Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az normális, hogy 5 éves...

Az normális, hogy 5 éves kislányom nem tud biciklizni?

Figyelt kérdés
Igaz még meg sem próbáltuk, mert az egyensúlyérzéke nem vmi jó és pótkerékkel is bénázik..
2012. dec. 6. 11:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ismerősöm lánya 13 évesen tanult meg, mert nem érdekelte a családot, hogy megtanítsák...


Az én két lányom pedig 6 évesen, de akkor kb. 1 hét alatt. Tavasszal nem lesz elkésve:)

2012. dec. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A férjem unokanővére közel 30 évesen tanult meg biciklizni.:)

Egyébként próbálkozni kell, gyakorolni és biztos összejön, szerintem semmivel nincs elkésve.

Én magam is viszonylag későn tanultam meg pótkerék nélkül bicajozni, mert még emlékszem rá, mikor sikerült.

2012. dec. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen normális, hogy nem tud biciklizni. Amikor majd érett lett az egyensúlya rá, akkor hipp-hopp menni fog neki. Tavasszal gyakoroljatok sokat. Öcsém csak 10 éves kora után (nem emlékszem mennyi lehetett pontosan) tanult meg biciklizni, mert nem is érdekelte előtte.
2012. dec. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
az en fiam is elmult 5 eves amikor levettuk a potkereket egybol elindult egyedul,en is meglepodtem.segitseggel hosszabb mert azelott probaltuk es nem ment neki es kedve sem volt.a potkereket emeljetek fennebb egy picit hogy kicsit keljen tartania es meglatod menni fohg csak turelem:)
2012. dec. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Mekkora a bicikli és mekkora a lányod? Futóbiciklije nem volt vagy rollerje?
2012. dec. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%
Ha nem próbáljátok mitől tudna?
2012. dec. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

4 éves a kisfiam és nem érdekelte a bicikli egészen addig amíg a vele egyidős barátnőt egyszer látta kétkerekűzni... Na akkor azonnal akarta, vettünk egy pótkerekes bicajt, de egyszerűen nem tudta tekerni a pedált. Kaptunk kölcsön egy 3 kerekűt és azzal ment a pedálozás, de hát mégsem kétkerekű... Most van egy futóbiciklije is, azzal már nagyon szépen megy az egyensúlyozás és tavasszal ismét próbálgatni fogjuk a pedálos biciklit.


Nyugi, nem vagytok elkésve. De a futóbiciklit maximálisan ajánlani tudom, nagyon sokat segít.

2012. dec. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%

Egy gyereknek nem feltétlenül kell tudnia biciklizni, de ez a Ti hibátok.

Hogyan is tanulna meg, ha ki sem próbáljátok?

Az én fiamnak is rettenetes az egyensúlyérzéke, a mai napig lépten-nyomon elesik a saját lábában.

4 évesen tanult meg pótkerékkel menni, de mindig ügyetlenkedett vele. 5 éves volt, mikor levettük a pótkereket, 2 kört kellett segíteni neki, azóta megy, mint a golyó.

2012. dec. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nagyon változó, hogy ki mikor tanul meg biciklizni. Meglepően sok gyerek csak iskolás korában. A pótkerék nem nagyon segíti elő, mert ott nem kell egyensúlyozni, a futóbicikli jobban előkészíti. Az én fiam egy év futóbiciklizés után fél óra alatt tanult meg.
2012. dec. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
nem vagytok vele elkésve,főleg hogy lányod van..az én kisfiam 3,5 éves volt,mikor meghallotta az egyik kis barátja anyukájától,hogy Zsoltika milyen ügyesen megy már kétkerekűvel,azonnal elöntötte az irigység,mert ő nagyon akarta már de nem ment,ekkor haza kellett jönni,levenni a pótkereket,és addig gyakorolta magától(kismama vagyok,mondtam hogy nem fogom tologatni meg tartani) mígnem sikerült neki,2. nap már fordult is.Ehhez meg kell érni és oda lenni a bicikliért,mint az én fiam is.
2012. dec. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!