Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy oldjátok meg a kúpot, ha...

Hogy oldjátok meg a kúpot, ha a gyerkőc rúgkapál, ordít? Kaphat lázgörcsöt attól, hogy felteszem neki a kúpot (még nem volt soha, hála égnek)?

Figyelt kérdés
Kislányom 3,5 éves, rühelli a kúpot, így szuszpenziót használunk. Most borzasztó lázas, 1 órája kapott nurofent, valamennyire csillapodott, de ha nem megy le, muszáj lesz kúpot adnom neki. (most alszik) Mégis hogy oldjam meg az éjszaka közepén, hogy ne ordítsa fel az egész lakóparkot. Kérlek segítsetek, szörnyű ideges vagyok, soha nem volt még ilyen kitartó láza. Ma voltunk orvosnál, mert tegnap hőemelkedése volt, helyettes volt, még a fülét sem nézte meg, meghallgatta, megnézte a torkát és ennyi. Adott köptetőt, mert kicsit köhög, és ennyi. Nem is értem. Holnap vissza kellene vinnem, ha a saját dokink lesz.
2012. dec. 10. 22:53
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

Kicsit bekrémezed a kúpot és feltolod neki.

Beszélgetsz hozzá,esetleg énekelsz neki.

2012. dec. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. és kb mennyi idő után adhatok neki kúpot?
2012. dec. 10. 23:07
 3/10 anonim ***** válasza:
azonos hatóanyagút 8 óránként, különbözőt 4 óránként, ha nagyon gázos a helyzet, akkor 3 óránként. inkább hűtőfürdőzd szerintem, azzal elvileg többre mész, hha nagyon magas neki. lázgörcsöt nem kaphat kúptól. ha sír, sír. beteg. sz@rd le, h kinek tetszik a lakóparkben és kinek nem, most nem az a legfontosabb. mennyi a láza? amúgy kúpot én úgy tudok leggyorsabban adni, h hasra fordítom, benyomom gyorsan és összeszorítom a farpofákat, kb 1 percre. a fiam is utálta, mióta álmában így adom fel sem ébred.
2012. dec. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
39,1 volt 2 órája, akkor adtam neki nurofen szuszpenziót, mos mértem 38,2. van vmi kúpunk, doki írta, meg nurofen kúpunk is. akkor még minimum 1 órát várnom kellene a kúppal...
2012. dec. 10. 23:22
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom aktuális-e még, de mi éppen a hétvégén voltunk hasonlóan. Nekem az ügyeleten tanácsolták, hogyha nagyon magas és makacs a láz (Nekünk panadol és algopyrin után is 39.6 volt)akkor együtt adjam a nurofent, és az antipiretikus kúpot, vagy a germicid-c-t.


Nekünk ez vált be, és pluszban még vizes lepedőbe csavartuk. Így ment le kb 2 óra alatt.

2012. dec. 11. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Aktuális mindenképp, bár most nem érzem melegnek, mérni meg nem akarom,mert alszik még. Hajnal fél4 körül megmértem, érdekes módon lement, 38-ra.

Együtt a kúpot a nurofennel? Akkor nem is kellett volna várnom, ha jól sejtem?

2012. dec. 11. 07:52
 7/10 anonim ***** válasza:
39,1 nem olyan magas láz, van, aki 39 alatt nem is csillapít. ettől ne ijedj meg. ha meg le is ment 38-ra, akkor teljesen felesleges gyógyszerezni. (a láz az immunrendszer válasza, azt jelenti, h észrevette, h vmi betolakodó van a szervezetben és működésbe lépett, h leküzdje. ezt drasztikusan eltompítani nem jó dolog). jól tetted, h adtál neki szuszpenziót, ha ez hatott, felesleges máshoz nyúlni.
2012. dec. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Csak azért stresszeltem 39,1-en, mert múltkor az ügyeleten letoltak, hogy az már borzasztó magas, és lázgörccsel fenyegettek. Mondtam, hát azért vagyok ott, erre azon kezdtek agyalni, hogy adjanak-e injekciót vagy se, mert lázgörcsöt kaphat a szúrás miatt, de lehet, hogy attól is, hogy megkúpozzák...
2012. dec. 11. 08:18
 9/10 anonim ***** válasza:
érdekes emberek vannak az ügyeleteken. lázgörcsöt nem a magas láztól, hanem a hajlmatól kaphat a gyerek. van, aki 37,5-nél már lázgörcsöt kap, ez nem a testhő mértékétől függ. nyilván a 40 fok feletti károsodást okozhat, v lázgörcshöz hasonló állapotot, esetleg félrebeszél/halucinál az ember, de 39,1 azért ettől még messze van. a kisfiamnak a 3 napos láz alatt volt 40,2 a hője, majdnem elájultam mikor megláttam, ha 39-ig lement neki már örömtáncot jártunk. ha hirtelen, drasztikusan csökkentik a testhőt láz esetében, az is negatív hatást vált ki, pont úgy, mintha kihülésnél hirtelen melegítik a testet. minden ilyesmit fokozatosan kell csinálni. próbáld neki szuszpenzióval, hha az hat 38 körül tartani és vidd vissza a dokihoz, gondolom vmi makacs vírust nyelt be.
2012. dec. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Biztosan vírus. Ma még a helyettes doki van, oda nem viszem, holnap viszem a sajátunkhoz. Közben beszéltem a bölcsis gondozóval, mondja, hogy alig van pár gyerek, a többi mind lázas.
2012. dec. 11. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!