Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki, mikor adott LEGKÉSŐBB...

Ki, mikor adott LEGKÉSŐBB kanalat a gyerek kezébe?

Figyelt kérdés
Azoknak is annyi idő kell megtanulni egyedül enni, mint aki egy évesen ad kanalat? 17 hós, még én etetem. Ha kanalat adok neki, csak játszik vele, és szétkeni az asztalon. Szerintem nem érett még rá. Adjak neki továbbra is kanalat? Így semmi nem marad a tányérban.

2012. dec. 9. 12:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem a konkrét kérdésedre válaszolok, de én már 7 hónaposan adtam neki kanalat. Igaz, akkor nem az volt a cél, hogy egyen vele, hanem hogy megismerkedjen vele és ha oda kerül a sor, akkor ne játsszon vele.
2012. dec. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én etettem még 2 évesen,mert gyorsabbnak találtam, meg olyan rossz evő, gondoltam az a biztos, amit én bele lapátolok. De közben volt egy kis saját kanala, ha akarta, megkeverte a kaját, néha betalált a szájába. Azt mondták, mire bölcsis lesz, tanuljon meg enni önállóan, mert éhen fog maradni. 2 évesen bölcsibe ment, most már óvodás, de még mindig kis böte a kanál-villa használatban:(
2012. dec. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én 1éves kora körül adtam neki kanalat. de persze ilyenkor még csak játszott vele meg mégjobban szétkente a kaját.de 16 hónaposan már egyedül evett-úgy hogy közbe én is kanalaztam néha a szájába. a sürübb kajákat már ügyesen eszi.

én továbbra is adnék a kezébe kanalat,és biztatnám,hogy kanalazza a szájába,mert ha most elveszed,akkor lehet,hogy már nem is lesz igénye rá,hogy egyedül egyen.

2012. dec. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
15 hónaposan már egyedül eszik és iszik pohárból ,az ebédet önálló eszi meg. 8 hónaposan kezdtük és egyre több landolt a szájában,12 hónapos volt amikor hatékonyan meg tudott ebédelni és minimálisan maszatolt csak. A poharat már 6 hónaposan megtartotta,igaz újszülött korától pohárból itatom,se cumi se csőrös hülyeségek.Ezért úgy gondolom minél később annál nehezebb,ha kezdettől hozzászokik nem probléma,lásd.
2012. dec. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én 2 éves kora körül hagytam először egyedül enni. Nem maradt meg az etetőszékben, párnával viszont felérte az asztalt a rendes székről. Ekkor már sokkal ügyesebben betalált a szájába is. Szerintem tök fölösleges ennél korábban kanalat adni, semmi értelme annak hogy a fél tányér kaja pocsékba megy és nem győzök mosni meg takarítani utána. Még a lábán meg a hajában is volt a kajából mikor néha-néha megpróbáltuk. Biztos vannak csodaügyes babák is, ők gondolom már késsel-villával esznek...
2013. jan. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!