Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős korában mondta ki...

Mennyi idős korában mondta ki rendesen, érthetően gyermeked az "R" betűt?

Figyelt kérdés
2012. dec. 10. 10:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Másodikos volt, logopedushoz jártunk.
2012. dec. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
a lányom márciusban lesz 6, még gondjai vannak vele. a fiam már két évesen tisztán mondta. változó.
2012. dec. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
4 éves fiam a szó eleji R betűt kimondja, a szó közbenit nem, ez mellé sejpít is, úgyhogy tuti logopédus lesz majd belőle, hiába gyakoroljuk.
2012. dec. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

4 éves a lányom, még J-t mond R helyett.

Az ovis logopédust kérdeztem, szerinte ez abszolute életkori dolog, és nem kell foglalkozni vele. Gyakorolni, felhívni rá a figyelmét meg egyenesen káros lehet, mert ha rosszul képezve tanulja meg, akkor sokkal nehezebb lesz azt kijavítani, mint a perdítésre rávezetni, ha nagycsoportos korára nem jönne rá magától is.

Anyukám szerint én 5 évesen középsőben egyszer csak ráéreztem magamtól és onnantól ment, addig én is J-t mondtam.

2012. dec. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3.5 evesen, azota jol hasznalja. 3 eves koratol kb mar R+J keveredett
2012. dec. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A nagy kb 3,5 èves kora után, a kicsi most lesz 2 èves, szàmomra is meglepő, de gyönyörűen ejti az r betűt.
2012. dec. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A lányom már 2 éves kora körül teljesen tisztán mondta az "r" betűt. A fiam most 21 hónapos, és a legtöbb szóban, amit tud mondani, rendesen kimondja az "r"-t (legújabb kedvencem a "kirrrkó", azaz kirakó:)). Barátnőmnek a lánya 5 éves elmúlt, míg egyik napról a másikra ki tudta mondani az "r"-t logopédushoz sem kellett járnia, legalábbis nem emiatt.
2012. dec. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
fiam két és fél éves kora óta
2012. dec. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!