és allergiás reakciót váltott ki. Viszont a napi egytől nincs bajom. A tinktúrából hiába ittam kb ugyanennyit egyrészt drágább volt másrészt semmi hatását nem tapasztaltam.


Tehát ha allergiás rá akkor az ellenkező hatást tudod elérni vele. Erre fontos odafigyelni én is magamon tapasztaltam meg. Ezt már akár a méz is kiválthatja.


Egyébként baktériumölő hatású gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású készítményt is készítenek belőle. Legalábbis még március 31-ig utána megváltozik a jogszabály.

2013. jan. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!