Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 évesnek még "muszáj" reggel...

3 évesnek még "muszáj" reggel este tejet, vagy kakaót inni?

Figyelt kérdés
Februárba lesz kislányom 3 éves,pár napja egyáltalán nem akarja meginni a tejet.Kérlek most ne azt kezdjétek el találgatni,hogy miért nem issza meg,csak arra vagyok kiváncsi,hogy ilyen korba már elég ha csak a tejtermékeket eszi.Elég calcium jut így a szervezetébe?
2012. nov. 30. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Elég. Az én fiam nagy tej- és kakaóivó volt, 3 évesen reggel ivott 2*2 dl-t, de még délután és este is képes volt. A gyerekorvosunk szólt, hogy az már túlzás, mert tönkreteheti a veséjét a tejben lévő foszfor ilyen mennyiségben. Azt mondta naponta csak max. 2*2 dl-t lehet inni (reggel-este). Ebből kiindulva mondom, hogy egyáltalán nem muszáj annyi tejet-kakaót innia, ha csak 1 bögrével iszik az elég. De ha pl. joghurtitalt adsz helyette, vagy kap sajtot, stb. más tejterméket, akkor nem lesz gond. :)
2012. nov. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Persze, elég. Az én lányom kétéves, és már rég nem kakaózik este. (Reggel igen, és sok tejterméket is eszik.)
2012. nov. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A sajtban a tejnek a többszöröse a kálcium. Az én gyerekem nem iszik tejet se, kakaót se, reggel se, este se! A kakót szerencsére nem kifejezetten szereti (sok gyerek szinte függő), tejet meg kakós csigához, hideg vacsorához szokott kapni, ha kér. De nem feltétlenül issza mindennap. Inni vizet iszik.
2012. nov. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor mit adtok nekik,reggelire meg vacsira??

Mert nekem a 4 éves fiam még mindig kapja!!

Leirnátok nekem egy napi étkezéssét egy 4 évesnek?!!

Bocsánat hogy itt kérdezem!!

köszönöm szépen

2012. nov. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tegnap reggeli gofri, hozzá vizet ivott, oviban tízórai szezámmagos kifli tejjel, ebéd nemtommilyen leves, kelkáposztafőzi, sült kolbi, uzsonna zalahúsos kenyér, otthon vacsora tócsni tejföllel, frissen facsart mandarinlé.
2012. nov. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nagyon sokszor olvastam már ezen az oldalon azon belül a babák kategóriába,hogy szoptatni már nemtud anyuka,tápszert semmilyet nem iszik meg és tejet sem fogadja el!Ezek kb 1 éves babák és nekik dokijaik javasolják,hogy nem baj de egyen helyett sok tejterméket!
2012. nov. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!