Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fogmosás, körömvágás, fültiszt...

Fogmosás, körömvágás, fültisztítás, hajmosás, hajvágás Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
2,5 éves a kis lányom de fogat mosni nem akar (Ő megmossa magának de nem elég alaposan), fültisztítás egyszerűen lehetetlen, a hajmosással nincsen gond, körmét csak akkor tudom levágni ha alszik, haját fodrász vágja, úgy hogy üvölt én meg lefogom, ha lebíróm.
2012. dec. 11. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

fogmosás: ne hagyd, h ő csinálja, igenis mosd meg neki, ha nem akarod, h elszuvasodjakank

fültisztítás: ekkora gyereknek még nem kell belül, kívül pedig egyszerűbb popsitörlővel kitörölgetni

körömvágás: legyen egy izgalmas program, vezesd fel úgy, h érdekelje, ilyen idős korban már éberen jobb lenne

hajvágás még egy darabig üvöltős lesz :)

2012. dec. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Fogmosás: ő fogja a fogkefét, rányomja a fogkrémet (több kevesebb sikerrel, de imádja, hogy ő csinálhatja). Ő enged vizet a fogmosópohárba, szintén önállóság érzetét erősíti. A fogkefét végig fogja, tükör előtt állunk és nagyra kell nyitnia a száját, miközben én a karját fogom és együtt dörzsöljük végig a fogakat. A végén egyedül dörzsizi a fogait, míg én is fogatmosok és közben nézi, én hogyan csinálom magamnak.


körömvágás: ölbeveszem, mesétnéz és én levágom a körmeit. A lábán szintén nem gond levágni. Lényeg, hogy a kedvenc mese menjen és a megfelelő időben vágjam le, amikor nem túl éber, de nem is túl fáradt.


fültisztítás: fürdés közben fültisztító pálcikával (babás, vastag végüvel) tisztogatom, ő pedig megnézi az eredményt a pálcikán.


hajmosás: kádban, fürdés közben. Megkérem, hajtsa hátra a fejét, leöntöm vízzel. Kezébe teszem a baba sampont (Babe) és ő keni a fejére. Együtt átdörzsöljük és mikor kész, magának leönti a fejét vízzel. Ezt szereti a legjobban, általában mi is kapunk belőle, szülők.


hajvágás: egyszer vittem fodrászhoz, szép gyerekből rémet csinált. Soha többet!!! Otthon leültetem mesét nézni, fogom az ollót és vágom. Ő pedig a leesett tincseket nézi, simizi és közben figyeli a mesét.


Azért nekünk szerencsénk van, mert alapvetően nyugis gyerek, nagyon ritkán ellenkezik, inkább elfogadó típus.

2012. dec. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Fogmosás családi program reggel és este.Reggel egyszerre mossuk , engedem,hogy ő nyomja a fogkrémet és sika-mika...néha Ő fogja az én fkefémet és sikálja az én fogam,aztán én az övét.Este fürdőkád elé térdelek míg Ő a kádba és ugyanúgy mint reggel.

Fülét nem piszkálom,míg játszik a kádba, vizes kézzel áttörlöm gyorsan.

Körömvágás hétvégente fürcsi után mesenézés közben.

Nálunk amúgy a hajmosás egy horror... :/

2012. dec. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
kisfiam elmúlt 1,5 éves a fogát Ő mossa de olyan sok foga nincs még,ezért engedem,a fültisztitást kicsi kora óta tűri,megszokta, a körömvágásnál az "ez elment vadászni mondókával megy,hajvágás hangulatfüggő,hajat mosni utál, a hajszárítást szereti.
2012. dec. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

kislányom is hasonló korú és hasonlóan viselkedik. fogmosás: ő fürdik, a kádban, közben megmosom a fogát, nem mindig alaposan, de legalább valami, miután én megmosom ő még befejezi:)

a fültisztitást maga csinálja babypálcikával, ez rendben van. hajmosásnál hisztizik, de valahogy mindig megoldom, elterelem a figyelmét és gyorsan megcsinálom. körmöt mesenézés közben tudok csak vágni én is, ezt nagyon nagyon nem birja. fésülködni sose szokott illetve nem engedi, semmit nem tűr meg a hajában, a haját én vágom...de most karácsony előtt elmegyünk fodrászhoz együtt.

2012. dec. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2,5 éves a fiam.

-fogmosás: először ő, aztán én vagy apuka, ezzel nincs gond, folyton fogat mosna

-körömvágás: bekapcsolom a kedvenc meséjét, az ölembe ültetem és levágom a körmét

-fültisztítás: nem gond, csak azért vannak nemzedéki ellentétek, mert azt is ő akarja csinálni, én meg bolond leszek megengedni

-hajvágás: egy ismerős fodrász anyuka vágja a haját: vagy ad neki játékot, és azzal babrál, vagy legutóbb az ölemben ülve mesét nézet. Tetőtől talpig hajas lettem, de nem érdekelt, mert 20 perc alatt egy könycsepp nélkül végeztünk

-hajmosás: először ő vizez aztán amelyikünk fürdeti. kap sampont, amit szétkenhet a haján, aztán jövünk mi, egy kis fejmasszázzsal. Az öblítést nem szereti, ekkor egy kéztörlőt kap a szeme elé, és mosdókesztyűvel töröljük le a habot a fejéről, utána kis sírás, mert folyton belemegy a szemébe szerinte, ilyenkor mondjuk neki, hogy pislogj, pislogj. A férjem ilyenkor a saját szemébe dörzsöli a habot, és pislog, közben teli szájjal vigyorog, hogy nézd, nekem is a szemembe ment, mégsem sírok.

2012. dec. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!