Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek baj, hogy 16...

Szerintetek baj, hogy 16 hónapos lányom nem tudja mi az a körömvágás?

Figyelt kérdés
Még mindig álmában vágom neki. Nagyon kis szeleburdi, képtelenség lenne akkor amikor ébren van.
2012. nov. 6. 13:25
 1/5 anonim ***** válasza:

dehogy baj!

a lányomnak is csak álmában lehetett vágni sokáig, ma már 4,5 évesen szerencsére nincs ilyen gond. Vannak kicsik, akik nem szertik a körömvágást, nekik is, nekünk is jobb, ha átalusszák

2012. nov. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy baj, de lassan át lehet térni arra, hogy ébren van, ha nyírod. Ha jól emlékszem, 16 hónaposan az én lányom is elhúzta a kezét, többedik nekifutásra sikerült végeznem, ilyenkor tévé bekapcs, vagy egy mesefilm és villámkezű de óvatos anya körmöt vágott. Apuka ölébe ült a lányom, ecsetelte, hogy milyen izgalmas dolgot lát a tévében. 2 hónappal később ott tartottunk, hogy tévé be, lányom már tartja az ujjacskáját, ha mondom neki, hogy körömvágás jön. Még mindig igyekeznem kell, de 3-5 perc alatt megvan. Most ugyanezt próbálom a lábain csinálni, na az nehezebben megy.
2012. nov. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tavasszal még tudtam vágni a lábán úgy, hogx ébren volt, de most már azt is álmában kell.

Nekem mindenképpen kényelmesebb így. Csak később ne legyen belőle kavarodás. Első, te meddig vágtad álmában?

2012. nov. 6. 14:04
 4/5 anonim ***** válasza:

első vagyok

amíg mélyen aludt :-)

aztán jött az az időszak, hogy mindenre felébredt, no akkor már ébren vágtam, de semmi gond nem volt, mintha mindig így vágtuk volna. Meg persze megszületett a tesója is, amikor ő 17 hónapos volt és kevesebb időm és lehetőségem volt akkor "lábujjhegyen" körmöt vágni, amikor a nagy aludt, szépen fokozatosan beleszokott abba, hogy ébren van ilyenkor. Olyan 17-18 hónapos korától vágtam ébren.

2012. nov. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Pár hónap múlva akkor én is megpróbálom :)
2012. nov. 6. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!