Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak én vagyok ilyen dinka a...

Csak én vagyok ilyen dinka a bölcsivel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Tisztára ki vagyok bukva tőle. Eleve két nap után beteg lett a fiam, így most a második héten még csak a harmadik napnál járunk, tudom ez a betegség szinte kötelezően jár a bölcsivel. Nem is ez a gond. Hanem az, hogy szívem szerint nem adnám bölcsibe, de hát ugye a pénz az úr. Nyilván ez az érzés az ami befolyásol és kisugárzom mert minden olyan nehéz. Hiába sorolom a jó dolgokat, amiket kap(hat) a bölcsiben, ugye a gyerektársaság, a jobb beszédkészség, az egész napos foglalkozás, az, hogy önállóbb lesz és a többi, de nálam mindig erősebbek a negatív dolgok, hogy van egy verekedős gyerek a csoportban, hogy jajj nem eszi/issza meg amit adnak Neki, még azt sem amit itthon megevett/megivott, nem ül le amikor lekéne és ezek miatt folyamatosan azt érzem, hogy egy csőd az eddigi 2 évem amíg neveltem őt, hiszen nem csinál semmit úgy a bölcsibe amit és ahogy kéne. És még ott nem is tartok, hogy otthagyom, az a következő horror számomra. Ezektől meg még jobban azt érzem, hogy bölcsit NE! Ez egy ördögi kör, más is így érzett amikor elkezdték, vagy csak én vagyok ennyire gyagya? Amúgy a gyerkőc felé igyekszem mindig azt közvetíteni, hogy a bölcsöde milyen jó és eddig a 3 :) napig örömmel is ment, de hát ők ugye egy kis radarállomások, nyilván egy idő után érezni fogja, hogy itt valami nem stimmel.

2012. dec. 4. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ó, ezek miatt ne aggódj! Ha ezeket csinálta, akkor egyrészt mert új hely, másrészt az is benne lehet, hogy ott voltál vele. Én ilyeneken nem stresszeltem, kivéve az evést, de megnyugtattak, hogy pár nap és fog enni, csak még új minden, még nem mer. Nálunk még bonyolította a helyzetet, hogy külföldön élünk, idegen nyelvű bölcsibe jár, és addig csak magyart hallott tőlünk.

Én minden máson stresszeltem. Cserélik-e rendesen a pelusát, időben, szokott-e napközben sírni, hogy alszik el, nem fázik-e, nincs-e melege, stb. Aztán átgondoltam, hát azért vannak ők ott, mert értenek hozzá.

Az első néhány nap nekünk is nagyon jól telt, imádta, aztán rájött, hogy ez bizony nem opcionális, jönni kell. Akkor sírt reggelente kb. 1 hétig, minden nap kicsit kevesebbet. Nálunk apa szoktatta be, én nem tudtam volna ott hagyni sírva. (Bár neki is nehéz volt.) De utána már nagyon megszerette, már akkor szokott nyafizni, ha haza kell jönni.

Másfél évesen lett bölcsis, ott megtanult egyedül enni, beindult a beszédfejlődése (két nyelven), sokkal többet képes egyedül is eljátszani. A "csordaszellem" viszi a gyerekeket, ha a többiek esznek, ő is eszik, ha ők alszanak, ő is megy aludni.

Egyébként engem nagyon megviselt a beszoktatás így is, hogy apa hordta, sokat sírtam, fogytam. Volt vagy 1 hónap, mire helyre tettem magamban a dolgot.

Sok sikert, csak ügyesen, a gyermek a pozitívat érezze rajtad a bölcsi felé, akkor neki is könnyebb lesz.

2012. dec. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
Nem vagy egyedül,sőtt az én kislányom imádott bölcsibe járni,és én ennek ellenére szétizgultam magam a munkahelyemen,hogy vajon mi lehet vele ott.Sajnos sokszor lett beteg egy hétig járt aztán két hétig volt beteg.Az orvosunk azt tanácsolta,hogy vegyük ki őt a bölcsiből,és ő ellenezte a bölcsit amúgy is.Mert hogy egy ilyen pici gyereknek bőven elég az a közösség ami a mindennapos játszóterezés közben van.Most 3és fél éves itthon vagyok vele,és elég sokszor mondogatja,hogy szeretne oviba járni.Tavasszal beíratom,de ebben az influenzás időben nincs kedvem kitenni a betegségeknek őt.
2012. dec. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát,én szeptemberben annyit bőgtem emiatt...Ikerfiaimat szoktattam 26 hónaposan a bölcsibe!Az én fiaimat,akik olyan anyásak,hogy wc-re is utánam jönnek,és nem is voltak soha mással,még egy fél napig sem.Gondolhatod...A beszoktatásnál is voltak gondok,ott voltam velük,mégis sírdogáltak,menjünk haza..ide-oda stb.Aztán mikor első reggel ott kellett hagynom őket bőgve,azt hittem belehalok.Mi lesz ott velük?nem esznek,nem ülnek le az asztalhoz..stb.De meglepetésemre,kb a 3.napon közölték,hogy szinte mindenben eggyüttműködők és a reggeli sírás is abbamaradt.Szocializálódtak és dícsérik őket!Persze 2hetente betegek azóta,úgyhogy néha még pityeregnek,de csak 1-2percig.Összességében szerintem jjó döntés,ne aggódj,beállnak a sorba a gondozónők pedig tudják a módját!
2012. dec. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld a gyermeked érdekeit szem előtt tartani. Mi épp 2 évesen adtuk bölcsibe, már 3 hónapja jár oda. Rengeteget fejlődött azóta szociálisan, beszédkészséget illetően. Folyamatosan énekel, szókincse ugrásszerűen megnőtt, mindenkivel kedves és mosolygós (azelőtt is ilyen volt a jelleme, de most még inkább ilyen). Nagyon jól eszik a bölcsiben, olyanokat is, amiket otthon nem evett meg, mert a bölcsiben egymástól lesik el a dolgokat a gyerekek, utánozzák egymást. Együtt esznek, étvágyat kapnak egymástól, nem válogatnak annyira, mint otthon tennék. Egész napjuk egy rendszerben zajlik, de rengeteget játszanak, ami otthon nem mindig lehetséges, mert anya néha főz-mos-tereget stb. A fiam minden nap reggelén (hétvégén is) elmondja, hogy "menjünk a bölcsibe". Mi a férjemmel gyakran beszélünk arról, hogy milyen jót tett a gyerekünknek a közösség!
2012. dec. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindenkinek ment a zöld kezecske. Azért kicsit megnyugodtam, hogy nem vagyok valamiféle csodabogár. Nyugodtan írjatok még!


Köszi!

2012. dec. 4. 16:31
 6/6 A kérdező kommentje:

Hú utolsó, remélem én is elmondhatom majd három hónap múlva, hogy ilyen öröm agyereknek és nekem is!

Köszi, természetesen ide is ment a zöld mancs. :)

2012. dec. 4. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!