Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan segíthetnék még, hogy...

Hogyan segíthetnék még, hogy szobatiszta legyen végre?

Figyelt kérdés

A kisfiam 1,5 hónap múlva 3 éves lesz. Még sajnos nem szobatiszta. Odáig már eljutottunk, hogy belepisil a WC-be és a bilibe, ill. kétszer bele is kakilt, de csak ritkán szól, ha pisilnie vagy kakilnia kell. Vagyis előfordult már, hogy előre szólt többször is, hébe-hóba, de általában csak utólag szól, hogy bepisiltem. Zavarja a pisis nadrág, kéri, hogy vegyem le. Vannak napok, amikor egyáltalán nem pisil/kakil be, és vannak napok, amikor vagy 5-ször is bepisil. Mit tehetek annak érdekében, hogy végre szobatiszta legyen, és mindig szóljon?

Már pár hete csak alváshoz adok rá pelust, anyósom szerint ez jó, de anyukám szerint ennek semmi értelme nincs. Kinek higgyek? Kérlek, segítsetek!


2012. dec. 11. 11:12
 1/8 anonim ***** válasza:
nálunk is nagyon nagy harc volt. Aztán vettem bugyipelenkát, reggel pisilt, mielőtt elmentünk valahová, alvás előtt-után, időre mindig, mikor szóltam, pisilt. Napi egy pelenka fogyott. Ovira levettem neki, mert ott is időre, szinte óránként vitték őket csoportosan pisilni. Volt baleset, de azóta szól, ha menni kell.
2012. dec. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A kisfiam is indulás előtt pisil az esetek többségében, és időnként (2-3 óránként pisil, de nem igazán szereti még a wc-t és a bilit, általában könyörögni vagy zsarolni kell, hogy üljön rá. Mindig azt mondja, ha rákérdezek, hogy nem kell pisilni. Nagyon erőltetni sem akarom.

Persze sokszor volt, hogy szólt, és nagyon kellett már neki, és hiszti nélül belepisilt, de az a ritkább.

Szerintetek mikor érjük már el a szobatisztaságot?

Volt még valaki hasonló cipőben a 3 én körüli gyerekével?

2012. dec. 11. 11:34
 3/8 anonim válasza:
Nekem nincs gyerekem, csak megláttam ezt a kérdést, és pont nemrég hallottam egy Feldmár előadáson, hogy sok szülő görcsöl ezen, pedig nem nagyon ismerünk olyan felnőttet, aki nem szobatiszta :) Szerintem lehet, hogy a feszültséget érzi benned, és ez zavarja. Nyugodj meg, most már oviban sem baj, ha nem szobatiszta. Ne idegeskedj ezen, szerintem azzal segíthetsz a legtöbbet!
2012. dec. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nálunk is ez volt.3 éves 3 hónaposan lett szobatiszta .Nekem azt tanácsolták hagyjam békén egy időre.Adjam rá a pelenkát és minden motyogás és rosszallás nélkül cseréljem ki ha kéri.Tudom hogy ideges vagy én is az voltam.Főleg ha oviba kell add .Ha nem megy még oviba ne görcsölj rajta őt is frusztrálod ezzel.
2012. dec. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ki mondta azt, hogy a kisfiúk 3 évesen szobatiszták??? Nagyon sok kisfiút ismerek akik nem, és csupán azért mert még nem érettek arra, hogy szobatiszták legyenek. ezt nem lehet erőltetni vagy siettetni, majd pont te magad fogod még jobban kitólni azt az időt mire végre szobatiszta lesz. Hagyd békén a kisfiad és hidd el ő majd jelezni fog amikor eljön az ideje.
2012. dec. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy igazatok van, csak az a legnehezebb benne, hogy anyósom állandóan azzal zaklat, hogy ne adjam rá a pelust, és ültetgessem rá időnként, mert máshogyan nem fog menni, az én anyukám pedig azt mondja, amit Ti, vagyis hogy hagyjam békén, még csak ne is mondogassam neki, majd Ő szólni fog, ha eljött az ideje.

Bennem pedig kétes érzések kavarognak ilyenkor, mert nem tudom, hogy kinek adjak igazat. A második gyerekemnél már biztosan okosabb leszek én is, de elsőnél ez nem megy még. Ha nem csinálok semmit, és hagyom, akkor azért van lelkiismeret furdalásom, mert nem teszek semmit az ügy érdekében, és akkor hogyan is várom el, hogy fejlődjön ezen a téren, de ha meg foglalkozok vele, akkor meg azt érzem, hogy erőltetem.

Szóval teljesen tanácstalan vagyok.

2012. dec. 11. 15:12
 7/8 anonim válasza:

Megint én vagyok, akinek nincs gyereke, bocs, hogy kotnyeleskedek, de felkeltette az érdeklődésem a téma.

Szerintem anyósodnak is mond meg, hogy nem ismersz egyetlen felnőttet sem, aki nem szobatiszta. Miért kell sürgetni?

Egyébként kutyakiképzéssel foglalkozom, és tudom, hogy a gyerek sokkal bonyolultabb szerzet, mint a kutya, de kutyáknál is úgy a leghatékonyabb szobatisztaságra szoktatást, hogy ha becsúszik, akkor szó nélkül takarítunk, ha pedig jó helyre sikerül, akkor nagyon-nagyon megdícsérjük. Persze a kölyökkutyát 2-3 óránként levisszük, hogy minél kisebb legyen az esélye a hibázásnak.

Én a helyedben mindenek előtt megnyugodnék. A te gyereked, te vagy az anya, pontosan úgy csinálsz mindent, hogy a tőled telhető legjobb legyen.

Aztán annyit csinálnék, hogy megkérdezném tőle időnként (ébredés után, nagyobb játék után, amikor általában jön az inger), hogy akar-e pisilni. Ha azt mondja nem, hát nem, majd cserélsz pelust, ha bepisil. Ha igen, akkor meg nagy örömködés, hogy milyen ügyesen a bilibe pisilt!

Egyébként úgy tudom, hogy van direkt bilire szoktató pelus is, aminek nem olyan jó a nedvszívása, így kényelmetlenebb a gyerkőcnek, de a ruhát megvédi, de nem tudom mennyire hasznos.

2012. dec. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Vedina válasza:
Leginkább türelemmel tudsz neki a legtöbbet segíteni. A gyermek idegrendszerének kell megérnie arra a szintre, hogy szobatiszta tudjon lenni. Ezt csak közvetve tudod segíteni olyan játékos mozgásokkal ( hinta, ringatás, mászás) ami fejleszti az egyensúlyrendszert, ezáltal erősíti a kicsi idegrendszerét is. Sokat tud segíteni a Moksa Elixír használata is, feloldja a dolog mögött meghúzódó esetleges lelki blokkokat, traumákat...
2012. dec. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!