Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért fél a 4 éves kislányom...

Miért fél a 4 éves kislányom hogy bejön valaki, amig ő alszik?

Figyelt kérdés

A lánykám továbbra is velünk egy szobában alszik és ugyan ugy ahogy eddig rácsos ágyban, csak annyi változott, hogy elalváskor nem fogja a kezemet. Egy héttel ezelőttig csak úgy aludt el, hogy be kellett dugnom a kezemet a kiságyba és fogta a kezemet, és éjjel is mikor felébredt kérte.

Már mindennel próbálkoztunk, de nem használt semmi, addig sirt, amig nem adtam oda a kezem.

Múlt héten meguntam és nagy hiszti árán elaludt a kezem nélkül, de azóta is minden este megkérdezi, hogy adom-e. Betakarom, puszit adok, mondom hogy itt vagyok, aludjon, nem megyek sehova. De amig elalszik 100-szor megkérdezi, hogy nem jött-e be senki nálunk, zárva van-e a bejárati ajtó kulcsra. Éjszaka is ha megébred, akkor ugyan ezeket megkérdezi, válaszolok, hogy be van zárva az ajtó. És akkor visszalaszik.


Miért van ez? Meddig lesz még igy?

Egyébként nem félős, de nagyon anyás.



2012. dec. 6. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A kisgyerekeknek szükségük van "anyapótlékra", amit ölelhetnek. Ezt a pszichológia " átmeneti tárgynak" nevezi. Ez lehet egy maci, egy pelenka, a te kislányodnál egyszerűen a te kezed lett az. Ez teljesen normális, bár számodra lényegesen bonyolultabb, mintha valódi tárgy lenne. Esetleg meg lehetne próbálni beszélgetni vele. Elmondanád, hogy tudod, hogy úgy szeret aludni, hogy a te kezedbe kapaszkodik, nagyon megdicséred, hogy már olyan ügyes, hogy nélküle is képes, de ha akarja együtt elmentek a játékboltba és veszel neki valamit, "akinek" mostantól fogva a kezét fogja. Gondolom van otthon 100 plüssjátéka, de ez más lesz. Ezt ő választja ki, azzal a tudatos megfontolással, hogy az fog neki segíteni aludni. Akár a boltban végigjátszhatjátok. Egyenként mutogatod neki a játékokat és kérdezgeted: Szerinted ő szeretne veled aludni? Az, hogy mindig megkérdezi, nem jön-e be valaki, az valami felnagyított emlék maradványa szerintem. Sokszor egész apró dolog megmarad a gyerekek fejében. Az én hatéves kisfiam fél évig kérdezgette rendszeresen, hogy ugye a mi házunk téglából van? Egyszerűen nem értettem, miért olyan fontos ez neki. Aztán rájöttem, hogy oda vezethető vissza, hogy előtte olvastuk a kismalac és a farkas meséjét, ahol a szalma és a faház összedőlt, csak a téglaházba nem jutott be a farkas.
2012. dec. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Van plüsse amivel alszik, kisegér :) nem is kér mást, csak a kezemet. Szépen elmondom neki minden este, hogy milyen ügyes, hogy már 4-5-6 napja nem fogja a kezemet elalváskor. De azért próbálkozik, hátha odaadom. Persze már sokkal könyebben viseli. De ilyen fura félelmei vannak.
2012. dec. 6. 14:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Jár oviba? Nem ijesztgeti valamelyik társa? Kisfiamnak azt mondta az ovis "barátja", hogy amíg Ő alszik addig a szörnyek bemásznak a kulcslyukán és ott lesznek a szobájába. az én jól alvó 4 éves fiam ezek után 3-5 alkalommal is megébredt éjjelenként és üvöltött értem, mint a sakál. Hiába magyaráztam el neki, hogy szörnyek nincsenek, nem kell félnie semmitől, csak akkor maradt el az állandó ébredése, amikor beragasztottam szigszalaggal a kulcslyukát.
2012. dec. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, jár oviba.

Valóban hallhat valamit az oviban, mert amúgy is szokott mondani dolgokat, amit ott hall.

Tegnap azt mondta, hogy őt nézi a bejárati ajtó, de nincs lába hogy idejöjjön.

Tök fura dolgai vannak újabban.

2012. dec. 7. 07:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!